سرویس وانت بین‌استانی، قابلیت جدید اپلیکیشن اسنپ‌باکس

کاربران راننده وانت اسنپ‌باکس که تاکنون فقط بسته‌ها و درخواست‌های جابجایی بار داخل شهری را انجام می‌دادند، از این به بعد می‌توانند با قابلیت جدید اسنپ‌باکس، درخواست‌های بین‌استانی استان‌های تحت‌پوشش این سرویس را دریافت کرده و انجام دهند. این درخواست‌ها تفاوتی با درخواست‌های قبلی وانت ندارد و فقط در توضیح درخواست با علامت بین‌استانی مشخص می‌شوند.

سفرهای بین‌استانی بدون کمیسیون

در سفرهای بین‌استانی، هیچ‌گونه کمیسیونی از هزینه‌های پرداختی کسر نخواهد شد و در واقع کرایه این سفرها به طور کامل به کاربران راننده تعلق خواهد گرفت.

درخواست‌های سفر وانت بین‌استانی با علامت بین‌استانی روی صفحه اصلی اپلیکیشن رانندگان اسنپ‌باکس نمایش داده می‌شوند.

استان‌های تحت پوشش سفرهای بین‌استانی

با این ویژگی امکان انجام سفر بین برخی استان‌ها برای کاربران فعال مهیا شده است. استان‌هایی که امکان سفر بین آن‌ها برای کاربران فعال این استان‌ها فراهم شده عبارتند از:

استان‌مبدأاستان‌های مقصد
تهرانمازندران، گیلان، قم، قزوین، مرکزی، اصفهان، زنجان، همدان، گلستان، خوزستان، آذربایجان شرقی، لرستان، کرمانشاه، کردستان، خراسان رضوی، اردبیل، فارس، یزد، خراسان‌شمالی، آذربایجان غربی، کرمان، بوشهر، هرمزگان، خراسان‌جنوبی
البرزقم، قزوین، مازندران، اصفهان
مازندرانتهران، البرز، گیلان، گلستان
گیلانتهران، قزوین، مازندران
گلستانتهران، مازندران
قمتهران، البرز، اصفهان
قزوینتهران، البرز، گیلان
زنجانتهران
اصفهانتهران، البرز، فارس، مرکزی، قم، یزد
بوشهرتهران، فارس
مرکزیتهران، اصفهان
فارستهران، اصفهان، بوشهر
خراسان‌شمالیتهران، خراسان رضوی
خراسان‌جنوبیتهران
یزداصفهان، تهران
آذربایجان‌شرقیتهران
آذربایجان‌غربیتهران
خراسان‌رضویتهران، خراسان‌شمالی
لرستانتهران
کردستانتهران
کرمانشاهتهران
کرمانتهران
هرمزگانتهران
همدانتهران
اردبیلتهران
خوزستانتهران

نحوه ثبت‌ مراحل سفر سرویس وانت بین‌استانی

مراحل درخواست‌های سفر وانت بین‌استانی تفاوتی با سفرهای قبلی وانت ندارد و فقط علامت بین‌استانی در کنار توضیح درخواست نشان داده می‌شود.همانند سفرهای قبلی وانت، ثبت‌ به‌موقع و به‌ترتیب مراحل سفر در سرویس بین‌استانی ضروری است.

مراحل سفر سرویس وانت بین‌استانی عبارت است از:

۱- قبول درخواست سفر

۲- رسیدم به مبدأ

۳- بسته را تحویل گرفتم

۴- به مقصد رسیدم

۵- بسته را تحویل دادم

ثبت پشت سرهم و بدون فاصله مراحل سفر تخلف محسوب می‌شود و ممکن است موجب مسدود شدن حساب‌کاربری شما شود.

مشابه درخواست‌های قبلی سرویس وانت، مبدأ و مقصد و هزینه سفر در صفحه اصلی اپلیکیشن نمایش داده می‌شود و در صورتی که درخواست بین استان‌های تحت پوشش این سرویس باشد، علامت بین‌استانی در کنار هزینه سفر درج می‌شود.

قوانین سفرهای سرویس وانت بین‌استانی

لازمه فعالیت در سرویس وانت بین‌استانی، همانند درخواست‌های قبلی وانت، رعایت قوانین ناوگان اسنپ‌باکس است و حساب کاربری رانندگانی که از قوانین تخلف می‌کنند ممکن است به‌صورت موقت یا دائم مسدود شود. بخشی از قوانین مهم عبارتند از:

ثبت به‌موقع مراحل سفر در اپلیکیشن

ثبت‌ به‌موقع و به‌ترتیب مراحل سفر و به‌روزرسانی وضعیت سفر در اپلیکیشن ضروری است و ثبت پشت سرهم مراحل تخلف محسوب می‌شود و ممکن است موجب محرومیت شما از دریافت طرح‌های تشویقی یا مسدودشدن حساب کاربری شود.

مطابقت داشتن اطلاعات وسیله نقلیه

فعالیت در اسنپ‌باکس به عنوان کاربر راننده فقط با وسیله نقلیه‌ای ممکن است که اطلاعات آن در اپلیکیشن ثبت شده باشد. تعویض وسیله نقلیه هنگام انجام سفرها، تخلف به شمار می‌رود و ممکن است باعث مسدود شدن حساب کاربری‌تان بشود.

عدم درخواست مبلغ بیشتر

هزینه سفر در اسنپ‌باکس از قبل تعیین می‌شود. نرخ سفر بر اساس مواردی همچون مسافت، ترافیک و توازن عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و پس از قبول سفر به‌هیچ عنوان تغییر نمی‌کند. در صورتی که مشتری قصد اضافه کردن مقاصد دیگری را به سفر داشته باشد یا هنگام دیدار با کاربر راننده تاخیر کند، هزینه جدید سفر از طریق قابلیتی به نام «بازنگری قیمت» از سوی پشتیبان اسنپ تعیین می‌شود.

بنابراین کاربر راننده وانت نباید از مشتری مبلغ اضافه درخواست کند. در صورت مشاهده چنین تخلفاتی، حساب کاربری راننده مسدود خواهد شد و از ادامه فعالیت باز می‌ماند.

حمل بار متناسب با ظرفیت وانت

با رعایت استانداردها از بروز حوادث ناگوار جلوگیری کنید. از این رو حمل بار بیشتر از ظرفیت وسیله نقلیه در اسنپ‌باکس تخلف به حساب می‌آید، حتی اگر مشتری و راننده بر سر آن با هم توافق داشته باشند.

وزن بار برای وانت‌ها بر اساس وزن درج شده روی کارت وانت تعیین می‌شود؛ به طور مثال این وزن برای وانت‌های سبک همچون وانت پراید یا پیکان، بین ٢٠٠ تا ۷٠٠ کیلوگرم است. برای وانت‌های سنگین، وزن بار تا ۲۰۰۰ کیلوگرم تعیین شده است.

وقت‌شناسی در تحویل یا دریافت سفارش

هنگامی که درخواستی را از طریق اپلیکیشن اسنپ‌باکس می‌پذیرید، سعی کنید در کوتاه‌ترین زمان خود را به مبدا برسانید. تاخیر در رسیدن به مبدا و انتظار بیش از اندازه مشتری در این نقطه قابل قبول نیست و تخلف محسوب می‌شود. به همین ترتیب باید به موقع و در زمان معقولی بار را به مقصد برسانید.

مسئولیت‌پذیری در دریافت و نگهداری بار

راننده وانت اسنپ‌باکس موظف است بار را به نحوی که به آن آسیبی وارد نشود، در کابین وانت بچیند و از تجهیزات مناسب نظیر چادر برای جلوگیری از آسیب به بار هنگام سفر استفاده کند.

فعالیت در سرویس بین‌استانی وانت امکان جابجایی بار بین استان‌های تحت پوشش را فراهم کرده‌است و کاربران راننده وانت اسنپ‌باکس در این استان‌ها با رعایت شرایط و قوانین گفته‌شده می‌توانند درخواست‌های سفر را قبول کرده و سفرهایی با درآمد بالاتر را تجربه کنند.

دکمه بازگشت به بالا