اخبار اسنپ

نحوه استفاده از سهمیه بنزین در زمان سوخت‌گیری

سهمیه بنزین کاربران راننده اسنپ
570

همان‌طور که قبلا اطلاع‌رسانی شد، اختصاص سهمیه بنزین، ویژه کاربران راننده، به صورت واریز اعتبار خرید به حساب بانکی کاربران انجام می‌شود. همچنین طبق اطلاع‌رسانی‌های قبلی اعلام شد که اعتبارهای واریزی تنها برای خرید سوخت قابل استفاده است. در ادامه چگونگی پرداخت بهای سوخت، با استفاده از اعتبار واریزی را مرور می‌کنیم.

چگونگی استفاده از اعتبار برای خرید سوخت

کاربران راننده می‌توانند از اعتبار واریزی به حساب بانکی خود فقط جهت خرید بنزین با نرخ آزاد استفاده کنند. در واقع شما مابه‌التفاوت هزینه بنزین آزاد و نرخ پایه را به صورت اعتبار سهمیه دریافت خواهید کرد. اما برای خرید سوخت در جایگاه‌ها چگونه باید عمل کنیم.

توجه داشته باشید برای استفاده از اعتبار خرید سهمیه بنزین، فقط باید از دستگاه‌های پرداخت قرمز رنگ یا همان پایانه پرداخت بهای سوخت (پی‌استیشن) واقع در جایگاه‌های سوخت‌گیری استفاده کنید. در واقع این دستگاه‌ها قادر به کسر مبلغ سوخت شما از اعتبار ویژه کاربران راننده تاکسی‌های اینترنتی هستند.

توجه: گزینه استفاده از اعتبار سهمیه بنزین فقط زمانی در پایانه پرداخت سوخت جایگاه نمایش داده می‌شود که سهمیه ۶۰ لیتری ماهانه شما تمام شده باشد.

آموزش گام به گام

زمانی که سوخت‌گیری به پایان رسید، وقتی که قصد پرداخت هزینه‌ها را داشتید کافی است کارت بانکی خود را که سهمیه بنزین‌تان به آن واریز شده در دستگاه‌های «پایانه پرداخت بهای سوخت» بکشید.

کشیدن کارت بانکی در جایگاه سوخت
کارت بانکی را که اعتبار سهمیه بنزین به آن واریز شده است، بکشید.

صفحه‌ای نمایش داده می‌شود که وسط آن عبارت «رمز کارت بانکی خود را وارد کنید» نمایش داده می‌شود. به یاد داشته باشید برای استفاده از اعتبار سهمیه واریزی، نباید رمز کارت بانکی خود را وارد کنید.

وارد کردن رمز کارت بانکی در پایانه سوخت
در این مرحله، رمز کارت بانکی را وارد نکنید و به گزینه‌های پایین صفحه توجه کنید.

در این مرحله گزینه «اعتباری» را انتخاب کنید. بعد از انتخاب این گزینه، مبلغ قابل پرداخت به شما نمایش داده می‌شود. رقم نمایش داده شده از اعتبار واریزی به حساب شما کسر می‌شود. در این مرحله زمانی که رمز عبور از شما پرسیده شد، باید رمز کارت سوخت خود را وارد کنید. این رمز ۴ رقم آخر شماره ملی شماست.

گزینه پرداخت اعتباری را انتخاب کنید
در این مرحله، حتما گزینه اعتباری را انتخاب کنید.
مبلغ قابل پرداخت اعتباری در پایانه پرداخت
مبلغی که از اعتبار سهمیه شما کسر می‌شود، روی صفحه نمایش داده می‌شود.
وارد کردن رمز اعتبار کارت سوخت
در این مرحله رمز اعتبار کارت سوخت (4 رقم آخر کد ملی) را وارد کنید.

با وارد کردن رمز، پرداخت اعتباری انجام می‌شود اما فرآیند خرید هنوز تکمیل نشده است. چرا که هزینه بنزین آزاد ۳ هزار تومان است و با این اقدام اعتبار نیمی از آن، یعنی مابه‌التفاوت آن پرداخت شده است. درواقع لازم است باقی مانده هزینه سوخت را به صورت نقدی، یا با استفاده از مبلغ موجود در کارتی که کشیدید و یا با استفاده از کارت دیگر بپردازید.

پرداخت مبلغ باقیمانده اعتباری
مبلغ باقیمانده‌ای که باید بپردازید، روی صفحه نمایش داده می‌شود.

برای پرداخت باقیمانده هزینه سوخت، سه گزینه برای شما نمایش داده می‌شود که باید یکی از آنها را انتخاب کنید.

  • پرداخت نقدی
  • پرداخت از کارت فعلی
  • پرداخت از کارت جدید
برای پرداخت مبلغ باقی‌مانده، یک روش را انتخاب کنید.

اگر شما گزینه پرداخت نقدی را انتخاب کنید، روی رسید دریافتی، عبارت پرداخت ناتمام را مشاهده خواهید کرد. یعنی باید باقیمانده هزینه را به صورت نقدی بپردازید.

در صورت انتخاب پرداخت نقدی، عبارت پرداخت ناتمام (عملیات ناموفق) را مشاهده می‌کنید.

اگر از گزینه کارت فعلی یا کارت جدید استفاده کنید، برای پرداخت، لازم است رمز کارت بانکی خود را وارد کنید. در این صورت روی رسید شما پرداخت موفق ثبت می‌شود.

در صورت استفاده از کارت بانکی، رسید پرداخت موفق (عملیات موفق) را دریافت خواهید کرد.

در پایان نیز می‌توانید باقیمانده اعتبار برای خرید سوخت را مشاهده کنید.

همه چیز درباره سهمیه‌بندی سوخت ویژه رانندگان تاکسی‌های اینترنتی

مقاله قبلی

قسمت هفدهم رادیو اسنپ؛ همه‌چیز درباره اعتبار سهمیه بنزین

مقاله بعدی

570
نظرتان را بگویید

avatar
هانی
مهمان
هانی

رمزش به احتمال زیاد ۴شماره اخر کد ملی راننده هست
من با کارت جایگاه زدم ۴شماره اخر کدملی خودمو زدم قبول کرد چیزی ک اسنپ اصلا نمیدونست و پاسخ نداد
اگه قبول نکرد چهار شماره اخر کد ملی صاحب ماشین رو بزنید ب هر حال از این دو احتمال خارج نیست.
آقایونی ک گفتن هر رمزی میزنیم اشتباهه توجه کنید ک وقتی کارت میکشید و پرداخت اعتباری رو انتخاب میکنید شاید رمز رو درست میزنید و دفعه دوم رمز کارت بانکی شمارو برای باقی مانده هزینه میخواد ک میزنه رمز اشتباه هست و باید رمز کارتتون رو بزنید
دفه اول ک رمز رو میزنید حتما یکی از گزینه های زیرشو بزنید مثلا نقدی رو انتخاب کنید اگه رسید داد رمزتون درسته ولی چون نصف هزینه رو باید از جیبتون بدید عملیات رو ناموفق میزنه.
این نکته یادتون باشه وقتی رمز وارد میکنید و قبول میکنه نصف هزینه سوختی ک زدین رو کسر میکنه و باقی ماندشو باید از جیبتون بپردازین
و بعد ازینکه رمزو زدین وقبول کرد سه تا گزینه زیرش میاد ک باقی مانده پولشو ک قرار از جیبتون بدین رو نمایش میده ک ب چه صورت پرداخت کنین و تا زمانی ک یکی از اون ۳تا گزینه رو نزنین رسید بهتون نمیده و عملیات رو ناموفق میزنه و شما فکر میکنید ک رمز رو اشتباه زدید.
روی رسیدتون نشون میده ک چقدر از اعتبارتون کسر شده و باقی مانده اعتبارتون چقدر هست
و تا زمانی ک یه بار امتحان نکنین و رسید نگیرین نمیدونین چقدر اعتبار دارین
من ۱لیتر آزاد زدم شد ۳تومن ک ۱۵۰۰ش رو از اعتبارم کسر کرد ۱۵۰۰ش رو نقدی دادم روی رسیدم باقی مانده اعتبارمو زده بود
یه نکته دیگه اینکه حتما باید بنزین آزاد بزنین حالا چه کارت خودتون باشه یا جایگاه یا هر شخص دیگه ای
موفق باشید

مجتبی
مهمان
مجتبی

سلام . عزیزجان مشکل اینجاست که همون بار اول که کارت کشیده میشه و رمز میخواد هر رمزی رو میزنیم پیام کارت نامعتبر هست میاد . چیزی که شما گفتید به مشکلی که رانندگان مطرح کردند مربوط نیست . با سپاس

سید سجاد حیدری
مهمان
سید سجاد حیدری

کلا رمز با شماره آخر کارت ملی رو از اول نامعتبر میدونه. اون دلیلش چیه ماشین هم به اسم خودمونه؟

محمدرضا
مهمان
محمدرضا

والا من هر بار رفتم جایگاه نتونستم از سهمیه استفاده کنم میزنه رمز کارت نامعتبر است اینجوری نمیشه کار کرد

ابوالفضل
مهمان
ابوالفضل

با سلام هزینه کارت سوخت به حساب شبا اینجانب واریز شده ولی تاکنون نتوانستم استفاده کنم و هر بار که به پمپ بنزین مراجعه میکنم کد ملی رو خودم را میزنم ولی بی فایده است سیستم پیام میده رمز کارت نامعتبر است ودر زمان واریز سهمیه بنزین طبق پیامک ارسالی اسنپ شماره کارت قبلی که سوخته بود واریز کردند که به شرکت اعلام نمودم که این کارت سوخته است ولی ایشان متذکر شد مهم نیست شماره شبا مهم می باشد تا اینکه امشب با پشتیبانی صحبت کردم ومشکل را گفتم راهنمایی کردند که قرار هست از طرف وازرت کشور شماره کارت قبلی اصلاح و به کارت جدید واریز گردد. و نکته آخر اینکه اطلاعیه پرداخت هزینه سوخت طبق کلیپ ارسالی اشتباه دارد و اکثریت فکر میکنند باید رمز کارت سوخت را در پی استیشن بزنن در صورتی چه با کارت سوخت خود و یا جایگاه پمپ بنزین بزنید باید فقط کد ملی که حساب دارید را بزنید.

مجتبی
مهمان
مجتبی

[…]
بنده موقع پرداخت هزینه سوخت رمز کار سوخت را زدم قبول نکرد ، کد ملی صاحب ماشین را زدم قبول نکرد ، کد ملی خودم را زدم قبول نکرد
اون وقت میگن پول به اعتبارتون واریز کردیم!!!!
[…]

محمد
مهمان
محمد

سلام دوست عزیز..من کارت سوختم بنام صاحب قبلی ماشین ولی رمزش که چهار شماره آخر اون باباس،تغییر دادم و آزاد بنزین میزنم.اینطور که شما گفتین چهار رقم آخر کدملی خودم باید بزنم که باهاش حساب بانکی دارم

سعید
مهمان
سعید

آقا این دیگه چه مسخره بازییه
چی میشه پول بنزینو درست حسابی بریزین تو کارت بانکی و همه جا بشه استفاده کرد
بلخره این پول حق ماست که ریختین دیگه اگه حقمونه درست بریزین که بشه استفاده کرد
من چند روزه دارم میرم پمپ بنزین یا میگن دستگاهمون فعال نیست یا سر در نمیارن و پول بنزینو آزاد حساب میکنم

حسین
مهمان
حسین

سلام کارت سوختم به نام مالک قبلی ماشین صادر شده و کد ملی اونو میزنم به عنوان رمز.ایا برای دریافت سهمیه سوخت اسنپ به مشکل میخورم؟ایا باید کارت سوختمو عوض کنم و به نام خودم باشه؟

مجید
مهمان
مجید

سلام من اقدام کردم که بمزین بزنم نوشت رمز کارت اعتبتری سوخت خود را وارد کنید که من رمز کارت خودم را زدم که گفت نامعتبر هست ۴ شماره اخر کارت ملیمو زدم که باز گفت نامعتبره من الان چیکار کنم

علی طالبی سرچشمه
مهمان
علی طالبی سرچشمه

این سهمیه ای که به ما تعلق میگیره باید در ماه استفاده بشود یا ذخیره میشود و در ماه های بعدی میتوانیم استفاده کنیم؟

اسحق جلالی کیا
مهمان
اسحق جلالی کیا

باسلام بنده بعدازسهمیه بندی ازتاریخ۲۹ابان به بعدمجددکارکردم وتا۹آذرکلی بنزین آزادزدم ولی متاسفآنه هیچ سهمیه بنزینی به کارت بنده شارژنشده است امروزرفتم پمپ بنزین آزادزدم۱۵لیتر۴۵هزارتومان ماشین بنده پارس مدل۹۶ومصرفش هم بلاست دیگه خانه نشین شدم نمی تونم بابنزین۳هزارتومانی وکرایه قبلی کارکنم کارت بنده منقضی شده ولی به حساب شبای بنده شارژنگردیده است خواهشمنداست بررسی وعلت شارژنشدن رااطلاع دهید.ممنونم جلالی کیا

محمد
مهمان
محمد

آخه انصافه؟؟؟؟ما میریم ۹۰هزارتومن پول نقدمیدیم واسه بنزین اونوقت چقد فرمول و عددورقم و کارت واعتبار میارید وسط ک حالا هزاروپونصدشوبرگردونین؟؟؟نه واقعاانصافه؟؟؟؟

1 36 37 38