اخلاق حرفه ای

۵ نکته کلیدی برای رعایت اخلاق حرفه‌ای و خوش برخوردی حین سفر

آرامش و امنیت دو فاکتور مهم در سفرهای اسنپی است. کاربران راننده‌ حرفه‌ای با رانندگی اصولی و رعایت قوانین، امنیت سفر کاربران مسافر را تضمین می‌کنند. از سوی دیگر کاربران راننده حرفه‌ای اسنپ همگی از اخلاق حرفه‌ای برخوردار هستند و بدین‌ترتیب تجربه‌ی خوشایندی را برای خود و کاربران مسافر ایجاد می‌کنند.

به‌طور کلی؛ چگونگی برخورد با انواع مسافران، میزان مهارت در برقراری ارتباط مناسب با کاربران مسافر و رضایت کاربران مسافر از شما، همگی در مجموع اخلاق حرفه‌ای را شکل می‌دهند.

برخورداری از اخلاق حرفه‌ای و خوش برخوردی باعث افزایش میانگین امتیاز شما و در نهایت موجب افزایش درآمد شما می‌شود. در این مقاله با با برخی از مهم‌ترین موارد اخلاق حرفه‌ای آشنا می‌شویم. با ما همراه باشید.


۱. ارتباط کلامی مناسب داشته باشیم

هنگامی که کاربر مسافر وارد خودرو می‌شود شما با سلام و احوال‌پرسی قدرت بیان و ادب خود را نشان می‌دهید. لازم به ذکر است که در برقراری ارتباط کلامی باید محتاط بود و اگر کاربر مسافر تمایل چندانی به صحبت کردن ندارد، بهتر است به او اجازه دهیم تا استراحت کند. در صورتی که کاربر مسافر تمایل به صحبت کردن داشت، مرز میان صمیمت و خوش برخوردی را رعایت کنیم و از به‌کار بردن الفاظ نامناسب حتی به شوخی پرهیز کنیم.


۲. وقت شناس باشیم

همان‌طور که وقت کاربران راننده بسیار ارزشمند است، انتظار می‌رود ما نیز برای وقت مسافران ارزش قائل باشیم و سر موقع به مبدا برسیم. همچنین پیش از آغاز سفر مواردی مانند پُر بودن باک را حتما بررسی کنید تا حین سفر نیازی به توقف برای سوخت‌گیری نباشد. احترام به وقت کاربران مسافر باعث افزایش رضایت‌مندی و رشد چشم‌گیر درآمد شما عزیزان می‌شود.


۳. صبر و شکیبایی

در موارد خاص ممکن است کاربر مسافر درخواست نامعقول و نابجایی داشته باشد. در این موارد با نهایت احترام و متانت پاسخ ایشان را بدهید و در صورتی که کاربر مسافر به رفتار اشتباه خود ادامه داد، با پشتیبانی تماس بگیرید. کاربران حرفه‌ای اسنپ هیچ‌گاه شخصا وارد عمل نمی‌شوند. پشتیبانی اسنپ در هفت روز هفته و به‌صورت ۲۴ ساعته حامی شماست.


۴. احترام را در تمام جوانب رعایت کنید

بعضی از راننده‌ها تنها بر اساس یک شناخت کلی که از مسافرهای قبلی دارند، کار در اسنپ را شروع می‌کنند. اما واقعیت این است که فعالیت به عنوان کاربر راننده‌ی اسنپ با کار به عنوان مسافربر شخصی تفاوت‌های زیادی دارد. کاربران مسافر اسنپ می‌توانند به نحوه‌ی برخورد شما امتیاز بدهند و همین امتیاز روی میزان دریافت درخواست‌های سفر تاثیر می‌گذارد. به همین دلیل، نوع برخورد و رفتار کاربر راننده دائما زیر ذره‌بین است و حتی گفتن یک کلمه‌ی ناشایست می‌تواند بر امتیاز او تاثیر منفی بگذارد. باید سعی کنید هم در گفتار و هم در رفتار دقیق باشید.


۵. طبق خواسته‌ی مسافر عمل کنید

همان‌طور که ذکر کردیم در بعضی موارد خاص خواسته‌های کاربران مسافر نابجا و خلاف قوانین است. اما در صورتی که کاربر مسافر از شما درخواست کرد تا صدای موزیک را کم کنید یا کمی شیشه‌ها را پایین بدهید، این یک درخواست کاملا منطقی است و نیاز است تا مطابق خواسته‌ی مسافر رفتار کنید. تعامل با مسافری که درون خودروی شما نشسته، رفتاری حرفه‌ای است که کاربران راننده اسنپ آن را رعایت می‌کنند.

guest
34 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه‌ها
بهروز
بهروز
23 مهر 1400 20:00

خیلی منطقی و اطلاع رسانی مهم !ممنون به تجربیاتی اضافه شد و استفاده خواهم کرد

روح اله
روح اله
22 مهر 1400 07:54

سلام دوستان.من ۲۰ روز پیش ثبت نام کردم و کارم رو توی اسنپ شروع کردم
بعد از ۱هفته حساب کاربری مسدود شد بدلیل امتیاز پایین
تا الان ۳ بار تماس گرفتم و آزمون دادم هربار میگن درست میشه ولی خبری نیست
نمیدونم التماس های اولیه شرکت را باور کنیم که همه جا تبلیغ میکنه عضو اسنپ بشین یا این مسخره بازی هاشونو

کاوه باسامی
کاوه باسامی
21 مهر 1400 18:38

چشم بااحترام کامل برخورد می نمایم

مسعود نوروزی
مسعود نوروزی
21 مهر 1400 12:48

بسیار عالی

قاسم جبرائیلی
قاسم جبرائیلی
18 مهر 1400 14:36

تااینجاخودم اطلاع دارم باهیچکس برخوردنامناسب نداشتم اسفرآخرکه رفتم شارژم تموم شده بود بایه خط دیگه زنگ زدم

محمد سلحشور
محمد سلحشور
17 مهر 1400 21:01

عالی بود

ملیحه
ملیحه
17 مهر 1400 15:28

عالیه

محمدسعیدی
محمدسعیدی
17 مهر 1400 15:28

سلام. کاملا صحیح. درکل این طرز رفتار نشانه شخصیت و فرهنگ و منش و مودب بودن اون فرد رو نشان می دهد وبهترین راه برای برخورد با چنین مسافرانی هست که کاملا خونسرد و آرام همراه با لبخند و گشاده رویی وتوضیح منطقی برای برخورد با اون مسافر و در نهایت تماس با پشتیبانی. 🌺🌺❤️

محمدالیاس بخشی
محمدالیاس بخشی
17 مهر 1400 00:52

درسته..

1 40 41 42
34
0
لطفا دیدگاه خود را ثبت کنیدx
()
x