پروموکلاب

صفر تا صد ثبت‌نام رانندگان توسط پروموترهای اسنپ؛ کب، باکس، بایک و وانت

پروموکلاب

ثبت‌نام مهم‌ترین و کاربردی‌ترین کلید واژه در فرهنگ بازاریابان میدانی اسنپ است. ما به محض شروع کار به‌عنوان پروموتر یاد می‌گیریم برای کسب درآمد باید راه و روش‌های جذب و متقاعد کردن رانندگان برای ثبت‌نام را یاد بگیریم و به بهترین نحو اجرا کنیم.

افزایش درآمد، استفاده از تسهیلات ویژه پروموکلاب و قرار گرفتن در مسیر پیشرفت شغلی یک پروموتر، همه و همه، به هنر او در جذب رانندگان و انجام درست فرآیند ثبت‌نام از آغاز تا پایان آن بستگی دارد.

در این مطلب می‌خواهیم صفر تا صد فرآیند ثبت‌نام رانندگان کب، باکس، بایک و وانت را با هم مرور کنیم و تمام نکات و ریزه‌کاری‌های آن را یاد بگیریم.

برای شروع خوب است نگاهی به روش‌ها و ترفندهای پروموترهای موفق و پردرآمد اسنپ بیندازیم و سپس با راهنمای ثبت‌نام پروموکلاب همراه شویم.

آیا روش ثبت‌نام رانندگان کب، موتور و وانت با هم متفاوت است؟

ثبت‌نام تمام رانندگان اعم از کب، باکس و وانت مشابه یکدیگر و مطابق یک فرآیند ثابت انجام می‌شود. فقط تفاوت‌های اندکی در مدارک دریافتی از رانندگان و همچنین اپلیکیشن‌های مورد استفاده برای ثبت‌نام در هر یک از این بخش‌ها وجود دارد. به همین دلیل، در این مطلب ابتدا مراحل ثبت‌نام رانندگان کب را با هم مرور کرده و سپس به نکات ویژه ثبت‌نام رانندگان موتور و وانت می‌پردازیم.

راهنمای مرحله‌به‌مرحله ثبت‌نام رانندگان کب

ثبت‌نام رانندگان کب، در دو مرحله انجام می‌شود. ابتدا لازم است متقاضی فرم پیش‌ثبت‌نام را از طریق اپلیکیشن راننده پر کرده و پس از این مرحله، اطلاعات راننده توسط پروموتر در اپلیکیشن پروموتر کب وارد می‌شود.

1- جذب و متقاعد کردن راننده برای ثبت‌نام:

جذب و متقاعدسازی راننده، اولین مرحله در انجام یک ثبت‌نام موفق است. برای دانستن نکات کلیدی جذب رانندگان رهگذر، پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را حتما مطالعه کنید:

2- پس از جلب اعتماد و رساندن راننده به مرحله ثبت‌نام، از او بخواهید مدارک اولیه لازم را به شما تحویل دهد. این مدارک عبارتند از:

 • گواهینامه رانندگی
 • کارت خودرو
 • بیمه خودرو

نکات ویژه دریافت مدارک برای خودروهای دارای پلاک ویژه و مدارک جایگزین

نکتهتوضیحات
مدارک جایگزین گواهینامهرسید عکس‌دار و استعلام گواهینامه با مهر و تاریخ از پلیس +10
مدارک جایگزین کارت خودرو– برگ سبز خودرو
– برگ کمپانی هولوگرام و شماره پلاک‌دار
مدارک جایگزین بیمه خودرو– استعلام بیمه از سایت به‌جای اصل بیمه شخص ثالث
– کپی برگه بیمه دارای مهر شعبه
تاکسی‌ها (پلاک «ت»)برای ثبت‌نام این تاکسی‌ها، ارائه کارت شهری در کنار گواهینامه الزامی است.
تاکسی‌ها (پلاک «ع»)برای ثبت‌نام این تاکسی‌ها، ارائه 2 کارت هوشمند راننده و خودرو در کنار گواهینامه الزامی است.
زمان صدور گواهینامهرانندگانی که کمتر از 3 ماه از دریافت گواهینامه آنها گذشته است، امکان ثبت‌نام ندارند.

نکته بسیار مهم:

 • توجه داشته باشید تمام تصاویر مدارک مورد نیاز باید توسط گوشی پروموتر و در لحظه ثبت‌نام گرفته شده و کوچک‌ترین تغییری در جزئیات مدارک وجود نداشته باشد. مسئولیت کامل بررسی مدارک راننده ثبت‌نام‌شده با پروموتر است و در صورت هرگونه ایراد و یا مغایرت در مدارک، ثبت‌نام شما تایید نخواهد شد.

3- از راننده بخواهید اپلیکیشن راننده را بر گوشی خود دانلود کرده و پس از ورود به اپلیکیشن، فرم «پیش‌ثبت‌نام» شامل تکمیل مشخصات فرد و خودرو را پر کند. این فرم با عنوان «به ناوگان اسنپ بپیوندید» در اپلیکیشن راننده موجود است.

اپلیکیشن راننده را می‌توانید از لینک زیر دانلود کنید:

4- در این مرحله، متن قرارداد کامل (2 صفحه) باید توسط راننده پر شده و امضا و اثر انگشت راننده ثبت شود. در صورت عدم امکان ثبت اثر انگشت راننده، امضای پروموتر به‌عنوان شاهد امکان‌پذیر است.

نکات مهم:

 • با توجه به حساسیت فرم قرارداد، خوانایی و کامل بودن اطلاعات وارد شده الزامی است. پس از تکمیل فرم توسط راننده، 30 روز برای دریافت تایید آن فرصت دارید.
 • در بخش «معتمد» در فرم قرارداد، لازم است راننده مشخصات فردی را وارد کند که نسبت فامیلی درجه یک با او نداشته باشد.
 • وارد کردن اطلاعات و به ویژه امضا و اثر انگشت در فرم قرارداد باید حتما توسط راننده انجام شود. ثبت اثر انگشت و امضای پروموتر و یا هر شخص دیگری به‌جای راننده ثبت‌نام‌شده، تخلف محسوب شده و مسئولیت کامل آن با پروموتر اسنپ است.

5- پس از تکمیل مراحل قبل، در اپلیکیشن «پروموتر کب»، کد ملی و شماره تلفن همراه خود را وارد کرده و یا QR کد نمایش‌داده شده روی صفحه اپلیکیشن را اسکن کند.

6- پس از انجام مرحله قبل، نام راننده متقاضی نمایش داده می‌شود، با لمس این نام، اطلاعات خواسته شده شامل «نام مربی» و «محل آموزش» را پر کرده و در پایان گزینه تایید را انتخاب کنید.

نکته مهم:

 • وارد کردن کد معرف غیر واقعی تخلف محسوب می‌شود و در صورت انجام تخلف، مسئولیت آن به‌عهده پروموتر است.

7- در مرحله بعد، لازم است تصویر مدارک خواسته‌شده، شامل بیمه‌نامه، تصویر راننده و… را در اپلیکیشن راننده (قسمت بالا) بارگذاری و در آخر دکمه «تایید نهایی» را لمس کنید.

نکات مهم:

 • هنگام بارگذاری تصاویر در بخش «معاینه‌فنی»، لازم است عکس پشت برگه گواهینامه راننده را آپلود کنید.
 • تمام تصاویر بارگذاری‌شده باید دارای کادر و کاملا واضح باشد.
 • تصویر راننده باید بدون کلاه، عینک، گردنبند یا هر نوع تزئینات اضافه دیگر باشد.
 • تصویر راننده باید با ظاهر مناسب و آراسته ثبت شود. لازم است هر گونه جای تتو، چاقو و… به طور کامل پوشانده شده و در تصویر نمایش داده نشود.

8- پس از تکمیل تمام مراحل ثبت‌نام در اپلیکیشن راننده، اطلاعات راننده متقاضی شامل نام، شماره تلفن همراه،یا کد ملی را برای تایید کارشناس فروش به او ارسال کنید.

نکته مهم:

 • در صورت وجود مشکل در اطلاعات شخصی و خودرویی وارد شده و یا ایراد در هر یک از تصاویر بارگذاری شده، ثبت‌نام از سوی کارشناس رد و بلافاصله امکان اصلاح مدارک و تصاویر در «اپلیکیشن پروموتر» فعال می‌شود. در این موارد، هر چه سریع‌تر نواقص و ایرادها را رفع کرده و سپس به کارشناس فروش مربوطه برای تایید دوباره اطلاع دهید.

چه کارهایی را نباید در فرآیند ثبت‌نام انجام دهیم؟

 • هرگز نام کاربری و پسورد خود را به هر دلیلی مانند رسیدن به حدنصاب ثبت‌نام در طرح‌های تشویقی در اختیار سایر همکاران‌تان قرار ندهید. در صورت هرگونه تخلف، مسئولیت کامل ثبت‌نام راننده به‌عهده شماست.
 • عدم ارائه به موفع ثبت‌نام راننده و نگه داشتن آن تا زمان اعلام طرح تشویقی، علاوه بر این‌که تخلف محسوب می‌شود، فرصت طلایی درگیر کردن راننده برای انجام سفر را در زمان مقتضی از شما می‌گیرد. به محض اتمام فرآیند ثبت‌نام، تایید آن را از کارشناس فروش‌تان بگیرید و راننده را برای انجام اولین سفرها ترغیب کنید.
 • دریافت وجه، به هر عنوان و در هر یک از مراحل ثبت‌نام تخلف محسوب می‌شود و برای پروموتر مسئولیت قانونی به‌همراه دارد.
 • انجام سفرهای غیر واقعی (فیک) برای جلوگیری از «دد» شدن راننده تخلف محسوب می‌شود و برای پروموتر متخلف پیگرد قانونی به دنبال دارد.
 • پس از تکمیل ثبت‌نام، هرگز و به هر دلیلی وارد حساب کاربری راننده نشوید. انجام سفرهای اول به‌جای راننده برای جلوگیری از دد شدن او، علاوه بر تخلف واضح، فرصت گفتگو و تشویق راننده را برای انجام سفر از شما می‌گیرد. اگر هنوز راننده به حد نصاب 3 سفر اول خود نرسیده است، دوباره با او صحبت کنید و با توضیح دادن در مورد پاداش‌های سفر و… راننده را به شروع فعالیت تشویق کنید.
 • گواهینامه‌های فاقد «چیپ‌ست» از سوی راننده برای ثبت‌نام مورد قبول نیست. در صورت مشاهده قرار دادن سیم‌کارت به‌جای چیپ‌ست توسط راننده، گواهینامه را رد کرده و او را برای اصلاح این مورد راهنمایی کنید.

پروموترهای عزیز توجه داشته باشید در صورت بروز هرگونه تخلف در فرآیند ثبت‌نام رانندگان کب، وانت، باکس و بایک، پس از بررسی تخلف صورت‌گرفته در کمیته انضباطی باشگاه بازاریابان میدانی، متشکل از نماینده حقوقی شرکت، مدیر عملیات و مدیر (یا سرپرست) فروش پروموتر، در خصوص پیگیری حقوقی و کیفری در مراجعه قضایی، خاتمه همکاری و همچنین جریمه‌های مالی پروموتر متخلف تصمیم‌گیری خواهد شد.

مراحل ثبت‌نام رانندگان وانت

مراحل ثبت‌نام رانندگان وانت، مشابه ثبت‌نام رانندگان کب و در اپلیکیشن «پروموتر باکس» انجام می‌شود.

تنها تفاوت مدارک مورد نیاز ثبت‌نام رانندگان وانت با کب، اضافه شدن کارت ملی است. مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام رانندگان وانت عبارتند از:

 • گواهینامه رانندگی
 • کارت خودرو
 • بیمه خودرو
 • کارت ملی (پاسپورت و یا شناسنامه‌ای که کد ملی در آن وارد شده باشد نیز مورد قبول است)

تمام موارد مدارک جایگزین برای ثبت‌نام رانندگان کب، برای رانندگان راننده وانت نیز معتبر است.

برای ثبت نام رانندگان وانت:

1- ابتدا وارد اپلیکیشن باکس پروموتر شوید و مشخصات راننده و خودرو را وارد کنید.

2- سپس تصویر مدارک خواسته‌شده را در اپلیکیشن بارگذاری کنید و هم‌زمان فرم قرارداد رانندگان وانت (4 صفحه) را برای پر کردن اطلاعات در اختیار متقاضی قرار دهید.

3- سایر موارد ثبت‌نام مشابه ثبت‌نام راننده تکمیل شده و در پایان آموزش راننده توسط پروموتر انجام خواهد شد.

نکات مهم:

 • برای ثبت‌نام رانندگان وانت ارائه مشخصات دو فرد معتمد (نام، کد ملی و نشانی) الزامی است. توجه داشته باشید نشانی محل سکونت هر یک از معتمدها نباید با نشانی راننده یکسان باشد و دو معتمد نیز باید نشانی‌های متفاوت داشته باشند.
 • افراد معتمد نباید دارای نسبت فامیلی درجه یک با راننده باشند.

مراحل ثبت‌نام موتورسواران اسنپ باکس (باکس و بایک)

مراحل ثبت‌نام موتورسواران اسنپ باکس (جابجایی مسافر و مرسولات) نیز مشابه ثبت‌نام رانندگان وانت در اپلیکیشن پروموتر باکس انجام می‌شود.

مدارک لازم درباره ثبت‌نام موتورسواران باکس و بایک را درجدول زیر مشاهده کنید:

موتورسواران باکسموتورسواران بایک
مدارک لازم:
– کارت ملی
– کارت موتور
مدارک لازم:
– کارت ملی
– کارت موتور
– بیمه موتورسیکلت
– گواهینامه موتورسیکلت

نکات مهم:

 • مراحل ثبت‌نام موتورسواران باکس و بایک، مشابه ثبت‌نام رانندگان وانت و در اپلیکیشن «پروموتر باکس» انجام می‌شود.
 • مراحل کلی ثبت‌نام مشابه رانندگان وانت است.
 • ارائه پاسپورت و شناسنامه دارای کد ملی به‌جای کارت ملی مورد قبول است.
 • ارائه برگ سبز موتورسیکلت و قولنامه دارای مهر و تاریخ، به‌جای کارت موتور مورد قبول است.
 • در صورت وجود هرگونه ترک‌خوردگی، شکستی، مخدوش و یا ناخوانا بودن مدارک، قابل تایید نخواهند بود.
 • ارائه قولنامه موتورسیکلت در صورت عدم دسترسی به سند قابل قبول است. در صورتی‌که موتورسیکلت به‌صورت اقساطی خریداری شده، از تاریخ ثبت قولنامه آن حداکثر یک سال، و در صورت خرید نقدی از تاریخ ثبت قولنامه آن حداکثر 3 ماه گذشته باشد.
 • امکان ثبت‌نام خانم‌ها به‌عنوان موتورسوار باکس وجود ندارد.
 • پلاک‌های قدیمی قابل تایید نیست.
 • در قسمت فوقانی تمام قراردادها نباید چیزی نوشته شود، در غیر این‌صورت قرارداد اعتباری نخواهد داشت.
 • تمام تخلفات ذکرشده برای رانندگان کب و وانت، برای موتورسواران بایک و باکس نیز قابل تعمیم است.

سخن پایانی

انجام درست فرآیند ثبت‌نام رانندگان و آشنایی با تمام جزئیات عملی و ملاحظات قانونی و اخلاقی آن، مهم‌ترین اصل کاری ما در باشگاه بازاریابان میدانی اسنپ است.

راهنمای صفر تا صد ثبت‌نام رانندگان اسنپ، مرجعی برای تمام سوالات ما در مورد فرآیند ثبت‌نام رانندگان در تمام بخش‌های کب، وانت، باکس و بایک است. پیشنهاد می‌کنیم حتما این مطلب را یک بار تا انتها بخوانید و در صورت لزوم هنگام انجام ثبت‌نام رانندگان به آن مراجعه کنید.

اگر پرسش یا نظری درباره هر یک از بخش‌های این فرآیند دارید، حتما در بخش کامنت‌های همین مطلب آن را با ما درمیان بگذارید.

با نظرات خود ما در ارائه بهتر خدمات یاری نمایید.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران راننده (5 دیدگاه)

 1. با سلام من تمامی مراحل انجام دادم هنوز منتطر برسی مدارکم توسط کارشناسان هستم هنوز به نتیجه پایانی نرسیدم میشه رسیدگی کنید

 2. سلام باسوادی میخوام اسنپ باکس ثبت نام کنم ولی کد نمیفرسته قبلا عضو اسنپ هستم با این شماره

 3. سلام
  چطوری مشخصات موتور سیکلت را عوض کنم
  موتور سیکلت را عوض کردم میخوام مدارک موتور جدید را وارد کن

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در کادر زیر ثبت کنید بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا