آموزش رانندگان اسنپ

نمایش موقعیت مکانی زنده مسافر در اپلیکیشن راننده اسنپ

«شما کجایید؟ نمی‌تونم پیداتون کنم!» این جمله به نظرتان آشنا نیست؟

 احتمالاً برای شما هم پیش آمده درخواست سفری را قبول کرده‌اید و در مبدأ حاضر شده‌اید اما نمی‌توانید مسافر را پیدا کنید. در این شرایط معمولاً مسافر و کاربر راننده سعی می‌کنند از طریق تماس تلفنی موقعیت محلی را که هستند، توضیح بدهند تا بتوانند همدیگر را پیدا کنند که این روش زمان‌بر است و باعث معطلی هر دو طرف می‌شود.

برای رفع این مشکل در نسخه جدید اپلیکیشن راننده اسنپ، ویژگی جدیدی در نظر گرفته شده است که مسافر می‌تواند موقعیت مکانی خود را به‌صورت لحظه‌ای و زنده با کاربر راننده به اشتراک گذاشته و راحت‌تر و سریع‌تر همدیگر را پیدا کنند.

موقعیت مکانی زنده مسافر، قابلیتی است که موقعیت لحظه‌ای مسافر، تا زمانی که مسافر آن را متوقف کند یا راننده گزینه «مسافر سوار شد» را لمس کند، برای راننده قابل‌مشاهده است.

نحوه استفاده از ویژگی موقعیت مکانی زنده مسافر

زمان حضور در مبدأ اگر مسافر را پیدا نکردید، می‌توانید از طریق تماس تلفنی یا ارسال پیام در قسمت چت، از مسافر درخواست کنید موقعیت مکانی لحظه‌ای زنده خود را برای شما ارسال کند.

آغاز اشتراگ‌گذاری موقعیت مکانی از سمت مسافر

پس از اینکه مسافر موقعیت مکانی خود را برای شما ارسال کرد، پیام «موقعیت مکانی زنده به اشتراک گذاشته شد» را دریافت می‌کنید.

با زدن روی دکمه «گفت‌وگو» وارد قسمت چت با مسافر شده و با لمس نقشه موقعیت مکانی می‌توانید محل حضور مسافر را که با یک نقطه سبز مشخص شده، در صفحه اصلی اپلیکیشن مشاهده کرده و به سمت مسافر حرکت کنید.

پایان اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی از سمت مسافر

پس از آنکه مسافر را پیدا کردید، مسافر ارسال موقعیت مکانی را قطع می‌کند و در اپلیکیشن راننده پیام «اشتراک موقعیت زنده مسافر متوقف شد» به نمایش درمی‌آید. با زدن مجدد گزینه «گفت‌وگو» به صفحه بعد هدایت می‌شوید.

نکات مهم ویژگی موقعیت مکانی زنده مسافر

 • موقعیت مکانی فقط از سمت مسافر ارسال می‌شود و راننده می‌تواند آن را دریافت کند.
 • موقعیت مکانی تا زمانی که مسافر آن را متوقف کند یا راننده روی گزینه «مسافر سوار شد» بزند، نمایش داده ‌می‌شود.
 • استفاده از این قابلیت برای زمانی که مسافر با محل مبدأ به‌خوبی آشنا نیست یا در انتخاب مبدأ اشتباه کرده، بسیار کاربردی است.
 • زمانی که مسافر در موقعیت‌هایی نظیر دانشگاه یا رستوران قرار دارد می‌تواند با استفاده از این قابلیت حرکت خود به سمت در خروجی را به راننده نشان دهد.

قابلیت نمایش موقعیت مکانی زنده مسافر، از اتلاف وقت مسافر و راننده جلوگیری کرده و در مواردی که با محل مبدأ آشنایی کافی ندارند کمک می‌کند تا سریع‌تر و راحت‌تر یکدیگر را پیدا کنند.

با نظرات خود ما در ارائه بهتر خدمات یاری نمایید.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران راننده (8 دیدگاه)

 1. با سلام ممنون که به من طرح دادین ولی متاسفانه ماشینم خراب بود فقط دو روز تونستم استفاده کنم الان بدهی دارم به خاطر تعمیرات اگه امکان داره بازم برای من طرح بدین
  با افتخار یه راننده قدیمی اسنپ هستم با ۵ستاره

 2. سلام وقت بخیر این موقعیت مکانی زنده چه مزیتی داره اول باید زنگ بزنیم بگیم موقعیت بفرسته خوب تو نشان موقعیت را نشان میده رسیدیم زنگ میزنیم بجای اینکه بگیم موقعیت را روشن کند میپرسیم کجاست نظر شما چیه

 3. سلام برای سفر های برون شهری کمیسیون در نظر گرفتین گفتین قیمت سفر رو افزایش میدیم ولی قیمت رو افزایش ندادید کمیسیون رو بر میدارین

 4. چطور می توانم از مسیر یاب خود اسنپ استفاده نمایم

 5. موقعیت زنده خیلی بی خود هست من که اصلا دوست ندارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا