آموزش رانندگان اسنپ

چرا مشاهده جزئیات مبدأ و مقصد پیش از قبول سفر اسنپی مهم است؟

اطمینان از انجام سفر اسنپی قبل از لمس گزینه «قبول سفر»، یکی از مهم‌ترین نکاتی است که مانع لغو سفر می‌شود. گاهی اوقات شما کاربران راننده اسنپ، پیش از بررسی دقیق نشانی مبدأ و مقصد، سفر را قبول می‌کنید؛ اما بعداً متوجه می‌شوید که امکان انجام سفر بین این مبدأ و مقصد را ندارید و مجبور به لغو سفر می‌شوید. یکی از راهکارهای مهم رفع این مشکل، مشاهده جزئیات مبدأ و مقصد پیش از قبول از قبول سفر است.

نحوه مشاهده جزئیات مبدأ و مقصد پیش از قبول سفر

لغو سفر غیرمجاز بر امتیاز شما تأثیر نامطلوبی دارد. برای جلوگیری از وقوع این مشکل لازم است پیش از قبول سفر جزئیات مبدأ و مقصد را بادقت بررسی کنید و فقط درصورتی‌که امکان انجام سفر را دارید، گزینه «قبول سفر» را لمس کنید.

وقتی درخواست سفر برای شما ارسال می‌شود، نشانی مبدأ و مقصد، هزینه سفر و زمان تقریبی تا رسیدن به مبدأ برای شما به نمایش درمی‌آید. برای مشاهده دقیق‌تر محل مبدأ یا مقصد روی نقشه، کافی است متن نشانی مبدأ یا نشانی مقصد را لمس کنید. در این حالت تصویر واضح‌تری از مبدأ یا مقصد برای شما به نمایش درمی‌آید. برای برگشتن به حالت قبلی دوباره متن مبدأ یا مقصد را لمس کنید.

نحوه انجام سفر پس از مشاهده نشانی مبدأ و مقصد و اطمینان از انجام سفر

وقتی اپلیکیشن راننده اسنپ را در حالت روشن قرار می‌دهید، درخواست‌های سفر برای شما ارسال می‌شوند. هر درخواست سفر شامل «مبدأ مسافر»، «مقصد سفر» و «هزینه سفر» است که می‌توانید باتوجه‌به شرایط، سفر مطلوب خود را انتخاب کرده و گزینه «قبول سفر» را لمس کنید.

«مسیریابی» و حرکت به سمت مبدأ

برای رسیدن به مبدأ، دکمه «مسیریاب» را در اپلیکیشن لمس کرده و از بین گزینه‌های نمایش‌داده‌شده، گزینه موردنظر خود را انتخاب کرده و به سمت مبدأ مسافر حرکت کنید. در هر لحظه با لمس فلش روبه‌بالا می‌توانید جزئیات بیشتری از سفر را مشاهده کنید.

«به مبدأ رسیدم» و «مسافر سوار شد»

پس از اطمینان از رسیدن به محل دقیق مبدأ، دکمه «به مبدأ رسیدم» را لمس کنید و درصورتی‌که مسافر هنوز در مبدأ حاضر نشده منتظر بمانید. پس از سوارشدن مسافر، گزینه «مسافر سوار شد» را لمس کنید.

«پایان سفر»

هنگام رسیدن به مقصد، مبلغ کرایه و نحوه پرداخت آن در اپلیکیشن برای شما به نمایش در می‌آید. توجه داشته باشید که مسافران می‌توانند به دو صورت نقدی و آنلاین هزینه سفر را پرداخت کنند. پس از رسیدن به مقصد و پیاده‌شدن مسافر دکمه «پایان سفر» را لمس کنید.

نکات مهم بعد از قبول‌کردن سفر

  •  بعد از سوارشدن مسافر، حتما نام او را بپرسید و مقصد انتخاب شده را بررسی کنید و پس از اطمینان از درست‌بودن مشخصات و مقصد، دکمه «مسافر سوار شد» را لمس کنید.
  • پس از رسیدن به مقصد و پیاده‌شدن مسافر، گزینه «پایان سفر» را فراموش نکنید. اگر همچنان آنلاین باشید، درخواست سفر دیگری در همان محدوده به شما پیشنهاد داده خواهد شد.
  • هرگز پیش از رسیدن به مبدأ و سوار‌شدن مسافر و اطمینان از اینکه مسافر خودتان را سوار کرده‌اید دکمه «مسافر سوار شد» را لمس نکنید.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا