آموزشآموزش رانندگان اسنپ

نمایش وضعیت واریز سهمیه سوخت؛ ویژگی اپلیکیشن کاربران راننده اسنپ

کاربران راننده اسنپ بر اساس پیمایش ماهانه از سهمیه سوخت بهره‌مند می‌شوند. روش کار به این صورت است که اسنپ میزان پیمایش ماهانه کاربران راننده خود را به همراه اسامی کاربران واجد شرایط به نهادهای دولتی اعلام می‌کند. دولت سهمیه را محاسبه کرده و به صورت ماهانه واریز می‌کند.

اطلاع از وضعیت واریز سهمیه سوخت و دلایل عدم واریز همیشه یکی از دغدغه‌های شما کاربران راننده بوده است. یکی از ویژگی‌های اپلیکیشن کاربران راننده اسنپ نمایش وضعیت حداکثر 12 دوره گذشته واریز سهمیه سوخت به همراه جزئیات آن است.

اعتبار سهمیه بنزین از طرف نهادهای دولتی واریز می‌شود و اسنپ فقط اسامی کاربران راننده واجد شرایط دریافت سهمیه سوخت و میزان پیمایش ماهانه آنها را در اختیار این نهادها قرار می‌دهد.

نحوه مشاهده سهمیه بنزین در اپلیکیشن راننده اسنپ

در صفحه اصلی اپلیکیشن، تصویر پروفایل را لمس کنید. در این بخش می‌توانید وضعیت آخرین دوره سهمیه بنزین را مشاهده کنید. برای نمایش وضعیت دوره‌های قبلی گزینه «مشاهده جزئیات سهمیه بنزین» را لمس کنید.

در صفحه جزئیات سهمیه بنزین چه اطلاعاتی را می‌توانید مشاهده کنید؟

در صفحه جزئیات می‌توانید وضعیت حداکثر ۱۲ دوره گذشته واریز سهمیه سوخت خود را مشاهده کنید. در هر دوره، جزئیاتی نظیر بازه زمانی، مسافت طی‌شده، وضعیت دریافت یا عدم دریافت سهمیه و دلیل عدم دریافت سهمیه نمایش داده می‌شود.

در هر دوره واریز سهمیه، ممکن است یکی از وضعیت‌های زیر رخ دهد:

در حال بررسی

اسنپ مسافت طی‌شده توسط راننده در بازه زمانی را محاسبه و به نهاد مربوطه ارسال کرده و منتظر پاسخ نهاد است.

واریز شده

سهمیه سوخت در بازه زمانی مشخص‌شده برای کاربر راننده واریز شده و برای اطلاع از میزان آن لازم است به سامانه سماس مراجعه کند.

تعلق‌نگرفته به علت اشتباه بودن شماره VIN

در این وضعیت، برای اصلاح شماره VIN دکمه «ویرایش اطلاعات کاربری» در پایین صفحه را لمس کرده و در صفحه ویرایش مشخصات خودرو، اطلاعات خود را ویرایش کنید.

تعلق‌نگرفته به علت اشتباه بودن شماره پلاک

در این وضعیت، برای اصلاح شماره پلاک، دکمه «ویرایش اطلاعات کاربری» در پایین صفحه را لمس کرده و در صفحه ویرایش مشخصات خودرو، اطلاعات خود را ویرایش کنید.

تعلق‌نگرفته به علت عدم تطابق مشخصات فردی ثبت‌شده در اپلیکیشن و مشخصات ثبت‌احوال

مشخصات ثبت‌شده در اپلیکیشن راننده اسنپ باید مطابق با مشخصات شناسنامه‌ای شما باشد. مثلا در صورتی که نام‌خانوادگی شما پیشوند یا پسوند دارد باید به همان صورتی که در شناسنامه نوشته‌شده، در اپلیکیشن هم ثبت شود. در صورت مغایرت مشخصات فردی، سهمیه بنزین تعلق‌ نگرفته و برای اصلاح مشخصات فردی باید به بخش خدمات غیرحضوری باشگاه رانندگان اسنپ مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنید.

در صورتی که مشکل VIN ، شماره پلاک یا مشخصات ثبت‌احوال را در دوره‌ای اصلاح کرده‌اید و در دوره‌های بعدی سهمیه بنزین برای شما واریز شده، دیگر نیازی به تغییر این اطلاعات نیست.

تعلق‌نگرفته به علت مسافت طی شده کمتر از 200 کیلومتر

حداقل مسافت طی‌شده برای تعلق گرفتن سهمیه سوخت، ۲۰۰ کیلومتر است و در صورتی که میزان پیمایش راننده کمتر باشد، سهمیه سوخت به وی تعلق نمی‌گیرد.

تاکسی

بر اساس مصوبه دولت، کاربران راننده خودروهای تاکسی مشمول دریافت سهمیه بنزین تاکسی‌های اینترنتی نمی‌شوند.

بدون سفر

کاربر راننده در بازه زمانی مشخص‌شده، سفر اسنپی نداشته است.

مشخص‌نشده

نهاد مربوطه وضعیت تعلق گرفتن یا نگرفتن سهمیه به راننده را مشخص نکرده است.

سهمیه بنزین برای کاربران راننده‌ای که به تازگی به ناوگان اسنپ پیوسته‌اند به چه صورت نمایش داده می‌شود؟

کاربران راننده‌ای که به تازگی به ناوگان پیوسته‌اند و تاکنون اطلاعاتشان برای سهمیه سوخت به نهاد مربوطه ارسال نشده است، در بخش مربوط به سهمیه بنزین توضیحی در مورد کارکرد این ویژگی مشاهده می‌کنند.

مقدار سهمیه سوخت چقدر است؟

به‌ازای هر لیتر بنزین که در سفر با اسنپ مصرف می‌کنید، ۱۵۰۰ تومان (مابه‌التفاوت قیمت بنزین آزاد با قیمت بنزین پایه) اعتبار سهمیه بنزین دریافت می‌کنید.

با دریافت این اعتبار مابه‌التفاوت در نهایت مثل این است که شما هنگامی که در اسنپ مشغول به کار هستید، لیتری ۱۵۰۰ تومان برای بنزین مصرفی خود هزینه کرده‌اید.

سهمیه‌ خودروهای تک‌سوز فعال در تاکسی‌های اینترنتی به‌ازای هر ۱۰۰ کیلومتر ۸.۷۵ لیتر بنزین است و با سقف ۳۰۰ لیتر در اختیارشان قرار می‌گیرد.

خودروهای دوگانه‌سوز به‌ازای هر ۱۰۰ کیلومتر ۵.۲۵ لیتر بنزین، اعتبار سهمیه سوخت دارند و با سقف حداکثر ۱۸۰ لیتر در ماه در اختیارشان قرار می‌گیرد.

طبق مصوبه کارگروه تخصيص سوخت، اعتبار سوخت دریافتی ماهیانه برای خودروهای فعال در ناوگان تاکسی‌های اینترنتی که قابلیت دوگانه‌سوز شدن را دارند، ۴۰ درصد کاهش یافته است و اعتبار سهمیه سوخت، معادل خودروهای دوگانه‌سوز در اختیار شما عزیزان قرار می‌گیرد.

در نظر داشته باشید اسنپ در راستای حمایت از کاربران راننده خود هزینه‌های سفر را متناسب‌سازی کرده و همچنین تسهیلات ویژه‌ای برای دوگانه‌سوز کردن خودرو با تخفیف ۷۵ درصدی برای اعضای ناوگان اسنپ در نظر گرفته شده است.

با نظرات خود ما در ارائه بهتر خدمات یاری نمایید.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران راننده (6 دیدگاه)

  1. Rezamanzari33@ gmail.com
    باسلام هرچقدرپیگیرسهمیه بنزین چه. ازطریق سماس چه پشتیبانی هیچکس جوابگونیست مدارکم هم مشکلی نداشته

  2. سلام
    از ابتدای امسال هیچ سهمه سوختی برایم واریز نشده
    نمیدونم دلیلش چیه

  3. سلام شرمنده بنده دوسال پیش شایدهم بیشترزمان گذشته برام پیامک اومده مدارکتو تکمیل کن برای دوگانه کردن خودرومن همون زمان مدارک تکمیل کردیم گفتن نوبتتون برسه زنگ ویاپیام میون تشریف ببرین برای انجام دوگانه سوزی الان نزدیک به سه سال است نه جایی برای پیگیری هست ونه ماجوابی دریافت کردیم لطفاراهنمایی درست دقیق کنین ممنونتون میشم

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در کادر زیر ثبت کنید بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا