اخبار اسنپ

دریافت معاینه فنی برتر رایگان

0

کاربران راننده اسنپ این هفته –از جمعه ۲ تا جمعه ۹ خرداد– فرصت دارید با مراجعه به مراکز معاینه فنی تهران، معاینه فنی رایگان دریافت کنید. شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به مراکز معاینه‌ فنی، پس از پرداخت مبلغ ۳۷ هزار تومان مصوب شهرداری برای معاینه برگه معاینه برتر را دریافت کرده و سپس شماره ۴ را به ۱۰۰۰۵۵۰ ارسال کنید.

جهت دریافت هزینه معاینه فنی برتر، پس از مراجعه به مرکز و دریافت برگه، شماره ۴ را به ۱۰۰۰۵۵۰ ارسال کنید.

پس از انجام بررسی‌های لازم در خصوص نهایی شدن معاینه فنی برتر خودرو شما، هزینه پرداخت شده برای دریافت معاینه فنی به حساب اسنپی شما در اپلیکیشن کاربران راننده افزوده می‌شود. بدیهی است اسنپ هزینه معاینه فنی برتر معادل ۳۷ هزار تومان را به حساب شما واریز می‌کند و هزینه‌های تعمیر احتمالی خودرو و آزمون‌های دوم به بعد در صورت قبول نشدن در مرحله اول، بر عهده کاربران راننده است.

مزایای معاینه فنی برتر

«معاینه فنی برتر» فقط مخصوص خودروهای انژکتوری است و روند آن مشابه عملیات عادی است. اما در زمینه آزمون‌های میزان آلایندگی با آزمون‌های عادی تفاوت خواهد داشت. همچنین هزینه‌ انجام این معاینه با نمونه عادی تفاوتی ندارد. در صورتی که مراجعه‌کنندگان معاینه فنی برتر دریافت کنند می‌توانند برای تردد در محدوده‌های طرح ترافیک از تخفیف ۳۰ درصدی بهره‌مند شوند. همچنین دریافت این نوع معاینه فنی به پاک ماندن هوای شهر کمک خواهد کرد.

با دریافت معاینه فنی برتر از تخفیف ۳۰ درصدی تردد در محدوده‌های طرح ترافیک بهره‌مند شوید.

دریافت معاینه فنی برای خودروهای مدل ۱۳۹۴ و قبل از آن و خودروهای وارداتی سال ۲۰۱۵ و قبل از آن الزامی است.


چگونه معاینه فنی برتر دریافت کنیم؟


برای دریافت معاینه فنی، کافی است به یکی از مراکز اعلام شده که نشانی و ساعت کاری آن از طریق لینک زیر قابل مشاهده است، مراجعه کنید:


در این مراکز خودروها در دو بخش «کنترل عیوب ظاهری» و «آزمون‌های فنی» مورد بررسی قرار می‌گیرند. کنترل عیوب ظاهری شامل برف‌پاکن‌ها، وضعیت چراغ‌های جلو شامل نور بالا و نور پایین، وضعیت لاستیک‌ها، وضعیت بدنه، بوق، کمربند ایمنی، چراغ ترمز، چراغ دنده عقب و پلاک، راهنماها و وضعیت طلق‌های چراغ عقب می‌شود. توجه داشته باشید که کنترل عیوب ظاهری در معاینه عادی و برتر یکسان است.

در بخش آزمون‌های فنی آزمون آلاینده‌های خروجی اگزوز و حدود مجاز آلایندگی خودرو بررسی می‌شوند. برای دریافت معاینه فنی برتر، میزان آلایندگی خودرو در دو وضعیت دور موتور بالا و پایین به صورت مجزا آزمایش خواهد شد.

آزمون‌های همراستایی چرخ‌ها و کمک فنرها، عملکرد ترمز و بررسی اهرم‌بندی و اتصالات جلوبندی از دیگر آزمون‌های فنی است.

مواردی که باید پیش از مراجعه به مراکز به آنها توجه کنید؟


در صورتی که به موارد زیر پیش از مراجعه به مراکز معاینه فنی توجه کنید احتمال قبول شدن در مرحله اول را خواهید داشت.

پیش از مراجعه حتما نورچراغ‌های خودرو شامل نور بالا و پایین رات چک کنید. همچنین مطمئن شوید که چراغ‌های ترمز، دنده‌ عقب و راهنماها نیز سالمند. همچنین سلامت برف‌پاکن‌ها، آب‌پاش شیشه و کمربند ایمنی را امتحان کنید و در صورتی که هر کدام از این موارد مشکل داشتند اقدام به تعمیر کنید.

به لاستیک‌ها توجه کنید. اگر لاستیک‌ها عاج نداشته باشند، احتمالا در آزمون معاینه فنی مردود می‌شوید. شیشه‌ها، آینه‌ها و بدنه خودرو نیز باید سالم باشد.

اگر مدت زیادی از آخرین تعویض روغن خودرو گذشته حتما روغن موتور و فیلترها را تعویض کنید.

خدمات کارواش ممتاز، مخصوص کاربران راننده اسنپ در اصفهان

مقاله قبلی

تسهیلات اتوسرویس محمدی ویژه کاربران راننده قم

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار اسنپ

نظرتان را بگویید

avatar