اخبار اسنپ

همه چیز درباره سهمیه‌بندی سوخت ویژه رانندگان تاکسی‌های اینترنتی

1995

همان‌طور که می‌دانید، از تاریخ ۲۴ آبان ۱۳۹۸ بنزین در سراسر کشور سهمیه‌بندی شد. دارندگان خودروهای شخصی از این تاریخ به بعد ماهانه ۶۰ لیتر بنزین سهمیه‌ای با نرخ لیتری ۱۵۰۰ تومان دریافت می‌کنند و مصرف بیش از این سهمیه با نرخ آزاد، به ازای هر لیتر ۳ هزار تومان محاسبه می‌شود. در همین راستا، کارگروه سوخت در همکاری با شرکت‌های تاکسی اینترنتی اقدام به ایجاد شرایطی کرده تا سهمیه بنزین در اختیار کاربران راننده قرار بگیرد. بنابراین با سهمیه‌بندی بنزین، کاربران راننده فعال در تاکسی‌های اینترنتی مشمول دریافت سهمیه بنزین خواهند بود.

شرایط دریافت سهمیه بنزین

سهمیه بنزین بر اساس پیمایش رانندگان در هفته انجام می‌شود. حداقل مسافت طی شده در کل تاکسی‌های اینترنتی جهت اختصاص سهمیه برای یک هفته ۴۷ کیلومتر است و سقف پرداخت اعتبار ۷۰ لیتر در نظر گرفته شده است. این مسافت از زمان قبول سفر تا پایان سفر محاسبه می‌شود.

سهمیه تخصیص یافته به رانندگان تاکسی‌های اینترنتی هر هفته به صورت مابه‌التفاوت نرخ بنزین آزاد و نرخ پایه، به کارت بانکی رانندگان واریز می‌شود. بنابراین با توجه به اینکه سهمیه به راننده تعلق می‌گیرد، نه به خودرو، لازم است حساب بانکی با نام و نام خانوادگی راننده و اطلاعات کارت ملی مطابقت داشته باشد. لازم به یادآوری است که هزینه واریزی تنها برای خرید بنزین و در جایگاه‌های سوخت قابل استفاده است. میزان اعتباری واریزی به حساب بانکی نیز در پایانه‌های پرداخت بهای سوخت (پی استیشن) قابل مشاهده است.

بیشتر بدانید: نحوه استفاده از سهمیه‌بنزین در زمان سوخت‌گیری

همچنین فراموش نکنید پیمایش کاربران راننده‌ای که به صورت مشترک با یک خودرو فعال هستند به صورت جداگانه محاسبه و اعتبار بنزین این عزیزان به صورت هفتگی به حساب بانکی‌شان واریز می‌شود.

چگونگی واریز اعتبار سهمیه بنزین به حساب رانندگان

سهمیه بنزین ویژه رانندگان فعال در تاکسی‌های اینترنتی بر اساس پیمایش و به صورت هفتگی در اختیار این عزیزان قرار می‌گیرد. سهمیه خودروهای تک‌سوز فعال در تاکسی‌های اینترنتی به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر ۷ لیتر بنزین است و با سقف ۷۰ لیتر در اختیارشان قرار می‌گیرد. همچنین خودروهای دوگانه‌سوز هر هفته حداکثر ۴۲ لیتر سهمیه دریافت خواهند کرد. سهمیه‌های اعلام شده علاوه بر ۶۰ لیتر سهمیه شخصی است که به صورت ماهانه در اختیار دارندگان خودروهای شخصی قرار می‌گیرد.

چگونه واجدین شرایط دریافت بنزین مشخص می‌شوند؟

برای مشخص شدن اسامی واجدین شرایط دریافت سهمیه بنزین، شرکت‌های تاکسی اینترنتی هر هفته فهرست کاربران راننده‌ فعال خود را در اختیار وزارت کشور قرار می‌دهند. این وزارتخانه مجموع پیمایش رانندگان در همه شرکت‌های تاکسی اینترنتی را محاسبه و مشخصات ثبتی آنها را با بانک اطلاعاتی ثبت احوال مطابقت می‌دهند. در نهایت نیز فهرست کاربران واجد شرایط برای اختصاص سهمیه آن هفته در اختیار وزارت نفت قرار می‌گیرد.

وزارت نفت نیز با همکاری بانک عامل اقدام به پرداخت مابه‌التفاوت نرخ آزاد و هزینه پایه بنزین به ازای هر لیتر ۱۵۰۰ تومان خواهد کرد. مبالغ واریزی تنها برای خرید بنزین در پایانه‌های پرداخت بهای سوخت (پی استیشن) قابل استفاده است.

مواردی که شماره حساب با شماره ملی راننده مطابقت ندارد، از فهرست پرداخت خارج می‌شوند. البته لازم به یادآوری است سهمیه اشخاصی که به دلیل فقدان شماره حساب به نام خود، عدم انطباق شماره ملی با شماره کارت بانکی و عدم انطباق مشخصات ثبتی ارائه شده، موفق به دریافت سهمیه نشده‌اند، تا زمان رفع نقص (حداکثر به مدت ۱ ماه) محفوظ می‌ماند و پس از رفع مشکل به حساب آنها واریز می‌شود.

نوبت اول واریز سهمیه و کمک هزینه به صورت وام

واریز اول بر اساس پیمایش ۸ روز (از زمان آغاز سهمیه‌بندی) ۵ آذر به حساب کاربران راننده واریز شده است. همچنین لازم به ذکر است که تاکسی آنلاین اسنپ، از روز اعلام سهمیه‌بندی بنزین تا زمان واریز اولین سهمیه، برای حمایت از رانندگان خود طرح اعطای کمک‌هزینه بنزین را در پیش گرفت؛ در این طرح حمایتی، اسنپ کمک‌هزینه‌‌ای را به صورت وام برای جبران افزایش قیمت بنزین به حساب کاربران راننده خود واریز کرد تا به این ترتیب خدمت‌رسانی به مسافران و رانندگانش را تضمین کند و رانندگان بتوانند تا زمان واریز سهمیه مربوطه مثل گذشته به کار خود ادامه دهند.

اکنون با واریز اولین فاز از سهمیه بنزین و تداوم طرح‌های تشویقی اسنپ، رانندگان این سامانه بدون دغدغه می‌توانند به خدمت‌رسانی خود ادامه دهند. همچنین اسنپ به رانندگانی که هنوز واجد شرایط دریافت بنزین نشده‌اند، تا زمان واریز سهمیه سوخت، کمک‌هزینه خرید بنزین خواهد داد.

سوالات رایج

1995
نظرتان را بگویید

avatar
داوود پونکی
مهمان
داوود پونکی

سلام خواستم بگم چرا سوخت مصرفی در ترافیک محاسبه نمی شود اغلب سوخت ما در ترافیک هدر میرود.

1 134 135 136