آموزش رانندگان اسنپ

راهنمای کامل فرایند تأیید صلاحیت رانندگان اسنپ توسط فراجا

 تأمین امنیت سفرهای اسنپی، یکی از مهم‌ترین اولویت‌های اسنپ است، به همین دلیل اسنپ برای حصول اطمینان از صلاحیت قانونی افراد متقاضی فعالیت در ناوگان اسنپ، فرایند تأیید صلاحیت رانندگان را به فراجا سپرده است.

نحوه بررسی صلاحیت متقاضیان فعالیت در ناوگان اسنپ

 پس از تکمیل ثبت‌نام و ارسال مدارک، اطلاعات فرد متقاضی به‌صورت آنلاین برای پلیس فراجا ارسال و سوابق فرد بررسی شده و نتیجه (تأیید یا رد صلاحیت) به اسنپ اعلام می‌شود. اگر فرد متقاضی عضویت در ناوگان اسنپ، مرتکب جرایمی شده باشد که از طرف پلیس فراجا برای فعالیت به‌عنوان راننده اسنپ و جابه‌جایی مسافر نامناسب شناخته می‌شوند، از طرف پلیس فراجا تأیید نشده و رد صلاحیت می‌شود. به‌این‌ترتیب حتی فردی که گواهی عدم سوءپیشینه دارد هم ممکن است برای فعالیت در اسنپ از سوی پلیس فراجا تأیید نشود.

 همه کاربران راننده‌ای که در ناوگان اسنپ فعالیت می‌کنند، گواهی تأیید صلاحیت پلیس فراجا را دارند و این فرایند تأیید هر ۶ ماه یک‌بار برای کاربران راننده فعال تکرار می‌شود.

نحوه اعتراض به رأی فراجا درباره رد صلاحیت

 افرادی که به رأی فراجا در خصوص عدم تأیید و رد صلاحیتشان اعتراض دارند، می‌توانند به‌صورت حضوری همراه با مدارک هویتی، به بخش تأیید صلاحیت‌های اداره اماکن عمومی در شهر خود مراجعه کرده و درخواست تجدیدنظرشان را ثبت کنند.

 همه درخواست‌های ثبت‌شده به کمیسیون تجدیدنظر فراجا در تهران ارسال می‌شود و مورد بازبینی قرار می‌گیرد. دلیل رد صلاحیت افراد به اسنپ اعلام نمی‌شود و این موضوع جزو اطلاعات محرمانه اشخاص محسوب می‌شود و هرگونه پیگیری در مورد دلایل عدم تأیید باید توسط خود فرد و از کانال مراجع انتظامی انجام شود.

سایر اقدامات اسنپ برای افزایش امنیت سفرها

 علاوه بر احراز هویت و تأیید صلاحیت افراد متقاضی، اسنپ از روش‌های متعددی برای تأمین امنیت سفرها استفاده می‌کند. همه گزارش‌های مربوط به رفتار نامناسب، عدم تطابق مشخصات راننده و خودرو با آنچه در اپلیکیشن ثبت شده و مواردی ازاین‌دست بادقت بررسی و پیگیری می‌شوند. اسنپ متناسب با نوع تخلف یا سوءاستفاده، اقدامات متفاوتی انجام می‌دهد. ارسال آموزش‌های مرتبط، انجام آزمون‌های روان‌شناسی، گرفتن تعهدنامه، تست اعتیاد و غیرفعال‌شدن حساب کاربری به‌صورت موقت یا دائم بخشی از این اقدامات است.

با نظرات خود ما در ارائه بهتر خدمات یاری نمایید.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران راننده (40 دیدگاه)

 1. سلام خسته نباشید
  ایمنی هم برای راننده باز باشه هم برای مسافر من از این همه ایمنی خیلی عالی هست

 2. با تمامی قوانین اسنب موافق هستم ازاینکه بااطمینان کامل به فکرامنیت مسافران محترم هستیدمتشکریم.

 3. با سلام و عرض ادب ، اسنپ رانندگان من حدود سه سالی میشه که از طرف ناجا قطع شده ، من از علت آن هیچ اطلاعی ندارم ، لطفاً پیگیری کنید

 4. اسنپ یک برنامه خوب و کارایی عالی هست که من اون رو قبول دارم و دارم باهاش کار میکنم دیدگاه من از نظر من . عالیه برا جوان‌های بیکار . مرسی از شما

 5. با سلام خسته نباشد به شما از نظر من خیلی عالی هست و مسافران هم رانندگان من تست قرار میگیرن و…….

 6. گزینه عجله دارم رو بردارن و عوضش قیمت واقعی رو بزنند آخر سال و ترافیک و ماه رمضون همش بهانست … طبق ترافیک نرخ نامه بده که نه سبخ بسوزه نه کباب

 7. سلام روز بخیر اینکه راننده باید از هر لحاظ مورد تایید باشد درست آیا نباید مسافری که سوار اسنپ میشود صلاحیت سوارشدن داشته باشد ؟

 8. سلام و احترام
  برای تامین امنیت راننده چه اقدامی انجام شده و می شود؟؟

 9. سلام کار خوبیه ولی یه فکری هم برای کرایه کم اسنپ وانت بکنید بخدا نمی صرفه

 10. عالی بود وباید در مورد شناخت و بکارگیری راننده تاکسی انترنتی دقت شود و از افرادی که با کیفیت و مورد پسند مسافران هستند تقدیر و تسهیلات و تخفیف کارمزد اسنپ صورت گیرد ممنون

 11. باسلام،پیگیریها از طرف اسنپ وپلیس کاملا قابل تایید است،بجهت امنیت مسافر۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا