اسنپ باکس

چرا استفاده از کلاه ایمنی برای کاربران موتورسوار حیاتی است؟

0

احتمال وقوع تصادف‌های شهری برای هر کسی ممکن است اما در این میان، موتورسواران، به دلیل ویژگی‌های وسیله نقلیه‌ای که از آن استفاده می‌کنند، بیشتر از دیگران در معرض خطر قرار دارند. رعایت نکات ایمنی در مورد کاربران موتورسوار می‌تواند تاثیر زیادی بر حفظ ایمنی جان و سلامت این عزیزان داشته باشد. یکی از مهمترین موارد برای حفظ سلامت موتورسوار، استفاده از کلاه ایمنی است. در ادامه دلایل اهمیت کلاه کاسکت را مرور می‌کنیم.

تحقیقات نشان می‌دهد استفاده از کلاه ایمنی می‌تواند خطر مرگ در تصادفات شدید را تا ۵۰ درصد کاهش دهد و خسارت‌های جانی و صدمات جبان‌ناپذیر نیز در صورت استفاده از این وسیله تا ۸۰ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کاهش خطر مرگتا ۵۰ درصد
کاهش صدمات و خسارات جبران‌ نا‌پذیرتا ۸۰ درصد

کلاه ایمنی چطور از حوادث مرگبار جلوگیری می‌کند؟

در تصادف‌ها معمولا به دلیل تکان‌های شدید و جابه‌جایی سریع، احتمال آسیب‌های مغزی افزایش پیدا می‌کند. همچنین همیشه احتمال ضربه فیزیکی به جمجه وجود دارد. ساختار کلاه ایمنی به دلیل ماده نرم موجود در بخش داخلی، جمجه را پوشش داده و هنگام برخورد شدید در تصادفات، نیروی فیزیکی حاصل از ضربه را از حالت متمرکز خارج کرده و در بخش‌های مختلف پخش می‌کند. این کار موجب می‌شود آسیب‌های ضربه متمرکز به حداقل برسد. همچنین پوشش سخت قسمت بیرونی کلاه ایمنی موجب می‌شود، سر در برابر ضربات محکم ایمن بماند.

عمر مفید کلاه ایمنی

کلاه ایمنی استاندارد برای موتورسواران، ویژگی‌های خاصی دارد. از جمله قسمت نرم داخلی و پوشش بیرونی. همچنین تهویه هوای تعبیه شده در کلاه، تنفس را برای کاربران موتورسوار ساده می‌کند و در استفاده‌های طولانی مدت مشکلی برای شما عزیزان ایجاد نخواهد کرد.

مطالعات در رابطه با عمر مفیدکلاه ایمنی نشان می‌دهد که عمر کلاه‌های استاندارد به شرط استفاده مداوم، ۳ سال است. آب و هوای نامطلوب مانند آفتاب شدید، بارندگی‌های تند و آب و هوای مرطوب تاثیر مستقیم بر عمر کلاه ایمنی خواهد داشت.

علاوه بر موارد فوق، کاربران موتورسوار باید به علائم پوسیدگی، شکستگی و نشانه‌هایی از این دست توجه داشته باشند. چرا که کلاه شکسته، در برابر ضربات شدید مقاومت بالایی ندارد و ممکن است استفاده از آن خسارت‌های جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد.

تسهیلات مرکز معاینه فنی خاوران، ویژه کاربران راننده اسنپ

مقاله قبلی

تسهیلات کلینیک دندانپزشکی تخصصی بهمن اصفهان ویژه کاربران راننده اسنپ

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اسنپ باکس

نظرتان را بگویید

avatar