لغو سفر

لغو مجاز سفر بدون تماس با پشتیبانی!

کاربران راننده عزیز، بر اساس قوانین اسنپ بعد از قبول هر سفر موقعیت‌هایی وجود دارد که راننده هنگام مواجهه با آنها باید شخصا سفر را لغو کند؛ به این معنی که در چنین شرایطی به هیچ وجه با پشتیبانی تماس نگیرید و خودتان سفر را لغو کنید.

به یاد داشته باشید در صورتی که لغو سفر را در شرایط مجاز انجام دهید، حساب شما مسدود نخواهد شد.

برای آشنایی بیشتر با شرایط و نحوه لغو مجاز سفرها با ما همراه باشید!

در چه شرایطی بدون تماس با پشتیبانی می‌توانید سفر را لغو کنید؟

بعد از اینکه درخواست سفری را قبول می‌کنید امکان دارد موقعیت‌هایی پیش بیاید که شما مجبور شوید سفر خود را لغو کنید. این موقعیت‌ها از نظر قوانین اسنپی مجاز شمرده می‌شوند و به هیچ وجه باعث کسر امتیاز یا مسدود شدن حساب کاربری شما نمی‌شوند.

با تغییرات جدید در نرم افزار رانندگان اگر تعداد لغو سفرهای شما به میزان هشدار برسد، این موضوع با ارسال پیام در اپلیکیشن به شما اطلاع داده می‌شود.

موارد لغو سفر

مواردی که در آن کاربر راننده می‌تواند سفر را لغو کند به شرح زیر است:

  • عدم پاسخگویی و حضور مسافر

در صورتی‌که در محل مبدا حاضر شده‌اید اما مسافر مدت زمان زیادی پاسخگو نیست و در مبدا حاضر نمی‌شود، می‌توانید بدون نگرانی سفر را لغو کنید.

  • انصراف مسافر

امکان دارد مسافر پاسخگو باشد اما به شما بگوید مایل به انجام سفر نیست. برای سرعت بخشیدن به فرآیند لغو سفر، خود شما نیز می‌توانید سفر را لغو کنید و درخواست بعدی را بپذیرید.

  • بار نامتعارف

در صورتی که مسافر تقاضای حمل بار نامتعارف و خارج از محدوده وزنی برای حمل بار توسط خودروی شما را داشته باشد، می‌توانید سفر را لغو کنید. هنگام انتخاب دلایل لغو سفر گزینه «عدم پای‌بندی مسافر به قوانین اسنپ» را انتخاب کنید.

  • حمل حیوان خانگی بدون هماهنگی

حمل حیوان خانگی اگر با اجازه و هماهنگی با شما نباشد، ممنوع است و می‌توانید سفر را لغو کنید. هنگام انتخاب دلایل لغو سفر گزینه «عدم پای‌بندی مسافر به قوانین اسنپ» را انتخاب کنید.

  • مسافر زیر سن قانونی (۱۸ سال) بدون همراه

امکان دارد از شما بخواند مسافری که زیر سن قانونی است را بدون همراه به مقصد برسانید. این کار خلاف قوانین اسنپ است و می‌توانید با انتخاب دلیل «عدم پای‌بندی مسافر به قوانین اسنپ» در اپلیکیشن اقدام به لغو سفر کنید.

  • درخواست ارسال بسته بدون حضور مسافر

در چنین شرایطی نیز شما می‌تواند بدون تماس با پشتیبانی سفر را لغو کند و درخواست دیگری را بپذیرد. از میان دلایل لغو سفر گزینه «عدم پای‌بندی مسافر به قوانین اسنپ» را انتخاب کنید.

  • مقصد نادرست

همیشه هنگام قبول درخواست سفر مبدا و مقصد را به دقت روی نقشه وارسی کنید. امکان دارد بدون اینکه متوجه باشید سفری را با مقصدی دور یا جایی که تمایل ندارید، انتخاب کنید. تا پیش از سوار شدن مسافر و رسیدن به مبدا می‌توانید سفر را بدون تماس با پشتیبانی لغو کنید.

  • مبدا نادرست

گاهی پیش می‌آید که موفق به پیدا کردن مبدا مسافر نمی‌شوید. مسافر موقعیت مکانی خود را اشتباه ثبت کرده است و مسافتی طولانی را باید برای رسیدن به مبدا طی کنید.

در چنین موقعیت‌هایی بدون تماس با پشتیبانی مجاز به لغو سفر هستید.

  • مشکل اپلیکیشن

امکان دارد بعد از قبول سفر و هنگام استفاده از اپلیکیشن با مشکل فنی رو به رو شوید. سعی کنید بدون تماس با پشتیبانی سفر را لغو کرده و به بررسی اتصال اینترنت یا دلایل دیگر مشکل به وجود آمده بپردازید.

  • خرابی خودرو

در صورت به وجود آمدن مشکل در خودرو و خراب شدن ناگهانی آن در صورتی که مسافر هنوز سوار خودروی شما نشده است، می‌توانید بدون تماس با پشتیبانی سفر را لغو کنید.

شرط اساسی برای لغو مجاز سفر

در نظر داشته باشید هرگز قبل از رسیدن به مبدا و پیش از سوار شدن مسافر و اطمینان از شروع سفر، دکمه «مسافر سوار شد» را لمس نکنید.

فراموش نکنید امکان لغو سفر پس از لمس این دکمه وجود ندارد و در صورت تماس با پشتیبانی، کارشناسان ما امکان لغو سفر را نخواهند داشت.

نحوه لغو سفر بدون تماس با پشتیبانی

برای لغو سفر به صورت مجاز ابتدا گزینه ضربدر در قسمت بالا و سمت چپ صفحه اصلی اپلیکیشن را لمس کنید.

حالا کافیست یکی از دلایل را برای لغو سفر خود انتخاب و دکمه «لغو سفر» را لمس کنید.

هنگامی که سفر با موفقیت لغو شود، پیام زیر را دریافت می‌کنید.

سخن پایانی

در مواردی مانند ترافیک، سردرگمی در یافتن مبدا مسافر و … ممکن است تصمیم به استفاده از گزینه لغو سفر بگیرید. سعی کنید استفاده از گزینه «لغو سفر» آخرین انتخاب شما باشد. لازم به ذکر است، اگر پیامک اخطار را دریافت نکرده‌اید و دلیل قانع‌کننده‌ای برای لغو سفر دارید، نیازی به تماس با پشتیبانی نیست و می‌توانید خودتان سفر را لغو کنید.

برای همه شما عزیزان سلامتی و سفرهای پر درآمدی را آرزومندیم.

guest
21 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه‌ها
mohammadsamadi5558
mohammadsamadi5558
26 اسفند 1399 11:42

خیلی خوبه راهنمایی میکنبد

امین
امین
4 آبان 1399 11:11

ممنونم از راهنمایی شما عزیزان .🙏🙏🙏

باشگاه رانندگان اسنپ
باشگاه رانندگان اسنپ
3 آبان 1399 11:34

سلام مسلم جان
لطفا از طریق پشتیبانی داخل اپلیکیشن ثبت درخواست کنید

21
0
لطفا دیدگاه خود را ثبت کنیدx
()
x