اسنپ باکس

رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی ضامن سلامتی موتورسواران

0

اغلب ما تصویر آشنای مواجهه ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی با موتورسواران شهری را دیده‌ایم. ذر بیشتر موارد نیز اگر کمی دقیق به موتورسواران خاطی توجه کنیم متوجه دلیل متوقف کردن آنها از سوی پلیس می‌شویم. آنها پیش از توقف و خواهش کردن از ماموران راهنمایی و رانندگی برای جریمه نکردن، قوانین راهنمایی و رانندگی را نادیده گرفته‌اند. بی‌توجهی که همیشه به جریمه ختم نمی‌شود و گاهی خسارات جبران‌ناپذیری به دنبال دارد.

میان‌برهای مرگبار

سرعت بالا و سریع‌تر رسیدن به مقصد مهمترین ویژگی موتورسیکلت‌ها است. شاید به همین خاطر است که استفاده از آنها مخصوصا در شهرهای پر ترافیک این همه مورد استقبال قرار می‌گیرد. اما برخی موتورسواران به سرعتی که استفاده از موتورسیکلت در اختیارشان قرار می‌دهد راضی نیستند و برای سریع‌تر رسیدن همیشه از میان‌بر‌های پر خطر استفاده می‌کنند.

تردد در خطوط ویژه مخصوص اتوبوس، آمبولانس و وسایل نقلیه مجاز یا حرکت در معابر پیاده‌رو از شایع‌ترین میان‌برهای غیرقانونی است. موتورسوارانی که اقدام به تردد در این مسیرها می‌کنند شاید در مسیر خود با ماموران راهنمایی و رانندگی روبرو نشوند اما بد نیست بدانید که بیش از هزار دوربین شهری در تهران و صدها دوربین در دیگر شهرهای کشور، حتی در معابر غیر اصلی نیز این تخلف را ثبت می‌کنند.

حرکت در مسیرهای پرخطر ذکر شده، علاوه بر جریمه و احتمال توقیف موتورسیکلت، تهدیدی برای جان موتورسوار است. راننده اتوبوس در خط ویژه به دلیل ارتفاع، سرعت و مسائل دیگر ممکن است متوجه حضور موتورسوار در خط ویژه نشود. متاسفانه تصادف‌های صورت گرفته در این مسیر، معمولا منجر به فوت می‌شود.

قانون برای همه یکسان است!

رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی برای همه یکسان است. به عنوان مثال، چراغ قرمز در همه جای دنیا یک مفهوم بیشتر ندارد. همه رانندگان، موتورسواران و حتی عابران پیاده در همه کشورهای دنیا با دیدن رنگ قرمز چراغ راهنمایی و رانندگی، توقف می‌کنند.

همه انواع موتورسیکلت‌ها، موتورهای گازی، برقی و حتی دوچرخه‌ها نیز لازم است پشت چراغ قرمز بایستند. بنابراین هیچ حق ویژه‌ای برای کاربران موتورسوار در خصوص عبور از چراغ قرمز وجود ندارد و شدید‌ترین جریمه‌ها در انتظار کسانی است که این قانون همه‌گیر را نادیده می‌گیرند.

هیچ حق ویژه‌ای برای کاربران موتورسوار در خصوص عبور از چراغ قرمز وجود ندارد

یکی دیگر از مهمترین مسائل در خصوص رعایت قوانین از سوی موتورسواران به عبور از پیاده‌روها مربوط می‌شود. هیچ ترافیک و شلوغی در خیابان‌ها و معابر اصلی، مجوزی برای عبور از پیاده‌رو نیست. مسیرهای عبور عابران پیاده، مسیری امن برای عبور شهروندان است. ایجاد ناامنی در این مسیرها علاوه بر بی‌قانونی، حرکتی غیراخلاقی است. افراد سالمند و کودکان در این مسیرها تردد میکنند و ناامن‌ کردن پیاده روها عواقب جبران نشدنی به دنبال دارد.

تسهیلات اتوسرویس انزل، ویژه کاربران راننده ارومیه

مقاله قبلی

خدمات کارواش ممتاز، مخصوص کاربران راننده اسنپ در اصفهان

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اسنپ باکس

نظرتان را بگویید

avatar