قوانین اسنپ‌باکس ویژه رانندگان وانت

کاربران راننده وانت ناوگان اسنپ‌باکس هنگام فعالیت لازم است نکاتی را رعایت کنند. انجام این موارد علاوه بر اینکه آنها را به کاربران حرفه‌ای اسنپ‌باکس تبدیل می‌کند، باعث می‎‌شود در نهایت به خاطر عملکرد صحیح، درآمد بالاتری کسب کنند؛ رعایت قوانین اسنپ‌باکس از این جهت نیز اهمیت ویژه‌ای دارد.

حساب کاربری رانندگان وانت فعال در ناوگان اسنپ‌باکس در صورتی که قوانین اسنپ‌باکس را رعایت نکنند، مسدود می‌شود. این مسدودیت می‌تواند موقتی یا حتی دائم باشد.

در این مطلب به برخی از مهم‌ترین قوانین اسنپ‌باکس ویژه فعالیت رانندگان وانت در ناوگان، می‌پردازیم. با شناخت این قوانین و رعایت آنها می‌توانید با آرمش و بدون دغدغه به فعالیت خود ادامه دهید. .

١. سرویس‌های مکان‌یاب (GPS) مجاز

برای پیدا کردن نشانی (مبدا یا مقصد) فقط از مکان‌یاب اپلیکیشن اسنپ استفاده کنید. نصب برنامه‌های غیر مجاز مکان‌یاب ممکن است باعث آسیب رساندن به گوشی شما شود و استفاده از آنها از سوی اسنپ ممنوع شده است.

نکته مهم:

توجه داشته باشید، در صورت رعایت نکردن این نکته و استفاده از سرویس‌های مکان‌یاب غیر مجاز، مطابق قوانین اسنپ حساب کاربری شما مسدود خواهد شد.

٢.حمل بار متناسب با ظرفیت وانت

با رعایت استانداردها از بروز حوادث ناگوار جلوگیری کنید. از این رو حمل بار بیشتر از ظرفیت وسیله نقلیه در اسنپ‌باکس تخلف به حساب می‌آید، حتی اگر مشتری و راننده بر سر آن با هم توافق داشته باشند.

وزن بار برای وانت‌ها بر اساس وزن درج شده روی کارت وانت تعیین می‌شود؛ به طور مثال این وزن برای وانت‌های سبک همچون وانت پراید یا پیکان، بین ٢٠٠ تا ٥٠٠ کیلوگرم است. برای وانت‌های سنگین، وزن بار تا 2000 کیلوگرم تعیین شده است.

ابعاد بار هم به تفکیک وسیله نقلیه، بر اساس جدول زیر تعیین می‌شود:

وسیله نقلیهتناژ (متر)طول (متر)عرض (متر)ارتفاع (متر)
    وانت پراید       0.481.51.372.4
وانت پیکان0.71.81.42.4
وانت مزدا11.71.42.6
وانت نیسان21.91.51.5

٣.مطابقت داشتن اطلاعات وسیله نقلیه

فعالیت در اسنپ‌باکس به عنوان کاربر راننده فقط با وسیله نقلیه‌ای ممکن است که اطلاعات آن در اپلیکیشن ثبت شده باشد. عوض کردن وسیله نقلیه هنگام انجام سفرها، تخلف به شمار می‌رود و ممکن است باعث مسدود شدن حساب کاربری‌تان بشود.

٤.عدم درخواست مبلغ بیشتر

هزینه سفر در اسنپ‌باکس از قبل تعیین می‌شود. نرخ سفر بر اساس مواردی همچون مسافت، ترافیک و توازن عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و به هیچ عنوان تغییر نمی‌کند. در صورتی که مشتری قصد اضافه کردن مقاصد دیگری را به سفر داشته باشد یا هنگام دیدار با کاربر راننده تاخیر کند، هزینه جدید سفر از طریق قابلیتی به نام «بازنگری قیمت» از سوی پشتیبان اسنپ تعیین می‌شود.

بنابراین کاربر راننده وانت نمی‌تواند از مشتری درخواست مبلغ اضافه کند. در صورت مشاهده چنین تخلفاتی، حساب کاربری راننده مسدود خواهد شد و از ادامه فعالیت باز می‌ماند.

٥.ثبت به موقع مراحل سفر در اپلیکیشن

هنگامی که می‌خواهید یک سفر را انجام دهید، باید گزینه مربوط به هر مرحله را در اپلیکیشن ثبت کنید. به طور مثال هنگامی که به مبدا می‌رسید باید دکمه «رسیدم به مبدا» را بزنید.

دقت داشته باشید که فقط ثبت مراحل سفر کافی نیست؛ شما باید به موقع و در زمان انجام هر یک از مراحل، وضعیت خود را در اپلیکیشن به‌روزرسانی کنید. ثبت پشت سر هم مراحل سفر تخلف به حساب می‌آید و موجب محرومیت شما از دریافت طرح‌های تشویقی یا مسدودیت حساب کاربری‌تان می‌شود.

٧.مسئولیت‌پذیری در دریافت بار

راننده وانت اسنپ‌باکس موظف است که بار را به نحوی که به آن آسیبی نرسد در کابین وانت بچیند و همچنین مراحل سفر را در اپلیکیشن ثبت کند.

بررسی تمام اقلام بار هنگام دریافت و تحویل آن از کارهای ضروری است که سبب جلب رضایت مشتری و جلوگیری از بروز حوادث می‌شود.

٨.وقت‌شناسی در تحویل یا دریافت سفارش

هنگامی که درخواستی را از طریق اپلیکیشن اسنپ‌باکس می‌پذیرید، سعی کنید در کوتاه‌ترین زمان خود را به مبدا برسانید. تاخیر در رسیدن به مبدا و انتظار بیش از اندازه مشتری در این نقطه قابل قبول نیست و تخلف محسوب می‌شود. به همین ترتیب باید به موقع و در زمان معقولی بار را به مقصد برسانید.

٩.رعایت پروتکل‌های بهداشتی

رعایت اصول بهداشتی برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و همچنین حفظ سلامتی خودتان و مشتری در حین کار یکی از مهم‌ترین قوانین اسنپ‌باکس است.

هنگام ملاقات با مشتری حتما ماسک بزنید.

قبل و بعد از جابه‌جایی بار دست‌های خود را ضدعفونی کنید.

درصورت مشاهده علائم بیماری از کار کردن خودداری کنید. خود را در خانه به مدت ١٠ روز قرنطینه کنید و جهت دریافت اقدامات حمایتی منتظر تماس پشتیبان اسنپ باشید.

guest
36 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه‌ها
حسین
حسین
5 آبان 1400 21:59

مدل وانت حداقل باید چقدر باشد

محمد
محمد
28 مهر 1400 15:12

سلام واقعا اگه بار مشتری مشخص بشه چی هست دیگه راننده این همه راه رو نره وبعد ببینه بار باماشین همخونی نداره

36
0
لطفا دیدگاه خود را ثبت کنیدx
()
x