اسنپ باکس

همه چیز درباره سهمیه‌بندی سوخت ویژه موتورسواران سرویس‌های اینترنتی

178
سهمیه سوخت موتورسیکلت

همان‌طور که می‌دانید، از ۲۴ آبان ۱۳۹۸ بنزین در سراسر کشور سهمیه‌بندی شد و نرخ آزاد، به ازای هر لیتر ۳ هزار تومان محاسبه می‌شود. در همین راستا، کارگروه سوخت در همکاری با شرکت‌های اینترنتی اقدام به ایجاد شرایطی کرده تا سهمیه بنزین در اختیار کاربران راننده موتوسیکلت قرار بگیرد. بنابراین با سهمیه‌بندی بنزین، کاربران راننده فعال در شرکت‌های اینترنتی مشمول دریافت سهمیه بنزین خواهند شد.

شرایط دریافت سهمیه بنزین

سهمیه بنزین بر اساس پیمایش کاربران در ماه انجام می‌شود. حداقل مسافت طی شده در کل شرکت‌های حمل و نقل اینترنتی جهت اختصاص سهمیه ماهانه ۲۰۰ کیلومتر است و سقف پرداخت اعتبار ۱۰۰ لیتر در نظر گرفته شده است. این مسافت از زمان قبول سفر تا پایان سفر محاسبه می‌شود.

دستگاه پی استیشن

سهمیه تخصیص یافته به کاربران موتورسوار شرکت های اینترنتی هر ماه به صورت مابه‌التفاوت نرخ بنزین آزاد و نرخ پایه، به کارت بانکی موتورسواران واریز می‌شود. بنابراین با توجه به اینکه سهمیه به موتورسوار تعلق می‌گیرد، نه به وسیله نقلیه، لازم است حساب بانکی با نام و نام خانوادگی موتورسوار و اطلاعات کارت ملی مطابقت داشته باشد. لازم به یادآوری است که هزینه واریزی تنها برای خرید بنزین و در جایگاه‌های سوخت قابل استفاده است. میزان اعتباری واریزی به حساب بانکی نیز در پایانه‌های پرداخت بهای سوخت (پی استیشن) قابل مشاهده است.

همچنین فراموش نکنید پیمایش کاربران موتورسواری که به صورت مشترک با یک وسیله نقلیه فعال هستند، به صورت جداگانه محاسبه و اعتبار بنزین این عزیزان به صورت ماهانه به حساب بانکی‌شان واریز می‌شود.

چگونگی واریز اعتبار سهمیه بنزین به حساب موتورسوران

سهمیه بنزین ویژه کاربران موتورسوار فعال در شرکت‌های اینترنتی بر اساس پیمایش و به صورت ماهانه  در اختیار این عزیزان قرار می‌گیرد. سهمیه موتورسوارن فعال در شرکت‌های اینترنتی به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر ۲.۵ لیتر بنزین است و با سقف ۱۰۰ لیتر در اختیار این عزیزان قرار می‌گیرد .

چگونه واجدین شرایط دریافت بنزین مشخص می‌شوند؟

برای مشخص شدن اسامی واجدین شرایط دریافت سهمیه بنزین، شرکت‌های اینترنتی هر ماه فهرست کاربران فعال خود را در اختیار وزارت کشور قرار می‌دهند. این وزارتخانه، مجموع پیمایش کاربران موتورسوار در همه شرکت‌های اینترنتی را محاسبه و مشخصات ثبتی آنها را با بانک اطلاعاتی ثبت احوال مطابقت می‌دهند. در نهایت نیز فهرست کاربران واجد شرایط برای اختصاص سهمیه آن ماه در اختیار وزارت نفت قرار می‌گیرد.

وزارت نفت نیز با همکاری بانک عامل اقدام به پرداخت مابه‌التفاوت نرخ آزاد و هزینه پایه بنزین به ازای هر لیتر ۱۵۰۰ تومان خواهد کرد. مبالغ واریزی تنها برای خرید بنزین در پایانه‌های پرداخت بهای سوخت (پی استیشن) قابل استفاده است.

مواردی که شماره حساب با شماره ملی راننده مطابقت ندارد، از فهرست پرداخت خارج می‌شوند. البته لازم به یادآوری است سهمیه اشخاصی که به دلیل فقدان شماره حساب به نام خود، عدم انطباق شماره ملی با شماره کارت بانکی و عدم انطباق مشخصات ثبتی ارائه شده، موفق به دریافت سهمیه نشده‌اند، تا زمان رفع نقص (حداکثر به مدت ۱ ماه) محفوظ می‌ماند و پس از رفع مشکل به حساب آنها واریز می‌شود.

سوالات رایج

178
نظرتان را بگویید

avatar
امید
مهمان
امید

سلام برای من تو سامانه سماس واریز شده تو جایگاه میگه خطا باید چیکار کنم

رضا
مهمان
رضا

با سلام،برای من پیام واریزی اومده،اما بحساب کارتم واریز نشده،،،ضمنا بار قبل بحسابم واریز شده بود که استفاده کردم،با سپاس

اسلام‌جاویدان
مهمان
اسلام‌جاویدان

برای‌من واریزنکردین

اسلام‌جاویدان
مهمان
اسلام‌جاویدان

برای من راواریزنکردین سهمیه بنزین

مرتضی اکبریان
مهمان
مرتضی اکبریان

سلام چرا این‌ماه واریز نگردید در صورت که فعال بودم من

1 14 15 16