ویژگی جدید اپلیکیشن کاربران راننده: محدودیت ارسال درخواست سفر

وقتی اپلیکیشن رانندگان اسنپ در حالت روشن قرار داشته باشد، کاربران راننده از بین درخواست‌های دریافتی بر اساس محدوده، مبدأ، مقصد و هزینه سفر، درخواست‌های مطلوب خود را قبول می‌کنند. گاهی هم درخواست‌های زیادی در اپلیکیشن راننده نمایش داده می‌شود ولی کاربر راننده به دلایلی هیچ‌کدام را نمی‌پذیرد.

توجه: توصیه اکید ما برای تجربه بهتر فعالیت در ناوگان اسنپ این است که فقط زمانی اپلیکیشن خود را در حالت روشن قرار دهید که قصد انجام سفر دارید.

بهتر است بدانید در صورت روشن بودن اپلیکیشن راننده اسنپ به مدت طولانی و عدم قبول درخواست‌های سفر از سوی شما، درخواست‌های سفر بطور قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند و حتی ممکن است تا مدتی درخواست سفر جدید دریافت نکنید.

در اپلیکیشن رانندگان اسنپ، قابلیت جدیدی اضافه شده است تا در صورتی که کاربر راننده با اپلیکیشن روشن، درخواست‌های سفر را قبول نکند، هشدارهایی مبنی بر محدود شدن تعداد درخواست ها برای وی ارسال می‌شود و ممکن است برای مدت زمان مشخصی هیچ درخواست دیگری را روی اپلیکیشن دریافت نکند.

مراحل محدودیت ارسال درخواست‌های سفر

1- در مرحله اول در صفحه اصلی اپلیکیشن، کنار درخواست‌های سفر عددی با رنگ آبی نمایش داده می‌شود که نشانگر حداکثر تعداد درخواست‌های سفری است که راننده دریافت می‌کند. در این مرحله با لمس نشانگر تعداد سفرها، صفحه هشداری باز خواهد شد و توضیحاتی در مورد ویژگی جدید محدودیت ارسال درخواست‌های سفر مشاهده خواهید کرد. در تصویر به‌طور مثال تعداد سفر با عدد 120 نمایش داده شده است.

2 -در مرحله دوم اگر درخواست‌های سفر را قبول نکنید، تعداد درخواست‌های ارسال‌شده کمتر و عدد تعداد سفر به رنگ نارنجی در می‌آید و در صورتی که باز هم راننده از قبول درخواست‌ها خودداری کند، اولویت راننده برای دریافت درخواست‌های سفر کم می‌شود و پیشنهادهای کمتری دریافت خواهد کرد.

با رسیدن به این مرحله، صفحه‌ هشداری باز خواهد شد و توضیحاتی در مورد ویژگی جدید محدودیت ارسال درخواست‌های سفر مشاهده خواهید کرد.

3- در مرحله سوم اگر کاربر راننده همچنان درخواست‌های سفر را قبول نکند و تعداد درخواست‌ها رو به پایان باشد، تعداد سفرها با رنگ قرمز نمایش داده خواهد شد و در صورتی که درخواست‌ها تمام شود به مدت ۵ تا ۱۵ دقیقه دیگر درخواستی برای راننده ارسال نخواهد شد و در صفحه بازشده، هشدار ارسال نشدن درخواست سفر را مشاهده خواهید کرد.

نکته: درخواست‌های «سفر در سفر» ارسال شده برای کاربر راننده، در مجموع سفرها محاسبه نمی‌شوند و زمانی که کاربر از بین این سفرها یکی را انتخاب کند، دیگر مشمول جریمه نخواهد شد.

راهکارهایی برای افزایش تعداد درخواست‌های سفر

 • برای قبول درخواست‌های سفر معطل نکنید.

هرچه «درصد سفرهای قبول شده» شما بیشتر باشد، درخواست‌های سفر بیشتری دریافت خواهید کرد. منظور از درصد سفرهای قبول شده نسبت تعداد سفرهایی که قبول کرده اید به کل درخواست‌های سفر شما است.

مثلا کاربری که ۲ درخواست سفر داشته و یکی را قبول کرده است، درصد قبول سفر ۵۰ درصدی دارد و در مقابل کاربری که ۱۰ درخواست سفر داشته ولی فقط یکی را قبول کرده درصد قبول سفر ۱۰ درصدی داشته و برای کاربر اولی درخواست‌های بیشتری ارسال خواهد شد.

 • زمانی اپلیکیشن خود را روشن کنید که حتما قصد قبول و انجام سفر داشته باشید.

در زمان‌هایی که قصد قبول سفر جدید ندارید یا درحال استراحت هستید، اپلیکیشن راننده اسنپ را خاموش کنید، زیرا سفرهایی که در حالت روشن بودن اپلیکیشن برای شما ارسال می‌شود در تعداد سفرهای ارسال شده محاسبه شده و در صورتی که به مدت طولانی درخواست قبول نکنید، تعداد درخواست‌ها به طور قابل توجهی کم می‌شود و ممکن است مدتی هیچ درخواست جدید برای شما ارسال نشود.

 • اگر قصد رفتن به مقصد مشخصی را دارید، از ویژگی «مقصد منتخب» استفاده کنید.

زمانی که قصد رفتن به خانه، محل کار یا هر مقصد خاص دیگری را دارید منتظر نمانید تا درخواست‌های سفر نزدیک به مقصد مطلوب شما برایتان ارسال شود. در این شرایط از ویژگی «مقصد منتخب» استفاده کنید تا درخواست‌هایی متناسب با موقعیت مکانی مورد نظرتان را دریافت کنید.

با نظرات خود ما در ارائه بهتر خدمات یاری نمایید.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران راننده (45 دیدگاه)

 1. باسلام سفرهای منتخب رو زیاد کنید بعدشم اگه میشه منو برنامتون مثل شرکت رقیب خوانا باشه ممنون میشم

 2. با سلام
  اسنپ، علی رغم منافع مالی هنگفتی که دریافت می‌کند و همچنین خدماتی که توسط رانندگان برای مردم فراهم میکند،دارای مشکلات و کاستی‌های قانونی زیادی می باشد که اجحاف آن برای رانندگان و مردم و کارکنان پایین دستی می باشد. امید که هرچه زودتر قانون، بر این کسب و کار سایه اندازد و رضایت همگانی سر برآرد.

 3. چرا وقتی به عنوان مسافر درخواست ماشین میدیم کرایه ها بالا هستش ولی وقتی به عنوان راننده مشغول کار هستیم همون مسیر رو با کرایه خیلی پایینتر به عنوان درخواست سفر دریافت میکنیم؟چند روز پیش من از شهران به عنوان مسافر میخواستم برم خیابان بهنام آیت الله کاشانی کرایه ۵۰ تومن اعلان شد در صورتی که همین مسیر زمانی که راننده هستم ۲۸ الی ۳۳ تومن درخواست میاد !

 4. کاملا موافقم.
  چون تو خیلی از سفر ها اندازه مسیر تعیین شده فاصله مبدا هست که واقعا انصاف نیست.اگه هم قبول کنی باید با مسافر درگیر بشی.
  خواهشا این طرح رو بردارین.

 5. تعداد سفرهای رد شده دلایلی مثل دور بودن با مبدا من در یم شهر برای دریافت سفر مستقر هستم ‘ پیام سفر از شهر دیگه که بامن فاصله داره میاد ‘ برای شهر دیگه
  اینا رو به عنوان سفر قبول نشه حساب نیارید
  کرایه ها با توجه به افزایش اینترنت پایینه ‘
  با تشکر

 6. باسلام یه پیشنهاد: قابلیت تعیین فاصله تا مبدا به دست راننده هم قرار گیرد تا فاصله های کوتاه تا مبدا انتخاب نماید در این صورت هم مسافر راضی تر هست که ماشین مورد درخواست زود تر به مبدا میرسه و هم راننده راضی تر هست جون دوندگی بیخود ندارد طبیعتاً شرکت اسنپ هم از رضایت این دو گروه رضایت مند تر هست

 7. غروب پنج شنبه که اکثر شهرها بارترافیکی زیادی روتحمل میکنن،کرایه۱۸۰۰۰۰ریالی و۲۲۰۰۰۰ریالی چه توجیهی داره.حال بماندازمکان قبول سفرتامبدا،باهرفرمولی ،کرایه بیشترازاینهاست.اگرقبول نکنه پیداست که چه خواهدشد.
  سالهارانندگی کردم ،هیچ کس به منافع راننده فکرنکرده ونمیکنه
  حرف بسیاره منتهی بایداراده شنیدن وجودداشته باشه

 8. وقتی راه طولانیه خود مسافرم شاکی میشه پس نمیشه سفروقبول کرد درضمن تا برسی به مبدا کلی مصرف سوخت و وقت داری واسه دو طرف بی فایدس

 9. سلام وقت بخیر. این طرح واقعا عادلانه نیست
  خیلی از رانندگان هستن صبح تا شب دارند فعالیت می‌کنند.
  و واقعا این ظلم زحماتشان دیده نشه. برای من راننده که استهلاک ماشین سر به جهنم میزاره واقعا این ظلم که درحقش بشه ،من هرچی در میارم خرج لوازم یدک و دست موزده میکانیک میشه😭
  تازه بنزین هم که قرار نیست دیگه به راننده داده بشه.
  ومن ازتون خواهش میکنم،🙏 از تک تک تیمتون که خدمات برای رانندگان را عادلانه و انسان پستندان محاسبه و طراحی کنید با سپاس از همه شما عزیزان که فعالیت پشتی رابرعهد دارید

 10. سلام دوستان کسی میدونه ۹۰ روز تا درخواست دوباره یعنی چی؟؟

 11. سلام
  متاسفانه حدود دو ماه هست که سفر های اسنپ وانت به صورت چشم گیری کاهش یافته تنها واسه من یا یک شهرستان خاص هم نیست علت رو اگه می دونید بفرمایید

 12. سلام
  وقت بخیر
  سفرهای قبول نشده اگر کم شود چجوری دوباره میتونیم اون عدد رو افزایش بدیم
  اخه بلاخره یروز تموم میشه هر روز یه تعداد ناخاسته ازش کم میشه

 13. سلام آیا محدودیت سفر در روز بعدی به حالت عادی بر میگرده؟ یا همون میمونه؟!

 14. چقدر این طرحی که گذاشتین ناشایسته هستش
  من به عنوان راننده شاید دوست نداشته باشم اون سفرهایی که میاد رو قبول کنم و منتظر درخواست بهتری باشم!
  شما با چه استدلالی سفرهای منو محدود میکنید؟
  بجای اینکه تشویق کنید که درخواست رو قبول کنم ، بجاش دارین راننده رو از نون خوردن میندازین؟؟؟

 15. باسلام من بیشتر سفرهایم بیرون از استان هست اما وقتی مقصد منتخب میزنیم سفرهای داخلی دریافت میشه اگه این مشکل برنامه درست بشه خیلی خوبه درضمن کرایه ها خیلی پایین هست بابنزین 3تومانی وقطعه ها گران .

 16. اپلیکیشن ایرادات زیادی داره که در صورت تمایل میتونم توضیح بدم…

  1. علی اصغر عزیز وقت بخیر

   حتما مشکلات موجود در اپلیکیشن را بفرمایید

 17. با سلام
  طرح خوبی نیست وقتی مبدا فاصله دارد و در صورت دیر رسیدن مسافر ناراحت میشود و درگیری لفظی ایجاد شده یا امتیاز کمی به راننده داده میشود .
  به نظر بنده سفره ای نزدیک خوردرو به راننده نشان داده شود او نیز فوری قبول سفر نموده و سفری را رد نمیکند .
  در صورت نیاز شفاهی توضیح بیشتری میدم . ممنون

  1. سعید جان وقت بخیر
   درحال حاضر با توجه به شرایط این قابلیت به شکل حاضر فعال است
   مورد اعلامی شما انتقال داده میشود

 18. من زیاد ازاين طرح راضی نیستم چونکه خیلی ازسفرها که ارسال میشه ازمبدا دور هستیم وقابل پذیرش نمیباشند

 19. سلام..وقتی اپلیکشن روشن هستش و درخواست سفر و تایید نمیکنیم فقط فقط فقط به خاطر کرایه های پایین هستش..لطف کنید بازنگری کنید قیمتهای کرایه رو..ممنونم از طرح تون

  1. رضا جان وقت بخیر
   کرایه ها به صورت سیستمی محاسبه میشود
   با در نظر کرفتن شرایط عرضه و تقاضا
   انتقاد شما حتما انتقال داده میشود

 20. سلام من حدود ۴ساله با اسنپ همکاری میکنم ۹۰درصد سفرهای من راه دور وکرایه بالا هستش راهی هست که فقط این سفرها رو برام ارسال کنین ممنون خسته نباشین

  1. مرتضی جان وقت بخیر
   درحال سفرها به صورت رندوم با توجه به لوکیشن شما ارسال میشود

 21. باعرضه سلام خدمته عزیزانه زحمتکش ناوگان حمل ونقل اسنپ خسته نباشید/بسیارطرح خيلي خوب و جالبي هست ممنونم از راهنمایی شماعزیزان@

 22. با سلام و احترام.ضمن تشکر و عرض خسته نباشید .لطفاً با توجه به اینکه اینجانب قبلاً هم متذکر شده ام عنایت بفرمایید که برای من فقط شهرستان ها را داشته باشم و تا به حال هم فقط شهرستان ها را رفته ام .شما داخل شهر را از خط اینجانب غیر فعال کنید و در عوض شهرستان ها را فعال نمایید.قبلا از عنایت شما مدیریت محترم ناوگان استان آذربایجان شرقی نهایت تشکر را دارم .با احترام مجدد رضائی

 23. سلام لطفا فقط عشق و علاقه ما رانندگان به کار در اسنپ را کمرنگ نکنید و روحیه ما را هم در نظر بگیرید، فکر نمیکنم ایجاد محدودیت‌های غیر ضروری در دراز مدت به نفع ناوگان زحمتکش اسنپ باشد . موفق باشید .

 24. سوال بی ربط:
  آیا امکان داره راننده فقط درخواست های اکوپلاس را دریافت کنه.
  فرض کنید من ماشین مدل بالا دارم و فقط میخواستم درخواست های اکوپلاس را قبول کنم و نمی‌خوام درخواست های معمولی را قبول کنم.

 25. سلام من بخاطر داشتن آرتروز دست وگردن هر سفر یکه انجام میدم نیم ساعت الی ۴۵ دقیقه بای استراحت کنم تاسفر بعدی انجام بدم ۳۲سال هم کا سنگین کردم باز نشسته شدم۱۲سال هم دارم با ماشین کار میکنم .دیگه بیشنر از ۴.الی ۵ سفر نمیتونم برم.با مسافرم همیشه طور برخورد کردم که همیشه در پایان سفر از من رضایت داشتن.ولی من از اون رانندها نیستم که به مسافر بگم بمن امتیاز بده .من همیشه از خدا میخوام که به من امتیاز بده .وتا الان داده.تمام.ممنون میشم اگه جواب دیدگاه من بدین.

 26. قابلیت خوبیه ب شرطی ک متقابلاً تعداد استفاده از مقصد منتخب رو هم حداقل بیشترش کنین

 27. سلام.لطفن با رانندگان جلسه بگذارید و حرفشون رو بشنوید.رانندگان مشکلاتی دارند.ممنون.

 28. اگر تعداد دفعاتی که امکان استفاده از ویژگی مقصد منتخب را در طول یک روز داریم بیشتر شود طبیعتا بیشتر ؛ سریع تر و مطلوب تر درخواست سفر را قبول میکنیم و در نهایت هم به سود راننده هم مجموعه اسنپ خواهد بود . با تشکر

 29. اولش کمی نگران شدم، ولی الان که کامل خوندم دیدم خیلی حرفه‌ایه…
  دمتون گرم خدا قوت.

 30. باسلام و وقت بخیر امیدوارم طرح مطلوبی باشه ، ای کاش حالا که طرح برای رانندگان ایجاد شده حداقل امکان سفر به مقصد منتخب هم افزایش پیدا کنه تا توازن شکل بگیره
  ممنون از شما

 31. باسلام و خسته نباشید بنده همسر یکی از کاربران هستم. اولا خدا پدر مادر کسی که اسنپ راه انداخت بیامرزه.چون خیلی ها صاحب کار و درآمد شدند. با این اپلیکیشن جدید که سفر داخلی رو قبول نکنی سفر محدود میشه در نهایت قطع میشه شدیدا مخالف می باشیم. چون محل زندگی ما شهرستان اطراف تهران می باشد مبالغ سفر داخلی بسیار پایین می باشد و درآمد حاصل کفاف هزینه های زندگی نمی شود. ما دارای فرزند می باشم و مستاجر نیز هستیم.۳ تومن فقط کرایه خانه می دهیم.همسر بنده مهندس پیمانکار هستن به ناچار دارن با ماشین اسنپ کار می‌کنند خواهشا با این قوانین باعث مشکلات معیشتی نشوین با تشکر از عوامل اسنپ

 32. سلام لطفا کرایه ها را زیاد کنید با بنزین 3 تومنی کرایه ها نمی صرفه

 33. با عرض سلام و احترام متاسفانه وضعیت کرایه ها خیلی پایین هست و موجب عدم قبولی کاربران شده و دیگر بحث ورود به مناطق زوج و فرد هست که امکان قبول سفر میسر نمیباشد

 34. با عرض ادب و احترام
  خسته نباشید
  بسیار طرح عالی و پسندیده ای هست
  به امید هر چه بهتر شدن این مجموعه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا