پشتیبانی آنلاین

چگونه با پیگیری به‌موقع میزان ثبت‌نام‌ها و عملکرد خود را بهبود دهیم؟

جذب راننده‌های جدید همیشه کار آسانی نیست. افراد همیشه به‌صورت داوطلبانه برای ثبت‌نام به ما مراجعه نمی‌کنند. خیلی وقت‌ها برای جذب کسی که فقط برای پرسیدن یک سوال ساده به ما مراجعه کرده ساعت‌ها وقت می‌گذاریم. به دوستان و آشنایان سفارش میکنیم افراد جدیدی را برای جذب در ناوگان به ما معرفی کنند و در نهایت زمان زیادی صرف آموزش راننده‌های تازه جذب شده می‌کنیم.

با خواندن این جملات حتما خاطرات و ماجراهای زیادی برای شما هم زنده شده و تجربه حداقل چند مورد از موارد بالا را داشته‌اید. و در خیلی از موارد کاربران راننده‌ای که توسط شما با زحمت فراوان ثبت‌نام شده‌اند، به‌راحتی و بدون آن‌که دلیلش را متوجه شوید غیر فعال شده‌اند یا گاهی فعالیت خود را شروع هم نکرده‌اند.

ثبت‌نام‌هایی که با صرف زمان و انرژی و خلاقیت شما انجام می‌شوند نباید به‌سادگی از دست بروند و کلید این مسئله پیگیری به‌موقع و درست شماست. یک پیگیری به‌جا نه تنها باعث حفظ کاربران راننده در ناوگان می‌شود، بلکه می‌تواند خیلی از راننده‌های کم‌فعالیت را به اعضایی فعال و باانگیزه تبدیل کند.

پیگیری به موقع باعث کاهش راننده های غیر فعال می‌شود، از مسدود شدن حساب کاربری رانندگان جلوگیری می‌کند و می‌تواند به کاربران راننده‌ای که به تازگی به ناوگان اسنپ پیوسته‌اند کمک کند، امتیازات خود را افزایش دهند.

مهم‌ترین کار شما به عنوان یکی از پروموترهای اسنپ، پس از ثبت‌نام راننده‌های جدید، پیگیری آغاز کار راننده و دنبال کردن نحوه عملکرد او در ادامه راه است. یک تماس کوتاه ممکن است راننده‌ای را که پس از ثبت‌نام هنوز فعالیت خود شروع نکرده و حتی موضوع را به‌کلی فراموش کرده، برای ادامه دادن مصمم‌تر کند.

زمان‌های طلایی پیگیری چه وقت‌هایی است؟

بین پیگیری و آزاردهنده بودن، تنها یک خط باریک وجود دارد و تلاش ما به‌عنوان پروموتر، حرکت روی این مرز باریک است. پیگیری کاربران راننده‌ای که تازه ثبت‌نام کرده‌اند به معنای زنگ زدن مداوم به راننده نیست، بلکه به معنی شناخت زمان‌هایی است که شما به‌عنوان ثبت‌نام کننده راننده‌ها باید وارد عمل شوید.

در کارنامه‌ای که به‌صورت روزانه توسط کارشناسان فروش به شما ارسال می‌شود، سه مورد اصلی وجود دارد:

 • راننده‌هایی که سفر اول خود را انجام نداده‌اند
 • راننده‌هایی که حساب کاربری آن‌ها مسدود شده و دلایل این مسدودی
 • راننده‌هایی که امتیاز پایینی دارند

هر یک از این موارد نحوه پیگیری خاص خود را می‌طلبدند که در ادامه مطلب به آن خواهیم پرداخت.

چگونه یک پیگیری مؤثر داشته باشیم؟

همان‌طور که گفتیم، نحوه برخورد و پیگیری در هر یک از موارد عدم انجام انجام سفر، امتیاز پایین و یا مسدود شدن حساب با هم متفاوت است. اما یک نقطه مشترک در مورد چگونگی برخورد شما به‌عنوان یک پروموتر مؤثر با هر یک از این موارد وجود دارد و آن مورد اعتماد راننده بودن است.

هیچ چیزی مثل جلب اعتماد کاربران راننده نمی‌تواند قدرت نفوذ و تأثیرگذاری شما را زیاد کند.

بگذارید راننده به شما به‌عنوان فردی نگاه کند که فارغ از هر قرارداد کاری قابل اعتماد است. لازمه ایجاد این اعتماد، همدردی و اهمیت دادن به مشکلاتی است که مانع سفرهای جدید و یا افزایش امتیاز کاربر راننده شده‌اند. پیش از هرچیز از راننده بپرسید حالش چطور است و آیا همه چیز خوب پیش می‌رود؟

با باز کردن گفت‌وگو به‌صورت دوستانه اجازه دهید راننده خود علت کاهش عملکردش را به شما بگوید و بعد راه‌حل‌های مناسب را به او نشان دهید. چنین گفت‌وگوهایی باعث می‌شود در موارد بعدی خود راننده‌ برای پرسیدن سوالات و یا دریافت آموزش‌های لازم به شما مراجعه کنند.

راننده‌هایی که هنوز سفر اول خود را انجام نداده‌اند

با پیگیری راننده‌هایی که هنوز فعالیت خود را شروع نکرده‌اند و یا به حدنصاب سفر مورد نیاز نرسیده‌اند، از غیر فعال شدن یا دد شدن راننده‌هایی که ثبت‌نام کرده‌اید جلوگیری می‌کنید.

 • در روز اول ثبت‌نام راننده‌های جدید، حتما تماسی با آن‌ها داشته باشید و یادآوری کنید لازم است تعداد سفرهای مشخص شده را به اتمام برسانند.
 • با گفت‌وگویی صمیمانه، راننده‌ها را به فعالیت تشویق کنید. برای این کار می‌توانید امتیازات و طرح‌های تشویقی را که می‌تواند برای راننده‌ها جذاب باشد یادآوری کنید.
 • در بهترین زمان با راننده تماس بگیرید. اواسط روز برای این‌که مطمئن شوید راننده سفرهای خود را انجام خواهد داد، زمان خوبی است.
 • از کارشناسان فروش بخواهید فهرست راننده‌هایی که هنوز سفرهای خود را انجام نداده‌اند برای شما ارسال کنند و به سرعت پیگیری‌های لازم را انجام دهید.
 • در صورتی‌که از راننده‌ها شناخت کافی ندارید، در ساعات اداری و یا ساعات پایانی شب با آن‌ها تماس نگیرید. یک تماس بی‌موقع می‌تواند باعث ایجاد مزاحمت و درنتیجه کاهش تأثیرگذاری شما شود.
 • قبل از هر پرسشی، ابتدا احوال راننده را جویا شوید و سعی کنید بفهمید چه مشکلی باعث عدم فعالیت او شده است و در صورت امکان سعی کنید مشکل او را برطرف کنید. به‌عنوان مثال در صورت خرابی خودروی راننده، می‌توانید یکی از تسهیلات اسنپ را که در نزدیکی محل زندگی راننده است معرفی کنید.

راننده‌هایی که حساب کاربری آن‌ها مسدود شده است

در مورد راننده‌هایی که حساب کاربری آن‌ها مسدود شده است، مهم‌ترین کار، پیگیری سریع، پیدا کردن علت مسدودی حساب و اقدام برای رفع مشکل پیش‌آمده و فعالیت دوباره راننده است.

 • برای جلوگیری از مسدود شدن حساب کاربری رانندگان، دقت داشته باشید که حتما کلیه مدارک لازم کاربران راننده در روز ثبت‌نام آپلود شود. در صورت نقص مدارک پیگیری کامل شدن آن‌ها را در اولویت قرار دهید.
 • پس از آپلود مدارک راننده‌ها توجه کنید تصویر مدارک کاملا واضح باشد. مدارک مغشوش رد می‌شوند.
 • یکی دیگر از مسائلی که باعث مسدودی راننده‌ها می‌شود، عدم تطابق چهره با مدارک ارائه شده است. دقت کنید عکس ارائه شده رانندگان حتما مطابق ضوابط مشخص شده و کاملا واضح باشد.

راننده‌هایی که امتیاز پایین دارند

امتیاز پایین راننده‌ها دلایل مختلفی اعم از عدم توانایی در استفاده درست از نرم‌افزار راننده، عدم اطلاع از قوانین و مقررات اسنپ و یا مشکلات دیگر دارد.

 • از کارشناسان فروش خود جویای لیست رانندگانی که امتیاز پایینی دارند شوید.
 • گفت‌وگویی دوستانه با راننده‌ها داشته باشید و سعی کنید دلایل امتیاز پایین آن‌ها را پیدا کنید.
 • راننده‌ها را تحت آموزش مجدد قرار دهید. این کار می‌تواند با ارسال ویدیوهای آموزشی و یا تشویق و فراخواندن راننده برای دریافت آموزش حضوری باشد.
 • مشکل پایین بودن امتیازات راننده‌ها، اغلب با تمیز نگه داشتن خودرو، ظاهر آراسته و خوش‌برخورد بودن آن‌ها با مسافران برطرف می‌شود. مهمترین راه بدست آوردن رضایت مسافر چهره خندان و برخورد دوستانه کاربران راننده با آن‌هاست.

سخن پایانی

پیگیری درست و به‌موقع یکی از ویژگی‌های اصلی تمام پروموترهای موفق اسنپ است. با پیگیری درست، از ریزش لیست ثبت‌نام‌های خود جلوگیری می‌کنید و رابطه بهتری با کاربران راننده ایجاد می‌کنید. فراموش نکنید ارتباط مؤثر و صمیمانه با کاربران راننده می‌تواند ثبت‌نام‌های جدیدی را از طرف آن‌ها برای شما به‌همراه داشته باشد. افراد همیشه سراغ کسانی می‌روند که با ایجاد همدلی در یادشان ماندگار شده‌اند.

guest
2 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه‌ها
غلامرضا درزی رامندی
29 شهریور 1399 21:04

سلام.چگونه سفیر راننده فعال را معرفی کنیم؟وایاجایزه لی برای من ک یک سفیرهستم معرفی کنم جایزه یا تسهیلاتی دارد؟

باشگاه رانندگان اسنپ

با سلام، از طریق کد معرف میتونید دوستان تون رو هم عضو کنید و اگر تعداد مشخصی سفر توسط کاربر جدید در هفته اول انجام بشه، یک پاداش ویژه به شما و کاربر جدید پرداخت میشه

2
0
لطفا دیدگاه خود را ثبت کنیدx
()
x