آموزش رانندگان اسنپ

صفر تا صد نحوه محاسبه کمیسیون اسنپ

برد برد

نحوه محاسبه کمسیون اسنپ یکی از دغدغه های همیشگی کاربران راننده و حتی مسافران است. در این مطلب تلاش کرده‌ایم به این سؤال همیشگی که اسنپ چند درصد کمیسیون می‌گیرد پاسخی شفاف و کامل دهیم. اگر برای شما هم این سؤال پیش‌آمده که کمیسیون و کرایه اسنپ چگونه محاسبه می‌شود در این مطلب همراه ما باشید و با صفر تا صد نحوه محاسبه کمیسیون اسنپ کاملاً آشنا شوید.

درصد کمیسیون اسنپ در تهران و شهرستان‌ها

درصد کمیسیون اسنپ در ۵ استان تهران، البرز، اصفهان، فارس، خراسان رضوی، ۱۵٪ است. کاربران راننده در سایر استان‌ها ۲۰٪ از هزینه هر سفر را به‌عنوان کمیسیون پرداخت می‌کنند.

درصد کمیسیون اسنپ، باتوجه‌به استان محل فعالیت، بین ۱۵ تا ۲۰ درصد است.

مقایسه کمیسیون اسنپ با سایر شرکت‌های تاکسی اینترنتی در جهان

شرکت اوبر (Uber) و شرکت (Lyft) دو شرکت بزرگ تاکسی اینترنتی در جهان هستند که سهم بزرگی در جابه‌جایی مسافران در سراسر جهان برعهده دارند. رانندگان هر دو شرکت اوبر و لیفت ۲۵٪ از هزینه هر سفر را به‌عنوان کمیسیون پرداخت می‌کنند.

همان‌طور که قبلاً اشاره شد درصد کمیسیون اسنپ در کلان‌شهرها ۱۵٪ و در سایر شهرها ۲۰٪ است. لازم به ذکر است کاربران راننده به‌صورت دوره‌ای طرح‌های تشویقی دریافت می‌کنند که با استفاده از این طرح‌ها کمیسیون پرداختی عملاً به کمتر از مقادیر گفته شده و به زیر ۱۰٪ می‌رسد که اختلاف زیادی با شرکت‌های مطرح تاکسی اینترنتی جهان دارد.

طرح‌های معافیت از کمیسیون راننده اسنپ

حمایت از کاربران راننده و ایجاد انگیزه‌ برای افزایش فعالیت، یکی از تلاش‌های همیشگی اسنپ است. طرح‌های تشویقی و معافیت دائمی و دوره‌ای از پرداخت حق کمیسیون بخشی از فعالیت‌های اسنپ در این رابطه است.

معافیت دائمی گروه‌های خاص

اسنپ در راستای مسئولیت اجتماعی خود همواره تلاش کرده تا از گروه‌های مختلف جامعه حمایت کند، از ابتدای فعالیت اسنپ تاکنون خانواده‌های شهدا، بیماران خاص، افراد دارای معلولیت و جانبازان به طور دائم از پرداخت کمیسیون اسنپ معاف هستند.

در سال ۱۴۰۱ بیش از ۱۸ هزار کاربر راننده اسنپ، معاف از پرداخت حق کمیسیون بودند که مجموع ارزش معافیت از کمیسیون آن‌ها معادل ۶۲ میلیارد تومان بود. 

معافیت دوره‌ای

علاوه بر معافیت دائمی برخی گروه‌های خاص، طرح‌های دوره‌ای معافیت از کمیسیون اسنپ هم اجرا شده است و تاکنون اقشار مختلف جامعه از جمله زنان سرپرست خانوار، بیماران هموفیلی و … را نیز از پرداخت کمیسیون معاف شده‌اند.

سفرهای خنک اسنپی

اسنپ برای قدردانی از نحوه عملکرد کاربران حرفه‌ای راننده در روزهای گرم سال، به‌ازای بازخوردهای مثبتی که از مسافران دریافت می کنند، طرح تشویقی معافیت از پرداخت بخشی از کمیسیون را اجرا می‌کند.

اسنپ با صرف‌نظر از حق کمیسیون، تلاش کرده است در تمام روزهای سخت در کنار مردم باشد.

مسئولیت‌های اجتماعی اسنپ

اسنپ همواره تلاش می‌کند در راستای مسئولیت اجتماعی خود، در روزهای شادی و غم با حضور مفید و مؤثر، کنار مردم باشد. از همین رو شاهدیم که در شرایط بحرانی مانند حادثه متروپل آبادان، وقوع سیل در یزد و وقوع زلزله در شهرهای خوی و سلماس از همان ساعات ابتدایی، برای تسهیل رفت‌وآمد در این شهرها و کنترل بهتر بحران، کاربران راننده را از پرداخت حق کمیسیون اسنپ معاف کرد تا به‌نوبهٔ خود در روزهای سخت همراه مردم باشد.

همچنین اسنپ بارها در رویدادهای مختلفی نظیر نمایشگاه کتاب، تلکام، پارک علم و فناوری پردیس و … برای کمک به برگزاری بهتر رویداد و رفت‌و‌آمد راحت‌تر افراد از مبلغ کمیسیون خود صرف‌نظر کرده است.

در باشگاه رانندگان اسنپ انواع تسهیلات خودرویی، رفاهی و درمانی ارائه می شوند.

خدمات باشگاه رانندگان در مقابل کمیسیون دریافتی از کاربران راننده

رفاه حال کاربران راننده و خانواده‌های آنها برای اسنپ اولویت بالایی دارد. به همین دلیل باشگاه رانندگان اسنپ همواره تلاش می‌کند با ارائه خدمات و تسهیلات متنوع، پاسخگوی نیازهای اساسی کاربران راننده باشد.

باشگاه رانندگان برای همراهی با کاربران راننده اسنپ و اسنپ‌باکس شکل‌گرفته و علاوه بر ارائه تسهیلات خودرویی (اتوسرویس، روغن، لاستیک، CNG، لوازم‌یدکی، کارواش، باتری، تعمیرگاه، معاینه فنی)، خدمات درمانی (پزشک، دندان‌پزشک، آزمایشگاه و کلینیک‌های درمانی) و خدمات رفاهی (پوشاک، لوازم‌خانگی، موبایل و لوازم جانبی)، آموزش‌های ویژه کاربران راننده و موتورسوار، اخبار و اطلاع‌رسانی‌های مهم، برگزاری مسابقات ویژه کاربران راننده با جوایز نفیس و … را نیز بر عهده دارد.

قیمت‌گذاری کرایه اسنپ بر اساس «مسافت بین مبدأ و مقصد» و «زمان تقریبی سفر» و به‌صورت هوشمند انجام می‌شود و عرضه و تقاضا هم نقش مهمی در کرایه هر کیلومتر اسنپ دارد.
 به‌عنوان‌مثال در ساعات اوج ترافیک، درخواست سفر در برخی مسیرها بیشتر می‌شود و به دنبال آن مدت‌زمان سفر هم افزایش می‌یابد. افزایش تعداد مسافر و زمان انجام سفر موجب می‌شود تعداد کاربران راننده آزاد برای قبول درخواست‌های سفر کمتر شود. در نتیجه هزینه سفر اسنپی افزایش می‌یابد.

علاوه بر ترافیک در شرایط بارش باران و برف یا در مسیرهایی که در طرح ترافیک قرار دارد به دلیل عدم توازن بین عرضه و تقاضا تعداد درخواست‌های سفر از تعداد کاربران راننده پیشی می‌گیرد و باعث افزایش هزینه سفر اسنپی می‌شود.

گاهی شرایطی پیش می‌آید که کرایه اسنپ کمتر از کرایه روزهای عادی است. مثلاً در ساعت‌های خلوت و کم رفت‌وآمد و برخی روزهای تعطیل میزان درخواست‌های سفر کم می‌شود و تعداد کاربران راننده آزاد از تعداد مسافران بیشتر شده و در نتیجه قیمت سفر اسنپی کمتر از روزهای عادی محاسبه می‌شود.

نحوه مشاهده میزان کمیسیون کسرشده و درآمد خالص سفر

در قسمت گزارش‌های سفر در اپلیکیشن کاربران راننده، امکان مشاهده میزان «خالص دریافتی هزینه سفر» فراهم شده است. توجه داشته باشید در هر صورت، چه مسافر هزینه سفر را نقدی به شما بپردازد چه آن را اعتباری پرداخت کند، با مراجعه به این بخش می‌توانید مبلغ خالص دریافتی هر سفر را مشاهده کنید.

نحوه افزایش درآمد در اسنپ

درآمد بالا در اسنپ از یک فرمول ساده پیروی می‌کند. رانندگان اسنپ با قبول سفرهای بیشتر، درآمد بهتری هم به دست می‌آورند. کاربران راننده‌ای که قبول سفر بیشتری داشته باشند و برای پذیرش درخواست‌های سفر تعلل نمی‌کنند، در اولویت اول ارسال درخواست قرار می‌گیرند.

سخن پایانی

نحوه محاسبه کمیسیون اسنپ موضوعی است که هم برای کاربران راننده و هم مسافران جالب است و نسبت به آن کنجکاو هستند. در این مطلب سعی کردیم درباره کمیسیون، نحوه محاسبه کرایه اسنپ، طرح‌های معافیت از کمیسیون و خدمات باشگاه رانندگان در قبال دریافت کمیسیون، توضیح کاملی ارائه دهیم. امیدواریم با مطالعه این مطلب به سؤال همیشگی «کمیسیون اسنپ چقدر است» پاسخ داده باشیم.

با نظرات خود ما در ارائه بهتر خدمات یاری نمایید.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران راننده (120 دیدگاه)

1. سلام بعضی روزها خیلی کم درخواست سفر داریم اصلا طوری میشه ک مجبور میشیم ببندیم برنامه رو من شغل دیگه ای ندارم .خاهشن راهنمایی کنید ممنون ❤️🙏

2. سلام ،اگر در برنامه طوری بود که مدت کیلومتر فاصله مبدا و مقصد ذکر می شود خیلی عالی بود.

3. sedeghfatahi519@gmail.com
    سرپل‌ذهاب کرایه آژانس شده 35هزاز کرایه تاکسی با سهمیه بنزین که دارن شده نفری 5هزار اونوقت اون مسیر رو من اسنب میام 13هزار نه سهمیه بنزین داریم ونه هیچی فقط موندم تو وژدان وانصاف تون امروز 30سرویس رفتم 340هزار دستم گرفته اخه شد کار د

4. ممنونم از شما من جانباز هستم کمسیون پرداخت نمیکنم برنامه خیلی خوب وعالی است و باعث شد خیلی از جوانان مشغول به کار بشند درآمد کسب کنند
    خداوند متعال پاداش دهد

5. با سلام.درمورد کرایه و کمیسیون توضیح دادین ممنون یک مورد خاص هم هست اگ ب اپلیکیشن اضافه بشه واقعا عالیه.اون هم تعدادمسافراست.بعضی وقتا مجبوریم چهارنفرسوارکنیم با کرایه پایین استهلاک چند برابرمیشه.لطفا بررسی کنید

6. باسلام من خودم بیماری خاص دارم در اسنپ هم فعالیت میکنم پس چرا از من کمیسیون کسر میشه

7. باسلام
    اموزش و اطلاع رسانی اسنپ در مورد قوانین عالی است . کمکهایی که به هر نحوی به رانندگان میشود نباید نادیده گرفته شود .

8. سلام من نمیدونم اسنپ کی میخاد کرایه ها رو افزایش بده روز به روز همه چی گرون میشه الا کرایه اسنپ که هنوزم تو شهر خوی کرایه ۱۰ هزاری میزنه به خدا انصاف هم خوب چیزیه دلار ۶۰ تومن رد کرده شما بازم دارین ۱۰ هزار کرایه میزنین

9. چند روز است که اسنپ از رانندگان 25 درصد کمیسیون کم می‌کند در حالی می‌بایست در کلانشهر ها 15 درصد و در سایر شهر 20 درصد کمیسیون بردارد

10. نمیشه هم کلان شهرها و تمام شهرهای کشور15درصد کمسیون بدن اگه بشه خیلی خوب میشه البته طرح های دارین که خیلی خوبه

11. ۲۰ درصد خیلی خیلی زیاده خصوصا اهواز که راننده از ۱۲ ماه به خاطر گرمای شدید هوا ۸ ماه رو مجبوره کولر روشن کنه و عملا ۲۰ درصد دیگه رو به خاطر استهلاک و مصرف زیاد انرژی از بین می ره
    ثانیاً اهواز هم کلانشهره

12. سلام وقت شما به خیر نن معلول بهزیستی هستم ومدارک معلولیت را نیز تحویل دفتر اسنپ داده ام اما هنوز معاف از کممیسیون نشده ام چرا

13. با سلام ،اسنپ مسافت مبدا و مقصد را چگونه محاسبه میکنه،برای من سفر امده بر فرض ۱۲کیلومتر با مپ که رفتم منو برده از جاده فرعی که نتونستم برم باز برگشتم از مسیر دیگری رفتم که کیلومتر من شد ۱۶کیلومتر رسیدگی بشه ممنون

14. سلام
    نوشتین تهران 15 درصد ولی الان در تهران هم 20 درصد کمیسیون کسر میشه. 😡

15. سلام. درمورد بیمه بارها گفتم شما راننده را به بیمه تامین اجتمایی معرفی کنید خوده راننده پرداخت بیمه بازنشستگی را تقبل میکنه. الان تامین اجتمایی رانندگی تاکسی اینترنتی را نمی‌پذیرد. ممنون

16. درصد کمیسیون اسنپ خیلی خیلی گرونه یه سفر میری ۱۵ دقیقه زمان میبره ۱۳ هزار تومن کرایه محاسبه میکنه اسنپ هم ۱۸۰۰ تومن کمیسیون ازت میگیره اصلا نمیصرفه

17. سلام بنده کاری ندارم تازه رفتم اسنپ اونم باماشینی که دخلش به خرجش نمی ارزه ولی چاره ایی ندارم زندگی خرج داره اگر اسنپ برای کسانی که شغل اول واخرشون اسنپه درصد کمتر وبیمه وگزینه های تشویقی می‌گذاشت خیلی خوب میشد.ممنون از دوستان دست اندر کار

18. ۲۰ درصد کمیسیون سفر واقعا ناعادلانه است،،هزینه های جاری و سالیانه اتوموبیل واقعا سنگینه، آسفالت خیابان ها و جاده ها بسیار بد و پر از چاله و چوله است،هزینه سفر که اسنپ تعیین میکنه در بیشتر مواقع خیلی خیلی کمه و اصلا منطقی نیست

19. سلام چرا پس از اینکه گزینه مسافر سوار شد را میزنم ۱۰۰۰تومان از مبلغ سفر کسر میشود البته این مبلغ سوای مبلغ کمیسیون می باشد

20. سلام.
    متاسفانه درصد کمیسیون در اهواز ۲۰ درصده که مبلغ زیادیه،
    راننده های اهوازی اطلاع دارند که این شهر از وضعیت آسفالت بسیار بدی برخورداره که این موضوع استهلاک خودرو را نسبت به اصفهان و تهران بالاتر میبره اما از طرفی باید کمیسیون بیشتری هم پرداخت کنند که این منصفانه نیست

21. سلام من تبریز ثبت نام کردم الان تهران کار میکنم ولی کمسیون همون۲۰٪ چیکار باید بکنم؟

22. سلام.ببخشید اگه به مشکلات ما رانندگان پاسخ داده نمیشه ، پس چرا این گزینه /دیدگاه تان…/ را گذاشتید؟!
    آیا این بی احترامی و بی توجهی شما مسئولین اسنپ را نمی رساند!!
    اصلا این نظرات رو می بینید؟
    اگه میخواهید رانندگان خود را نگهدارید حداقل یه جوابی ،یه حرکتی …انجام بدید که ما بفهمیم شما هستید!
    من هم مثل دوستان ایراداتی داشتم اما چون فایده ای ندارد ننوشتم .

23. چرا من که مریض خاص سرطانی دارم کمیسیونم کمتر حساب نمیشه با پشتیبانی تماس گرفتم گفت نه کمیسیون کمتر نمیشه

24. کمسیون اسنپ باید کمتر از ۲۰ درصد شود وبرای بیمه رانندگان که فقط شغل اول وآخر شان اسنپ هست یه برنامه ریزی انجام دهند

25. سلام ببخشید درصد کمسیون شما از 143ت چقد میشه که ازمن 69500کم میکنید

کنید

26. با سلام وخسته نباشید روزتان زیبا
    لطفاً نحوه معافیت خانواده شهدا وشرایط آنرا اعلام فرمایید چون بنده برادر شهید هستم میتوانم از امتیاز آن استفاده کنم یا خیر

27. سلام
    خداییش کرایه ها خیلی پایینه وکمیسیون خیلی زیاد
    لطفا یک فکری بکنید.

28. سلام
    خداییش کرایه ها خیلی پایینه وکمیسیون خیلی زیاد
    لطفا یک فکری بکنید.

29. سلام من عمل فلب باز انجامدادم ودیکس کمر هم انجام دادم وهنوز دچاردرد قلب ومشکل او هستم تخفیف درصد اسنپ شامل اینجانب میشود یا نه ممنون اگر جواب بنده را بدهین

30. ایاسفربین استانیهم کمسیون داردچون
    مدیروز 1سفرارمیه تبریز داشتم کمسیون از من کسرشده است

31. سلام خسته نباشید بخدا این کرایه های ک شما می‌فرستید اصلا نریم بهتره ۷کیلومتر۲۸هزاربعدکمیسیون ازش کم میشه یعنی هیچی دیگه صبح تا شب کارمیکنیم ب زور پول ی لقمه نون درمیاد توراخدای فکری. بکنید درضمن برنامه اسنپ هم بیشرروزها توبازیه

32. سلام
    به‌تازگی کمسیون ۲۵ درصد کسر میشه
    دوبار تیکت دادم
    اخرش گفتید در قرارداد بین شما این قبول شده
    در حالی که همه جا نوشته شده کمسیون ۱۵ تا ۲۰ درصد کسر میشه
    حالا چرا باید ۲۵ درصد از من کسر کنید؟؟؟؟؟

33. به نظر من کمیسیون بالاست و با توجه به درامد ریالی و خرج دلاری باید بازنگری کنید که راننده ها مشتاقتر بشن و مقایسه اسنپ با اوبر و سایر تاکسی های اینترنتی جهان کاملا اشتباهه و امروز یه کسر از من انجام شد که اولین بار بود دیدم و خیلی ناراحت شدم ، هزینه درخواست تلفنی دقیقا نصف هزینه سفر کم شد نفهمیدم چی بود لطفا توضیح بدید ممنون

34. باعرض سلام خدمت اسنب عزیز لطفاً خواهشن کمیسیون که میگیرید حداقل انصاف داشته باشید دو تا مقصد تو مشهد رفتم یکی 58 که کمیسیون شده 7هزار 800و اون مقصد بعدی59بود که اسنب عزیز 8هزار500برداشته یا این سفرهای که لغو میشه نصف راه میری به خاطر ترافیک که دیر میرسی مسافر سفر لغو میکنه میری پشتیبانی شکایت میکنی اصلا جواب نمیده لطفاً رسیدگی کنید ممنون از اسنب عزیز 🙏

35. سلام داخل توضیحات گفته بیماران خاض معاف از کمسیون هست امامن جزو بهزیستی هستم کمسیون میکیرن

36. با سلام.ممنون از دست اندرکاران اسنپ که واقعا تا حدودی مشکل بیکاریرو حل کردند. ولی باید خدمتتون عرض کنم که چند مشکل بزرگ و اساسی وجود داره که اگر مسئولین اسنپ چاره اندیشی نکنند واقعا راننده های عزیز دچار مشکل و دلزدگی می شن.۱.کرایه های پایین.۲.کمیسیون بالا نسبت به تپسی که داره ۸درصد کمیسیون می گیره.۳.هزینه تماس با راننده هست و تا ۵ دقیقه مسافر حق دیر اومدن داره که هیچ تاثیری تو کرایه نداره و راننده متضرر می شه.۴.مسیر ۴ دقیقه ای تا مسافر رو تا اخر می ری نزدیک به مسافر لغو می کنه که راننده الکی هزینه می کنه و مسافر بی هیچ جريمه ای لغو سفر می کنه.خلاصه که مشکلات زیاده و باید فکری به حالشون بشه. ممنون..

37. سلام من راننده اسنپ هستم وقتی درخواست سفر میشه از طرف مسافر و من قبول میکنم اسنپ یه مبلغی را به مسافر تخفیف میده ولی اون مبلغ نه به موجودی من اضافه میشه نه به حساب من میاد میشه راهنمایی کنید

38. 20%کمسیون کم میکنید بعد بابت هر سفر هم هزارتومان از کرایه راننده کم میشه یکم انصاف خوبه

39. سلام الانچند روزی کمیسیون 20 درصد برای من محاسبه میشه در صورتی که در کلانشهر قم بایستی 15 در صد محاسبه بشه علت چی هست

40. سلام وقتی مسافر درخواست میزنه یه قیمتی هست بعد که درخواستش قبول میکنیم یه قیمتی دیگه به ما نشون میده لطفا پیگیری کنید

41. سلام خسته نباشید ببخشید ک مزاحم شدم ولی ما هم داریم زحمت میکشیم لطفا کمیسیونو کمتر کنید واقعا روا نیست توو ۳۴ تومن کرایه ۶۲۰۰ کمیسیون بگرید آژانسا ک کرایه هاشون تقریبا ۲برابر و نیم از ما بیشتر میگیرن ۱۵ درصد حداکثر کمیسیون میگیرن برا ما خیلی زیاده واقعا لطفا ی اقدامی بکنید اگه ممکنه

42. سلام خسته نباشید من ۸ روزه توو اسنپم اوایل کمیسیون کمتری میگرفتید ولی چند روزه ۲۰ درصد هم بیشتر میگیرید فک کنم حالا مبدا و مقصدا که اکثرآ بالا پایین و اشتباست چند بار باید زنگ بزنیمو دور خودمون بچرخیم جزء سختی کاره ایراد نداره ولی لطفا کمیسیون کمتر کنید. مثلا ۳۴ تومن کرایه بود توو مسیر توقف هم داشتم ۲۸ تومن کرایه زدید واقعا ظلمه بخدا آژانس ۱۵ درصد میگیره با تقریبا ۲ برابر و نیم کرایه ما ی لطفی کنید و ترتیب اثر بدید بلاخره امثال من دارن زحمت میکشن بزا توو ذوقمون نخوره ممنون میشم❤

43. سلام وقت به خیر من راننده اسنپ هستم ودارای معلولیت شدید وکارت بهزیستی هستم لطفا منو راهنمایی کنید که برایمعافیت از کمیسیون باید چکار بکنم ولی چه مدارکی ارائه بدم وکجا

44. درود و احترام
    مهمترین مسئله برای پیشرفت یک سازمان، آموزش است. قوانین و شرح مسئولیت برای رانندگان تا حد زیادی واضح و تکمیلی است، اما به جرات میشود اذعان داشت که درصد بالایی از مسافرین، درخصوص شرح وظایف خویش ناآگاه می‌باشند. از تاخیر در سوارشدن به خودرو بدون پرداخت دیرکرد تا عدم اطلاع از سرویس‌های پرداخت هزینه سفر چه بصورت نقدی و چه اعتباری و سایر موارد.
    شخصا بارها و بارها بخاطر نبود اسکناس، مجبور شدم من باب مثال،بجای 71000تومان، هفتاد هزارتومان از مسافر دریافت کنم یا مواردی از این دست. پر واضح است که بنده و سایر عزیزان همکار، با این مبالغ دچار چالش نخواهیم شد، اما تداوم این رویه موجب ضرری قابل توجه برای رانندگان خواهد بود زیرا کمیسیون را بدون درنظر گرفتن چنین مواردی پرداخت خواهیم کرد.
    لذا استدعا دارم نسبت به بسترسازی و آگاهسازی اقدام فوری و منطقی صورت پذیرد.
    همچنین، در برخی مناطق(علی الخصوص شرق تهران) سرویس GPS و Internet بطور کامل قطع میگردد و این موضوع موجب سردرگمی راننده برای رسیدن به مبدا یا مقصد خواهد بود.
    درخصوص بازنگری هزینه سفر، راننده را با مسافر رو در رو نفرمایید تا هم حرمت و احترام رانندگان حفظ گردد و هم اینکه، مسافرین طریقه ی برخورداری از چنین خدماتی را بهتر درک کرده و به شرح وظایف خویش واقف باشند.

سپاس

45. آقا من دیشب حساب کردم دیدم که چیزی حدود ۳۱.۵ درصد ازم کم شده.
    آخه چرا ؟

46. سلام
    موقع قبول سفر کرایه ی قیمته
    موقع مسافر سوار شد ی قیمته
    لطفاً توضیح دهید
    خسته نباشید

47. باسلام وقتی اسنپ مسافر میده ی قیمته
    بعد قبول سفر می کنیم ی قیمته پایین
    اینو لطفاً توضیح دهید
    ممنون

48. با سلام و ارادت توی تهران اسنپ کار کردم کرایه هاش ب درد نمیخوره سه تا سفر بیشتر نرفتم اخه تو محدوده ولنجک کرایه ۲۰هزار تومنی؟؟؟؟؟؟؟

49. سلام چرا زمانی که مسافر درخواست میده کرایه به طور مثال ۵۰ تومنه بد زمانی که درخواست قبول میکنی میری مسافر سوار میکنی یدفه کرایه میشه ۴۵ تومن این علتش چیه دقیقا میشه بگید به جز اون بد از اینکه مسافر پیاده میشه کمیسیون جدا میگیره

50. چرا کمیسیون در کلان شهر اهواز ۲۰ درصده ؟
    مگه کلان شهرها ۱۵ درصد نیست؟
    اهواز هفتمین کلان شهر ایرانه

51. سلام
    کلا با این هزینه های ماشین و نگهداری آن اسنپ کمیسیون زیادی بر می داره
    اگر این کمیسیون کمتر و به ده و زیر ده درصد برسه
    خیلی بهتر

52. سلام
    چکار کنیم اسنپ مسافر اتباع بیگانه مخصوصا اونایی که مدرک ندارن رو به ما نده اخه ماشین رو بگیرن ٦ ماه میخوابونن

53. سلام با این حجم از ترافیک و هزینه های بالای ماشین به نظره خودتون کمسیون هاتون زیاد نیست از ۲۵۰هزارتومان ۵۰ هزار تومان خودتون برداشت میکنید بعد جالب تر این که کرایه ها خیلی پایین هست واقعا نمیصرفه لطفا همکاری کنید مرسی

54. جانقوری ازتبریز
    کرایه در گوشی ۸۸هزار نشان داده می شود وبعد از قبول سفر به ۸۳ هزارتبدیل می شود واز این ۸۳ هزار ۲۰درصد کمسیون کم می شه که بااحتساب ۵هزار مابه التفاوت سفر کمسیون ما نزدیک ۲۵ درصد می شود

55. سلام.در روز برفی کرایه را20تومن بیشتر اسنپ زده بعد که بمقصد رسیدم از 82هزار کرایه به من 62هزار پرداخت شده یعنی 20هزار.بخدا خدا را خوش نمیاد.الان یه تنظیم باد ساده را30میگیرن،اصطحلاک ماشین به جهنم.خداوکیلی یه فکری هم به حال راننده ها بکنید.ممنون

56. با سلام و خسته نباشید حضور مسئولان و کارکنان خسته گی ناپذیر.
    در خصوص کمیسیون سفر ها
    هزینه سفرها خیلی پایین حالا بالا بودن کمیسیون نیز باعث میشه که دیگه واسه راننده چیزی نمونه بعداز اینها هزینه خود ماشین هم هست چی واسه خرج کردن و برداشت زندگی میمونه؟؟؟

57. سلام
    یه سؤال:
    وقتی درخواست سفر میشه قبل از قبول سفر مثلا ۱۷.۰۰۰ تومن نشون میده ولی بعد از قبول سفر ۱۵.۰۰۰ تومن میشه و حق کمیسیون نیز از این ۱۵.۰۰۰ تومن کسر میشه.
    چرا؟

58. من کلانشهر ارومیه هستم ولی بازم درصد کمیسیون 20% حساب میشه لطفا 15% حساب کنید ممنون میشم قیمتا روز های عادی خوبه ولی روزهای تعطیل واقعا کمه

59. سلام کرایه ها خیلی پایین کمسیون خیلی زیاد از سر مجبوری خیلی ها کار می‌کنند

60. با سلام بنده مدت دوسال است که به ناچار مجبور به کار با خودرو خودم در اسنپ هستم.
    تاچندوقت پیش با پرداخت نکردن کرایه از طرف مسافر مشکلی نداشتم چون اسنپ کرایه بنده راپرداخت می‌کرد اما حالا اینطور نیست ودرصورت اعلام به اسنپ، پرداخت هزینه موکول به پرداخت از طرف مسافر شده. متاسفانه بعضی از مسافران از این شرایط سو استفاده می‌کنند وهرگز کرایه رو پرداخت نمی کنند چون ظاهرا از طرف اسنپ مجبور به پرداخت هزینه سفرشان نیستند و همچنان می‌توانند از خدمات اسنپ استفاده کنند. .پس حمایت اسنپ از رانندگان که بابت هر مسافر کمیسیون ۲۰درصد می دهند چی می‌شود؟ در ضمن این موضوع باعث برخورد نامناسب بین راننده ومسافر می‌شود .لطفا این موضوع را برسی وراه حل منطقی وعقلانی بیندیشید.

61. باسلام لغو سفر فقط برای راننده جریمه دارد و حدودا میشه گفت همه چیز اسنپ برای مسافر مفید اقتصادی هست برای راننده اصلا. کر ایها واقعا. پاینده کمسون بالا ی فکری کنید نمیصرفه.

62. سلام خسته نباشید من کد معرف خودم رابرای دوستم زدم ثبت نام انجام دادم کمسیون منو واریز نکردن الان ۱۵ روز شده

63. سلام من رمز دوم ندارم امکان پرداخت کمیسیون اسنپ از طریق خود پرداز وجود دارد

64. سلام خسته نباشید میشه بیمه ماشینم داره تموم میشه اقساطی واسم بیمه کنید ممنون

65. سلام وقت بخیر ، اهواز جزء کلانشهر هستش ، درواقع بگم قلب ایران که فقط ازش دارن استفاده میکنن . چرا باید 20% کمیسیون بدن راننده ها. لطفا ی فکری برای راننده های اسنپ اهواز کنید

66. درودبرشما..بنده کاربر اسنپی هستم و در استان البرز مشغول کار و خدمت کردن به هموطنان عزیزم هستم .. چرا کمیسیون در شهر کرج ۲۰ درصد محاسبه میشود در صورتیکه باید ۱۵ درصد به گفته خودتان محاسبه گردد از طرفی محاسبه کرایه در شهر کرج که خیلی شلوغ و پر ترافیک میباشد و گاها مسافتها طولانی و پر ترافیک ولی کرایه آن پایین محاسبه میشود.و از طرفی نسبت سوار شدن مسافر چه یکنفر باشد یا چندنفر از درب منزل تا مقصد مسافر قابل مقایسه با تاکسی یا آژانس نیست حتی نصف کرایه آنها هم محاسبه نمیشود و ۲۰ درصد هم باید کمیسیون پرداخت نمود که دیگر خودتان قضاوت نمایید بخدا از سر ناچاریست که کار میکنیم با وضع اقتصادی خراب و گرانیهای شدید و خرید قطعات گران خودرو چه بگویم… امیدوارم مسئولین محترم اسنپ که بستری فراهم نمودند برایه کمک خرج زندگی هموطنان عزیز به مشکلات رسیدگی و پیگیری نمایند و بنده سپاسگزارم از لطف شماها

67. ببخشید یک سوال هم دارم بعضی مواقع یک سرویس را قبول می کنیم زده به مبلغ 650000 ریال زمانی که مسافر سوار می شود مبلغ تغییر کرده و مثال به مبلغ 560000ریال تغییر می کند علت چیست و کسری این مبلغ بابت چیست ؟ و چرا ؟ ممنونم

68. سلام
    بنده راننده اسنپ هستم و جانباز 40درصد دفاع مقدس هستم تخفیف کمسیون اسنپ که فرموده بودید به بنده هم تعلق می گیرد و کجا باید ثبت کنم ؟ ممنونم

69. سلام
    اسنپ حداقل کاربرانی که فقط کارشون اسنپ هست رو بیمه ردکنه عالی میشه

70. اقا جدیدا چرا برا ترغیب راننده قیمت الکی میدین ؟ سفر میوفته مثلا ۵۰ تومن قبول میکنم بعد میبینم نوشته از مسافر ۳۸ تومن دریافت کن 😐 بعد اینکه سفرو قبول میکنم قیمت کرایه عوض میشه

71. چطور شده که تا دیروز کمیسیون تبریز ۱۵ درصد بود حالا یهویی شده ۲۰ درصد نکنه‌ جمعیت ۲/۵میلیون نفریش کوچ کردن و ما خبر نداریم😡😡😡

72. ٪20 کمسیون مگه چه خبره
    چه جوری حساب میکنی
    حداقل یه طوری حساب کنین که به راننده هم 20٪ بمونه
    واقعا دیگه شورشو در آوردین

73. کمیسیون اسنپ در اهواز قبلا ۱۵ درصد بوده الان شده ۲۰ درصد ببینم توی تابستان گرم ۲۰ درصد میخواد بگیره بعد کولر میخواد

74. به نظر کرایه 12 هزار تومنی یا 14 هزار تومنی حتی 20 هزارتومنی واقعا نمایش دادنش هم مسخرست. مسیری که شما می‌زنید مثلا 14 هزار تومن حالا درسته شاید طرف با یه مقدار پیاده روی بتونه بیاد سر خیابان کرایه یه مسیر رو بده مثلا 5تومن.ولی اینم حساب کنید که راننده اسنپ باید یه مسیر رو بره تا برسه به مسافر زنگ بزنه منتظر بمانه با عزت و احترام البته این وظیفه. همه ی رانندهاست مسافر رو سوار کنه بعد بیاد بهترین مسیر و خلوت ین مسیر رو انتخاب کنه، تازه خیلی جاها نمیشه مسیر خلوت پیدا کرد یه ترافیک سنگین هم باید بره. بعد 20درصد از این 14 تومن کم میشه. واقعا منطقیه!؟ من نمیدونم چه راننده ای حاضره قبول کنه این مبلغ رو

75. ببخشید مگه اهواز کلانشهر و جزو کمیسیون ۱۵ درصدی نبود به چه علت الان حذف و ۲۰ درصدی شده
    و نکته دوم اینکه چرا سفری که مثلا ۴۱ تومن زده پس از قبول توسط راننده ۴۰ تومن میشه ولی بازم تو لیست سفر همون ۴۱ تومن میزنه

76. با سلام و احترام
    درخواست نمایش داده میشه با کرایه 60هزار ولی بعد از قبول کردن و سوار شدن مسافر کرایه 56هزار میشه این چه مدلی هست ؟

77. برنامه بسیار خوب فقط کاش سرویس رزروی هم اضافه بشه و سفر بین شهری برای شبها هم قابل اجرا باشه.

78. به نظرمن اسنپ هیچ مشکلی نداره فقط مشکل نرم افزاری و کرایه پایین وبیمه نداشتن راننده هاش که اونم اگه مدیریت قوی داشته باشه حل میشه

79. واقعا ممنونم همه چیز رو به سطح رسوندین،مگه بهتر از این وجود داره؟؟؟

80. سلام چرا همش باید راننده جورهمه چیزو بکشه هزینه تماس بامسافر لااقل هزینه بنزینی که پرداخت میکردین خوب بود ولی متاسفانه الان هشت ماه هست که پرداخت نمیکنید ؟یه راه حلی پیداکنید

81. بسیار عالیه ولی در بعضی موارد حق کمیسیون‌های کمی نامتعادله

82. واقعآ کرایه ها خیلی کم است کمیسیون بالا میگیرین برای راننده نمیصرفه‌

83. MOHAMMED/and @63-باسلام بنده فرزند ایثار گران
    هستم چطوری ازکمسیون معاف هستم راهنمایی کنید
    باتشکر

84. سلام قیمت های پایین برام ارسال میشه درست کنید

85. با سلام و خسته نباشید کار اسنپ ک ما اومدیم مشغول شدیم از سر بی کاری و تفریح نیست ب خدا اومدیم ی لغمه نون برای زنو بچمون در بیاد چرا کمیسون کرمانشاه ۲۰ درصده تهران ۱۵ چرا کرایه کرمانشاه نصف تهران نیست چرا مسیری ک تا مبدا ۱۰ دیقه زده یک رب باید منتظر مسافر باشیم هیچ تاثیری تو کرایه نداشته باشه چرا همه کمیسیون با این کرایه هیچ انگار داریم صلواتی کار می‌کنیم باید راننده بده مگه بنزین و استهلاک کمه ترو خدا یه فکری برای کرایه های کرمانشاه هم بکنین اینجوری باشه باید بدرود بگیم

86. با سلام به نظر من این خیلی کار خوبیه مخصوصاً موقع برگشت خالی برمیگردیم اگه کسی درس کار کنه روزی حداقل 400.5000در میاره فقط خواهشاً یکم کرایها بعضی وقتها خیلی کم میشه لطفاً رسیدگی بفرمایید ممنون خسته نباشی…..

87. کرایه ۵۰هزارتومنی رو۱۲هزارقیمت میدیدچه انصافی دارید اصطحلاک هم درنمیاد

88. داداش ماهیچی نمیدونیم همیشه عقل برهم چیز وکس غالبیت داشته دارد وخواهد داشت تاعقل نداریم زیردست خواهیم بود وقتی بدون وابستگی برای خودمان باشیم اینها دیگرمجود ندارند

89. واقعا من نمیدونم چی مصرف میکنید به جای اینکه کمیسیون توی شهر های کوچیک که مسافر و کرایه ها کمتره پایین تر باشه بالاتره واقعا دیگه من موندم این طرز محسابه کردن و پول دراوردن شما حلاله؟

1. دقیقا منم همین برام سواله و بخاطر همین هیچوقت به کار در اسنپ فکر نکردم!

90. واقعا من نمیدونم چی مصرف میکنید به جای اینکه کمیسیون توی شهر های کوچیک که مسافر و کرایه ها کمتره پایین تر باشه بالاتره واقعا دیگه من موندم این طرز محسابه کردن و پول دراوردن شما حلاله؟

91. من که تا حالا بعد از یکسال کار تو اسنپ نه طرح تشویقی داشتم نه بنزین بهم دادن.کیلومتر هم زیاد کار کردم.فقط محاسبه میشه اما واریز نمیشه.کسی هم پاسخ گو نیست

92. سلام من دارای بیماری خاص (هموفیلی) هستم
    که هم کارت بیماری هم نامه از انجمن حمایت از بیماران خاص دارم و هم میتونم نامه از بهزیستی بگیرم برا معافیت از کمسیون چیکار باید بکنم بخدا بخاطر هزینه بسیار بالا داروها خیلی مشکلات اقتصادی دارم
    لطفا بگین چیکار کنم
    با تشکر

93. ۱-با توجه به گفته خودتون در رابطه ی با کمیسیون اسنپ در قم، با این که کلانشهر هستش، ولی ۱۵تا ۲۰درصدمحاسبه میشه، نه ۱۵درصد.
    ۲-بررسی نقشه ها و خیابان های قم لازم هستش، چون خیابان های قم یه جورایی یک طرفه هست و برای رسیدن به مقصد، عملا باید یه دور قمری بزنی، اگه از کوچه پس کوچه ها هم بخوای استفاده کنی، پر از سرعت گیر های غیر متعارف و غیر مجاز و چاله چوله های زیادی هستش، مخصوصا در مناطق، خ امام، نیروگاه، شاه ابراهیم که بخاطر جمعیت، بیشترین درخواست رو داره.
    ۳-به نظر من کرایه های زیر۲۵ تومن هیچ توجیهی نداره، با توجه به استهلاک ماشین و بنزین.

94. سلام در توضیحات فوق شما گفته اید بیماران خاص از پرداخت حق کمیسیون معاف می باشند بنده فرزند پروانه ای دارم و مدارک مربوطه هم موجود است لطفا راهنمایی فرمایید چگونه می توانم مدارک مربوطه را ارسال کنم

95. کمیسیون دریافتی اسنپ‌در کلانشهر ها بیست در صد است که با پیک های معمولی برابری میکند ، البته هزینه ی تماس و ناهماهنگی ها در انتخاب درست لوکیشن ، تفاوت ادرس و لوکیشن و .. را هم اگر حساب کتاب کنیم ، بدون شک تا سی در صد هم می‌رسد ، البته معمولا کسانی که نیازمند هستند و از روی اجبار تن به کار می دهند ، خوب پی تمام این نا برابری ها و بی عدالتی ها را به تن مالیده اند ،

96. با سلام ، پیشنهاد میشه مدیرعامل و سایر مسیولین اسنپ و تپسی همانند تاکسیرانی در مورد خرید خودروهای برقی برای رانندگان اسنپ با وزارت صمت مذاکره کنند که آلودگی هوا کمتر بشه. استقبال از تاکسی‌ها مثل سابق نیست و تعداد قابل توجهی از آنها بعلت اشتغال به سرویس ادارات و شرکتها ساعات کمتری در ترافیک شهری حضور دارند و در خیلی از موارد مالکان تاکسی، بازاری‌ها ، کارکنان ادارات و … هستند که با نفوذشون امتیاز تاکسی رو گرفته اند‌ برای دور زدن طرح ترافیک و سوء استفاده های دیگه.
    پس رانندگان تاکسی های اینترنتی حضور جدی تر و مداومی در ترافیک شهری دارند و تاثیر خودروی برقی( اگه به رانندگان اسنپ تخصیص یابد) در کاهش آلودگی هوا و مصرف بنزین و نتیجتا صرفه جویی در یارانه کمرشکن دولت در بخش انرژی بیشتر خواهد بود.
    در خصوص تاکسی ها مقرر شده علاوه بر معافیت تعرفه گمرکی ،۱۰ هزار و ۵۰۰ دلار یارانه خودروی وارداتی برقی داده بشه که با فرض خودروی برقی ۲۰ هزار دلاری ایران خودرو با احتساب هزینه های شماره گذاری و پول چایی و … نهایتا ۶۰۰ میلیون خواهد بود که قراره نصف اونم با تقسیم و وام براحتی قابل پرداخت باشه.
    اگر نیت دولت و مجلس کاهش آلودگی هوا و کاهش و حتی حذف مصرف بنزین هستش( که بهانه ای برای ارایه بنزین در جایگاه های استانهای مستعد قاچاق سوخت نباشه و این مسیر فساد و هدر رفت منابع ملی ایران بسته بشه‌.) ما رانندگان اسنپ در ازای دریافت خودروی برقی با یارانه ۱۰ هزار دلاری براحتی اینکارو میکنیم.
    خلاصه آقایان مسئولین اسنپ زودتر کاری کنید که بشیم رانندگان خودروی مدرن برقی اینترنتی !

97. شهر کوچکما اطرافش حدودا ۱۷ روستا دارد هنگامی که راهی میشویم و ساعتها صبر میکنیم مسافر ندارد.و باشد هم از این روستا به دیگری سفر قبول شده، را با(( اینکه از دست ندهیم جاده خاکی نفر اضافه))متحمل میشوم با قیمت نصف مواجه میشوم .گزینه بدرد بخور در اپیلکشن وجود ندارد لذا گفتن همایت از راننده شرم اوره

98. سلام خسته نباسید،کرایه ها بسیارپایین است،کمسیون خیلی زیاداست،ایندورازانصاف وعدالت است.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در کادر زیر ثبت کنید بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا