موتورسوار خوب اسنپ باکس
اسنپ باکس

اسنپ‌باکس، حامی پویش اجتماعی موتورسوار خوب

1

موتورسیکلت انتخاب اول برای حمل و نقل و جابه‌جایی در شهرهای بزرگ و شلوغ است. با استفاده از این وسیله نقلیه در کوتاه‌ترین زمان ممکن امکان جابه‌جایی مسافر و مرسوله برای افرادی که سرعت عمل اهمیت زیادی در زندگی‌شان دارد امکان‌پذیر می‌شود. اما مخاطرات استفاده از این وسیله کنار مزایای آن موجب شده رعایت احتیاط به عاملی حیاتی در تردد با موتورسیکلت تبدیل شود.

اسنپ‌باکس در راستای اهمیت این موضوع از پویش اجتماعی «موتورسوار خوب» حمایت کرده و همراه با شهرداری تهران به معرفی ویژگی‌های موتورسوار خوب می‌پردازد.

تغییر از خود ما شروع می‌شود

همان‌طور که از موتورسیکلت به عنوان شاه کلید گشودن قفل ترافیک یاد می‌شود، خودِ این وسیله نقلیه قفلی بر ایمنی و احتیاط موتورسواران خواهد زد. بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی پلیس راهور و نهادهای نطارتی بر اجرای قوانین راهنمایی و رانندگی، موتورسواران در خط اول نقض این قوانین قرار دارند. بنابراین پویش موتورسوار خوب به دنبال تغییر رفتار موتورسوارانی است که گاهی قوانین را نادیده می‌گیرند.

در این مسیر البته موتورسواران اسنپ‌باکس به عنوان حامیان قوانین راهنمایی و رانندگی، پیشرو هستند. کاربران موتورسوار اسنپ‌باکس بر این باورند که هر تغییر بزرگ از خود ما آغاز می‌شود.

استفاده از کلاه ایمنی

شاید بدیهی‌ترین مورد در حفظ ایمنی موتورسواران، استفاده از کلاه ایمنی باشد. کلاه ایمنی اولین وسیله برای حفظ جان موتورسوار است و در حوادث و تصادفات، از جان موتورسوار در برابر اتفاقات ناخوشایند حفاظت می‌کند. در این رابطه کاربران موتورسوار اسنپ‌باکس به استفاده از کلاه ایمنی اهمیت بالایی می‌دهند و اغلب موتورسواران با کلاه مخصوص اسنپ نمایندگان شایسته ناوگانی پیشرو در زمینه رعایت ایمنی هستند.      

سرعت مطمئنه برای مسیرهای شهری

احتمال وقوع حوادث ناگوار رابطه مستقیمی با سرعت بالای موتورسوار دارد. حفظ سرعت مطمئن برای تردد در شهر موجب می‌شود حوادث ناگوار کاهش محسوسی پیدا کند. موتورسواران اسنپ‌باکس علاوه بر حفط سرعت مطمئن، با استفاده از مسیریاب، از کوتاه‌ترین مسیر ممکن به مقصد می‌رسند و در امنیت کامل مسافر یا مرسولات را جابه‌جا می‌کنند.

حمایت از پویش اجتماعی موتورسوار خوب

به گفته معاون شهردار تهران کمپین «موتورسوار خوب» با رویکردی اجتماعی به موضوع موتورسواران، برخلاف بسیاری از کمپین‌ها که به صورت نمایشی و مقطعی عمل می‌کنند، عملیاتی و در بلند‌مدت، با محوریت خود جامعه هدف، یعنی موتورسواران، آن هم با تکیه بر رفتارهای مثبت و هویت‌بخشی به این قشر و درگیر کردن خانواده و محیط پیرامونی آنان به دنبال تغییر رفتار محسوس و پایداری آن است.

در همین راستا، اسنپ‌باکس در مسیر ایجاد تغییرات مثبت در جامعه موتورسواران از این پویش اجتماعی حمایت می‌کند.

تسهیلات آزمایشگاه طبی فارابی تهران برای خدمات آزمایشگاهی

مقاله قبلی

تسهیلات کلینیک دندانپزشکی امام محمد باقر اصفهان برای کاربران راننده اسنپ

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اسنپ باکس

1
نظرتان را بگویید

avatar
اسد
مهمان
اسد

سلام ممنون ازتون که به فکر سلامتی وایمنی موتورسواران هستید .یه مطلب راجع به موتور سوار خوب میخاستم بگم .تمامی مواردی که شما در بالا ذکر کردید درسته ولی مثلا من که تو تبریز با موتور کار میکنم اگر از مسیر درست برم با این ترفیکی که هست مخصوصا ترفیک قبل از عید مثال میزنم اگه از بازار تا دروازه تهران برم دو ساعت طول میکشه و تا عروب هم نهایتا۴یا ۵ سفر میتونی بری که پول بنزین هم نمیشه .ممنون از همه عوامل اسنپ.خاستم نظری داده باشم.تشکر