برد برد

خطوط قرمز اسنپی؛ قوانین و مقرراتی که همه باید رعایت کنیم

 اسنپ مانند همه مجموعه‌ها، قوانین و مقررات مخصوص به خود را دارد که احترام به این قوانین پیش از هر چیزی نشان‌دهنده حرفه‌ای بودن کاربران راننده فعال در ناوگان است.

 در این مطلب قصد داریم از خط‌قرمزهای اسنپ بگوییم و برخی از مهم‌ترین قوانین اسنپ را که رعایت‌نکردنشان می‌تواند سبب مسدودی موقت و حتی دائم حساب کاربری کاربران راننده شود با هم مرور کنیم.

بیش از حد مجاز سفرهای خود را لغو نکنید

همیشه به تعداد سفرهایی که لغو کرده‌اید توجه کنید و مراقب باشید که از تعداد مجاز عبور نکند. درصورتی‌که چند لغو سفر در روز داشته باشید، پیامکی برای یادآوری از سوی اسنپ برای شما ارسال می‌شود.

مطابق قوانین اسنپ، لغو سفر بیش از حد مجاز می‌تواند باعث مسدودی موقت و یا حتی دائمی حساب کاربری کاربران راننده اسنپ شود.

بدون دلیل کافی سفر را لغو نکنید

تکرار لغو سفر بدون ارائه دلیل می‌تواند باعث مسدودی موقت و نهایتاً مسدودشدن دائمی حساب کاربری شما شود. پس توجه داشته باشید تاحدامکان اگر سفری را قبول کرده‌اید آن را به سرانجام برسانید و درصورتی‌که سفری را ندانسته قبول کرده یا به هر دلیل دیگری ناچار به لغو سفر شده‌اید، دلایل خود را پس از لغو سفر در اپلیکیشن راننده به اسنپ اعلام کنید. حتماً پیش از قبول سفر، به مبلغ کرایه و مسافت سفر دقت کنید.

مشخصات خودرو و راننده باید مطابق با اطلاعات اپلیکیشن باشد

در صورت مشاهده فعالیت کاربر راننده با خودرویی که اطلاعات آن در اپلیکیشن ثبت نشده است، حساب کاربری شما مسدود می‌شود. همچنین در اختیار دیگری گذاشتن اکانت اسنپ خود و فعالیت فرد دیگر با اکانت شما، از خطوط قرمز اسنپ است و منجر به مسدودشدن حساب کاربری‌تان می‌شود.

اگر خودروی خود را تغییر دادید، به‌سرعت اطلاعات خودروی جدید را در اپلیکیشن ثبت کنید و هرگز با خودرویی که اطلاعات آن در اپلیکیشن ثبت نشده است، سفر اسنپی انجام ندهید.

مسافر را دقیقا در محل مشخص شده مقصد پیاده کنید

این یکی از مهم‌ترین قوانین اسنپ برای حفظ امنیت و جلوگیری از هرگونه مشکل احتمالی برای کاربران راننده و مسافران است. مسافر را دقیقا در محلی که در مقصد سفر مشخص شده است پیاده کنید.

از پیاده‌کردن مسافر در هر جایی غیر از محل دقیق مقصد خودداری کنید و او را فقط در مقصد مشخص شده در اپلیکیشن پیاده کنید.

پرداخت هزینه‌ سفرهای اسنپی به‌صورت آنلاین است

پرداخت هزینه‌های سفر در اسنپ به دو شیوه نقدی و آنلاین انجام می‌شود. شما می‌توانید با ثبت شماره شبای حساب خود در یکی از بانک‌های طرف قرارداد اسنپ اطمینان داشته باشید که تسویه‌حساب‌ها به‌صورت روزانه حتی در روزهای تعطیل با شما انجام می‌شود؛ بنابراین در سفرهای اسنپی شیوه پرداخت کرایه را به مسافر تحمیل نکنید. درخواست مبلغ نقدی از خط‌قرمزهای اسنپ است.

در صورت اصرار بر دریافت نقدی در سفرهای متعدد و عدم تراکنش از طریق اپلیکیشن اسنپ، ممکن است حساب کاربری شما به‌صورت موقت و یا حتی دائم مسدود شود.

پس از پایان سفر با مسافر تماس نگیرید

عدم تماس با مسافر پس از تمام‌شدن سفر، یکی از مهم‌ترین قوانین اسنپی است و رعایت‌نکردن آن به منزله ایجاد مزاحمت برای مسافر است و منجر به مسدودشدن حساب کاربری شما می‌شود.

اگر به هردلیلی پس از پایان سفر نیاز به تماس با مسافر بود، شخصا با مسافر تماس نگیرید و به کارشناسان پشتیبانی اسنپ اطلاع دهید تا آنها مورد را پیگیری کنند.

داشتن همراه در خودرو هنگام سفر برای کاربر راننده مجاز نیست

برای حفظ امنیت و جلوگیری از هرگونه مشکل احتمالی، کاربر راننده نباید هنگام سفر فرد دیگری را در خودرو همراه داشته باشد و در صورت مشاهده این مورد، حساب کاربری مسدود خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا