آموزش رانندگان اسنپ

استعلام و پرداخت عوارض آزادراهی با اپلیکیشن راننده اسنپ

پرداخت آسان و فوری عوارض و بدهی خودرویی یکی از دغدغه‌های همه رانندگان است. برای راحتی کاربران راننده اسنپ، قابلیت اسنپ‌کارپِی در اپلیکیشن ایجاد شده است که می‌توانید به‌راحتی و فقط با چند کلیک از خدمات خودرویی نظیر استعلام و پرداخت خلافی خودرو، عوارض آزادراهی و پرداخت طرح ترافیک تهران استفاده کنید. آن دسته از کاربران راننده اسنپ که سفرهای بین‌استانی را انجام می‌دهند می‌توانند به آسانی از طریق اپلیکیشن راننده اسنپ، عوارض بین‌راهی را پرداخت کنند. در این مطلب راهنمای گام‌به‌گام پرداخت عوارض آزادراهی با اپلیکیشن راننده اسنپ را با هم مرور می‌کنیم.

مراحل پرداخت عوارض آزادراهی با استفاده از اسنپ‌کارپِی

۱- در صفحه اصلی اپلیکیشن راننده اسنپ، قسمت بالا سمت راست، روی گزینه سه خط بزنید و در صفحه‌ای که باز می‌شود گزینه اسنپ‌کارپِی را انتخاب کنید. در صورتی که قبلا اطلاعات خودروتان را وارد نکرده‌اید، در این مرحله لازم است شماره پلاک را وارد کنید.

ثبت شماره پلاک خودرو برای بار اول الزامی است و در دفعات بعدی نیازی به ثبت پلاک خودرو نیست، مگر اینکه خودروتان را تغییر داده باشید.

۲- در صفحه بعدی گزینه عوارض آزادراهی را انتخاب کرده و با زدن روی گزینه انتخاب موردی، جزئیات موارد عوارض آزاد‌راهی را مشاهده کرده و نسبت به پرداخت عوارض آزادراهی اقدام کنید.

عوارض آزادراهی چیست؟

عوارض آزادراهی یا همان عوارضی هزینه‌ای است که برای تردد در آزادراه‌های کشور پرداخت می‌شود. مبلغ عوارض آزادراهی صرف احداث و نگهداری آزادراه‌ها می‌شود.

حتما به یاد دارید قبلا خودروها در کنار جایگاه های عوارضی می‌ایستادند و عوارض جاده ای را پرداخت می‌کردند؛ اما مدتی است جایگاه‌ها حذف شده‌اند و دوربین‌هایی در آزادراه‌ها نصب شده است که پلاک خودرو‌ها را ثبت می‌کنند.

با ثبت پلاک خودرو، مبلغ عوارض به شماره همراه مالک خودرو ارسال می‌شود. مالکان خودرو پس از مشاهده عوارض خودرو باید در موعد مقرر برای پرداخت آن اقدام کنند، در‌ غیر این‌ صورت به‌ آنها جریمه دیرکرد تعلق می‌گیرد.

جریمه عدم پرداخت عوارض آزادراهی

مبلغ جریمه عدم پرداخت عوارض آزادراهی برای مسیرهای مختلف بین‌شهری متفاوت است. لازم است بدانید که طبق قوانین جدید و به‌علت مبلغ زیاد عوارض، جریمه عدم پرداخت عوارض آزادراهی برای آزادراه‌های مشارکتی پس از ۷ روز به‌صورت پلکانی افزایش پیدا می‌کند.

اسنپ‌کارپِی ساده‌ترین راه استعلام و پرداخت خلافی خودرو، عوارض آزادراهی و طرح ترافیک تهران از طریق اپلیکیشن کاربران راننده اسنپ است. همان‌طور که می‌دانید در سفرهای بین‌استانی، پرداخت عوارض آزادراهی بر عهده راننده است و آن دسته از کاربران راننده اسنپ که سفرهای بین‌استانی انجام می‌دهند می‌توانند به‌راحتی و با استفاده از اسنپ‌کارپی، نسبت به استعلام و پرداخت عوارض آزادراهی اقدام کنند.

با نظرات خود ما در ارائه بهتر خدمات یاری نمایید.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران راننده (6 دیدگاه)

  1. بقران وضع مالیم خرابه.تروخداچن دتاسفربین استانی وخارج تهران بدید.ندادن که ندادن.منم دیگه کارنمیکنم حالاشماپشت سرهم تشویقی بده.بیفایدس.سفرخارج شهربان شهری بده

  2. ماهرچقدرالتماس کر دیم که بقران وضع مالیم خرابه.تروخداچن دتاسفربین استانی وخارج تهران بدید.ندادن که ندادن.منم دیگه کارنمیکنم حالاشماپشت سرهم تشویقی بده.بیفایدس.سفرخارج شهربان شهری بده

  3. باسلام.هرچی ماخواهش والتماس کرد یم ‌که بخداوضع

  4. با عرض سلام و خدا قوت به تلاشگران و رانندگان اسنپ . لطفا جهت تخفیفات عوارض آزادراهی اقداماتی را مبذول فرمایید

    1. سلام لطفاً قابلیت پرداخت عوارض با اعتبار اسنپ راننده هارو فعال کنید با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا