آموزش رانندگان اسنپ

هشدارهای ساده و کاربردی برای جلوگیری از سرقت موبایل

رانندگان گوشی به‌دست پشت فرمان خودرو، هدف‌های آسانی برای سارقان موبایل هستند. زمانی که با خیال راحت پشت فرمان، مشغول مکالمه یا بررسی پیام‌ها یا گشتن در شبکه‌های اجتماعی هستی، ممکن است موبایلتان در خطر سرقت باشد. رعایت نکات ایمنی و حفظ هوشیاری در سفرها، تنها راه پیشگیری از سرقت موبایل است. در این مطلب نکات مؤثر در جلوگیری از سرقت موبایل را با هم مرور می‌کنیم.

نگهدارنده موبایل؛ رانندگی ایمن، پیشگیری از سرقت

موبایلتان را روی نگهدارنده قرار دهید

استفاده از نگهدارنده موبایل در سفرهای اسنپی، علاوه‌ بر اینکه در افزایش ایمنی و جلوگیری از بروز تصادف، نقش مؤثری دارد و جلوی حواس‌پرتی شما را می‌گیرد، از سرقت موبایل هم جلوگیری می‌کند و موبایل را دور از دسترس سارقان قرار می‌دهد. نگهدارنده موبایل را به‌گونه‌ای نصب کنید که اگر شیشه خودرو پایین بود، کسی نتواند به‌سادگی دست خود را وارد خودرو کند و در یک لحظه گوشی شما را سرقت کند. این اتفاق معمولا در مواقعی که در ترافیک یا پشت چراغ قرمز هستید، رخ می‌دهد.

در ترافیک یا هنگام پارک، شیشه خودرو را پایین نکشید

هنگام توقف در ترافیک یا زمانی که خودرویتان را پارک کرده‌اید، شیشه‌های خودرو را پایین نکشید و موبایلتان را نزدیک به شیشه خودرو نگیرید. اگر به هر دلیلی مجبور شدید که با گوشی خود کار کنید بهتر است شیشه‌های خودرو را بالا دهید.

موبایلتان را بیمه کنید

بیمه‌کردن موبایل از سرقت آن پیشگیری نمی‌کند؛ اما می‌تواند تا حد زیادی خسارت وارده را جبران کند. در اپلیکیشن رانندگان اسنپ قابلیتی فراهم شده است که می‌توانید گوشی موبایلتان را به‌صورت آنلاین در سریع‌ترین زمان ممکن در برابر انواع آسیب‌ها و سرقت بیمه کنید.

موبایتان را در اختیار دیگران قرار ندهید

برای مراقبت از موبایلتان،به‌هیچ‌وجه آن را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهید. علاوه بر امکان سرقت فیزیکی موبایل، فرد ناشناس به‌راحتی می‌تواند وارد گوشی شما شود و اطلاعات مهم شما را برای خودش ارسال کند یا در اپلیکیشن شما تغییراتی ایجاد کند.

تغییرات سفر اسنپی را در اپلیکیشن ثبت کنید

اگر مسافری هنگام سفر اسنپی تصمیم به ایجاد هرگونه تغییری در شرایط سفر نظیر «تغییر مقصد» یا «توقف در مسیر» داشته باشد باید تصمیم خود را به کاربر راننده اطلاع دهد و با هم به توافق برسند و تغییرات در اپلیکیشن ثبت شود. با این روش امکان پیگیری مشکلات احتمالی از طریق پشتیبانی به‌راحتی امکان‌پذیر خواهد بود.

بی‌دقتی افراد در سرقت موبایل نقش مهمی دارد و سارقان از یک‌لحظه غفلت فرد استفاده کرده و در یک‌چشم به‌هم‌زدن گوشی همراه را می‌قاپند. براین‌اساس باید فرصت را از سارقان گرفته و با اقدامات پیشگیرانه، راه را برای انجام سرقت فراهم نکنیم.

با نظرات خود ما در ارائه بهتر خدمات یاری نمایید.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران راننده (2 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا