دستورالعمل‌ کنترل محیطی و مراقبت‌های بهداشتی، ویژه کاربران راننده تاکسی‌های اینترنتی

ویروس کرونا امروز زندگی مردم در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار داده است. تنها راه مقابله با این ویروس، همکاری و هماهنگی مردم با یکدیگر است. این هماهنگی در گام اول، از ابتلا به ویروس پیشگیری خواهد کرد و در گام بعدی موجب قطع زنجیره انتقال خواهد شد. در همین راستا، وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا، دستورالعملی را برای کاربران راننده تاکسی‌های اینترنتی آماده کرده‌اند که نکات مهم برای پیشگیری و مراقبت‌های ویژه در‌ آن آمده است.

شما کاربران راننده اسنپ می‌توانید با دریافت فایل کامل از اینجا، با روش‌های پیشگیری و نکات بهداشتی مهم آشنا شوید.

بهداشت خودرو

خودروی کاربران راننده به مثابه دفتر کار این عزیزان مورد استفاده قرار می‌گیرد. در همین راستا، کاربران راننده لازم است به صورت مداوم به بهداشت خودرو توجه کنند.

 • توجه به تهویه مناسب: شیشه‌ها و دریچه‌های تهویه داخل خودرو باید برای ایجاد جریان آزاد هوا به صورت باز یا نیمه باز باشد. همچنین وضعیت تهویه به صورت گردش به داخل نباشد.
 • قراردادن وسایل ضدعفونی‌کننده برای استفاده راننده و مسافران
 • جمع‌اوری زباله‌های جمع‌آوری شده: دستکش و دستمال کاغذی مصرف شده را در نایلون زباله داخل خودرو بریزید.
 • استفاده از دستکش در پمپ‌ بنزین

سطوح حساس داخل خودرو

یکی دیگر از مواردی که کاربران راننده اسنپ باید در مورد جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا جدی بگیرند، ضدعفونی کردن مداوم خودرو است. چرا که ویروس کرونا امکان انتقال از طریق سطوح آلوده را خواهد داشت. اما سطوح مهمی که باید به صورت مداوم ضدعفونی شوند کدامند؟

 • صندلی‌های خودرو (محل نشستن راننده و مسافران)
 • دسته‌های صندلی و دستگیره‌های در
 • پشتی صندلی (بخش پلاستیکی یا فلزی)
 • قفل کمربند ایمنی
 • دیواره‌ها و پنجره‌ها
 • چراغ‌ها

توجه داشته باشید سطوح کثیف را ابتدا با آب و مواد ضدعفونی‌کننده تمیز کرده سپس بعد از خشک کردن، دستمال‌ها و دستکش‌ها را در کیسه زباله بریزید. همچنین هنگام تمیز کردن، خودرو حتما خالی باشد و درها و پنجره‌ها را باز بگذارید. پارچه‌ها، دستمال نظافت، و تِی باید پس از استفاده در آب داغ شسته و سپس در محلول آب ژاول یا وایتکس به‌مدت ۳۰ دقیقه غوطه‌ور بماند. بعد از آن در دمای اتاق خشک‌شده و برای استفاده آماده باشد. رانندگان حتماً بعد از اتمام شیقت کاری دوش بگیرند.

امیدواریم با رعایت دقیق این موارد سلامتی خود و اطرافیانتان را تضمین کنید و با همکاری یکدیگر هر چه سریع‌تر زنجیره انتقال ویروس کرونا را قطع کنیم.

40 Comments

 • حسین
  9 اردیبهشت 1399

  سلام چرا مسافر ماسک نميزندو چرا الکی امتیاز ماسک نزدن راننده را میزند من همیشه ماسک میزنم چراچرا

  • باشگاه رانندگان اسنپ
   9 اردیبهشت 1399

   سلام حسین جان

   دلیل الزام استفاده از ماسک برای کاربران راننده، در درجه اول حفظ سلامت کاربر راننده است. برای مسافران هم اطلاع رسانی های مربوطه انجام شده. اگر مسافری موارد بهداشتی رو رعایت نکرد در انتهای سفر در قسمت پشتیبانی به ما گزارش کنید.

 • حسام
  29 فروردین 1399

  سلام خسته نباشید از این پلاستیک ها که دور رانند درو میگیره از کجا میشه تهیه کرد ظاهراً تاکسیرانی به تاکسی ها داده ولی ما از کجا میتونیم تهیه کنیم اینجوری هم مسافر هم راننده محفوظ ترند

 • یزدان
  17 فروردین 1399

  سلام و خسته نباشید… خواهشاً به فکر راننده ها باشید تو این اوضاع که اصلا سرویس نداریم و کرایه پایین هستش یکم به راننده ها خدمات بدین مثل ماسک و محلول ضدعفونی و غیره….چون دیگه توان خرید این چیزا رو نداریم

 • صفوی
  17 فروردین 1399

  درود و تبریک سال نو
  بنده تک شغل اسنپ هستم وتمام وقت فعالبت داشتم.حدودیک سال وچندماه پیش برای پسربزرگم اتفاق ناگوارو وحشتناکی رخ دادکه ازآن زمان تاکنون درگیروپیگیری درمان وبهبودی پسرم بوده ومیباشم.
  باتوجه به شیوع کروناتاتاریخ ۲۹ بهمن فعالیت داشتم..ازآن زمان تاکنون بخاطرسلامتی وبهبودی پسرم واعضای خانواده وترس از شیوع کروناوجلوگیری وممانعت آن به اعضای خانواده ،تقریبادوماه است که دربدترین شرایط اقتصادی ومالی خودمان را درخانه ومنزل قرنطینه کرده ایم.خداراگواه وشاهدمیگریم ازنظرمالی منفی خوردم،باکلی اقساط وبدهی وقرض ازاطرافیان درخانه مانده ام .

  ازپرسنل نیروی زحمتکش اسنپ که درچندین شهرکشوراقدام به ضدعفونی واستریل ناوگان راننده
  اسنپ راانجام دادن که بسی کارخداپسندانه وجای تقدیروتشکردارد.سپاسگزاری می نمایم.
  بنظرشمابهترنبودبرای ناوگان راننده اسنپ مرکزاستان مازندران شهرساری که دروضعیت قرمزکرونابوده وهست ضدعفونی،استریل وگندزدایی صورت میگرقت؟

  باتقدیم احترام

 • رسول همایون
  17 فروردین 1399

  سلام من به استان شیراز منع رفت وآمد دارم در شهر خودم مرودشت هم سفر خیلی نیست به مشکل مالی خوردیم ما که جزءطرح 2میلیونی دولت هم نیستیم وسایل بهداشتی مثل دستکش وماسک هم گیر نمیاد وخیلی هم گران هستندواقعا گیر افتادیم شغل اول وآخرم هم هست سپاسگزارم با مرکز هم تو ایام عید زنگ زدم خبری نشد

 • شیروانی
  17 فروردین 1399

  باوضعیت پیش اومده ومایی که شغل دیگه ای نداریم چکار کنیم

Post a Comment