پوشش مناسب - باکس

با پوشش مناسب هنگام موتورسواری آشنا شویم!

لباس و پوشش مناسب اولین نکته‌ای است، که یک کاربر موتورسوار می‌بایست به آن توجه کند. استفاده از پوشش مناسب، علاوه‌بر حفظ امنیت، راحتی شما را حین انجام سفر تضمین می‌کند.

برای آشنایی بیشتر با پوشش مناسبت هنگام موتورسواری همراه ما باشید.


۱. کلاه ایمنی

مهم‌ترین اصل حفظ ایمنی حین موتورسواری، استفاده از کلاه ایمنی است. کلاه ایمنی باید دقیقا اندازه سر شما باشد و هنگامی که آن را بر سر می‌گذارید احساس راحتی کنید. ویزور یا قاب کلاه باید دید جلو قابل قبولی داشته باشد و از خرید کلاه‌هایی که قاب دودی دارند، اجتناب کنید. در صورت آسیب‌دیدگی کلاه در اثر ضربه، حتی اگر ظاهر آن سالم است، کلاه را تعویض کنید. هنگام خرید کلاه ایمنی دقت کنید که نشان استانداردهای ایمنی را داشته باشید و از تهیه کلاه‌های متفرقه پرهیز کنید.


۲. دستکش

استفاده از دستکش در فصول سرد و بارانی توصیه می‌شود. سایز دستکش باید دقیقا متناسب با اندازه دست شما باشد، تا موتور را به راحتی کنترل کنید. یک دستکش استاندارد در قسمت کف دست و نوک انگشت‌ها ضربه‌گیر دارد. استفاده از دستکش در فصول سرما مانع از خشک شدن پوست دست شما می‌شود.


۳. کاپشن و شلوار

لباس و شلوار شما نباید آن‌قدر گشاد باشد که کنترل مناسبی بر موتور نداشته باشید و نه آنقدر تنگ که حرکت شما را با اختلال رو‌به‌رو کند. سعی کنید کاپشن و شلواری که انتخاب می‌کنید و ضدآب و بادگیر باشند. یک کاپشن استاندارد موتورسواری در قسمت سر شانه، آرنج و زانو ضربه‌گیر دارد تا در مواقع تصادف از شدت ضربه کاسته شود.


۴. کفش موتورسواری

کفش مناسب موتورسواری معمولا زیپی و ضدآب است. بدین ترتیب در هوای بارانی می‌توانید بی‌دغدغه سفرهای خود را انجام دهید. کفش موتورسواری باید پاشنه کوتاه باشد، تا پاشنه‌ی آن در میان قطعات متحرک موتورسیکلت گیر نکند.

guest
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه‌ها
مهرداد وحیدی فر
مهرداد وحیدی فر
3 آبان 1399 03:19

متشکرم از راهنمایی

1
0
لطفا دیدگاه خود را ثبت کنیدx
()
x