اخبار اسنپ

[به‌روزرسانی مهم] همه چیز درباره سهمیه‌بندی سوخت ویژه رانندگان تاکسی‌های اینترنتی

5391

همان‌طور که می‌دانید، از تاریخ ۲۴ آبان ۱۳۹۸ بنزین در سراسر کشور سهمیه‌بندی شد. دارندگان خودروهای شخصی از این تاریخ به بعد ماهانه ۶۰ لیتر بنزین سهمیه‌ای با نرخ لیتری ۱۵۰۰ تومان دریافت می‌کنند و مصرف بیش از این سهمیه با نرخ آزاد، به ازای هر لیتر ۳ هزار تومان محاسبه می‌شود. در همین راستا، کارگروه سوخت در همکاری با شرکت‌های تاکسی اینترنتی اقدام به ایجاد شرایطی کرده تا سهمیه بنزین در اختیار کاربران راننده قرار بگیرد. بنابراین با سهمیه‌بندی بنزین، کاربران راننده فعال در تاکسی‌های اینترنتی مشمول دریافت سهمیه بنزین خواهند بود.

به‌روزرسانی مهم: دوره‌ی محاسبه‌ی اعتبار سهمیه سوخت از هفتگی به ماهانه تغییر کرده است. در شیوه‌ی جدید، اعتبار سهمیه سوخت به صورت ماهانه محاسبه و به حساب کاربران راننده تاکسی‌های اینترنتی واریز می‌شود. حداقل پیمایش برای دریافت اعتبار سهمیه بنزین از هفته‌ای ۴۷ کیلومتر هم به ماهانه ۲۰۰ کیلومتر تغییر کرده است.

شرایط دریافت سهمیه بنزین

سهمیه بنزین بر اساس پیمایش رانندگان در ماه انجام می‌شود. حداقل مسافت طی‌شده در کل تاکسی‌های اینترنتی جهت اختصاص سهمیه برای یک ماه ۲۰۰ کیلومتر است و سقف ماهانه‌ی پرداخت اعتبار ۳۰۰ لیتر در نظر گرفته شده است. این مسافت از زمان قبول سفر تا پایان سفر محاسبه می‌شود.

سهمیه تخصیص‌یافته به رانندگان تاکسی‌های اینترنتی هر ماه به صورت مابه‌التفاوت نرخ بنزین آزاد و نرخ پایه، به کارت بانکی رانندگان واریز می‌شود. بنابراین با توجه به اینکه سهمیه به راننده تعلق می‌گیرد، نه به خودرو، لازم است حساب بانکی با نام و نام خانوادگی راننده و اطلاعات کارت ملی مطابقت داشته باشد. لازم به یادآوری است که هزینه واریزی تنها برای خرید بنزین و در جایگاه‌های سوخت قابل استفاده است. میزان اعتباری واریزی به حساب بانکی نیز در پایانه‌های پرداخت بهای سوخت (پی استیشن) قابل مشاهده است.

بیشتر بدانید: نحوه استفاده از سهمیه‌بنزین در زمان سوخت‌گیری

همچنین فراموش نکنید پیمایش کاربران راننده‌ای که به صورت مشترک با یک خودرو فعال هستند به صورت جداگانه محاسبه و اعتبار بنزین این عزیزان به صورت ماهانه به حساب بانکی‌شان واریز می‌شود.

چگونگی واریز اعتبار سهمیه بنزین به حساب رانندگان

سهمیه بنزین ویژه رانندگان فعال در تاکسی‌های اینترنتی بر اساس پیمایش و به صورت ماهانه در اختیار این عزیزان قرار می‌گیرد. سهمیه خودروهای تک‌سوز فعال در تاکسی‌های اینترنتی به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر ۷ لیتر بنزین است و با سقف ۳۰۰ لیتر در اختیارشان قرار می‌گیرد.

همچنین سهمیه خودروهای دوگانه‌سوز به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر ۴.۲ لیتر بنزین است و با سقف حداکثر ۱۸۰ لیتر در ماه در اختیارشان قرار می‌گیرد.

چگونه واجدین شرایط دریافت بنزین مشخص می‌شوند؟

برای مشخص شدن اسامی واجدین شرایط دریافت سهمیه بنزین، شرکت‌های تاکسی اینترنتی هر ماه فهرست کاربران راننده‌ فعال خود را در اختیار وزارت کشور قرار می‌دهند. این وزارتخانه مجموع پیمایش رانندگان در همه شرکت‌های تاکسی اینترنتی را محاسبه و مشخصات ثبتی آنها را با بانک اطلاعاتی ثبت احوال مطابقت می‌دهند. در نهایت نیز فهرست کاربران واجد شرایط برای اختصاص سهمیه آن ماه در اختیار وزارت نفت قرار می‌گیرد.

وزارت نفت نیز با همکاری بانک عامل اقدام به پرداخت مابه‌التفاوت نرخ آزاد و هزینه پایه بنزین به ازای هر لیتر ۱۵۰۰ تومان خواهد کرد. مبالغ واریزی تنها برای خرید بنزین در پایانه‌های پرداخت بهای سوخت (پی استیشن) قابل استفاده است.

مواردی که شماره حساب با شماره ملی راننده مطابقت ندارد، از فهرست پرداخت خارج می‌شوند. البته لازم به یادآوری است سهمیه اشخاصی که به دلیل فقدان شماره حساب به نام خود، عدم انطباق شماره ملی با شماره کارت بانکی و عدم انطباق مشخصات ثبتی ارائه شده، موفق به دریافت سهمیه نشده‌اند، تا زمان رفع نقص (حداکثر به مدت ۱ ماه) محفوظ می‌ماند و پس از رفع مشکل به حساب آنها واریز می‌شود.

نوبت اول واریز سهمیه و کمک هزینه به صورت وام

واریز اول بر اساس پیمایش ۸ روز (از زمان آغاز سهمیه‌بندی) ۵ آذر به حساب کاربران راننده واریز شده است. همچنین لازم به ذکر است که تاکسی آنلاین اسنپ، از روز اعلام سهمیه‌بندی بنزین تا زمان واریز اولین سهمیه، برای حمایت از رانندگان خود طرح اعطای کمک‌هزینه بنزین را در پیش گرفت؛ در این طرح حمایتی، اسنپ کمک‌هزینه‌‌ای را به صورت وام برای جبران افزایش قیمت بنزین به حساب کاربران راننده خود واریز کرد تا به این ترتیب خدمت‌رسانی به مسافران و رانندگانش را تضمین کند و رانندگان بتوانند تا زمان واریز سهمیه مربوطه مثل گذشته به کار خود ادامه دهند.

اکنون با واریز اولین فاز از سهمیه بنزین و تداوم طرح‌های تشویقی اسنپ، رانندگان این سامانه بدون دغدغه می‌توانند به خدمت‌رسانی خود ادامه دهند. همچنین اسنپ به رانندگانی که هنوز واجد شرایط دریافت بنزین نشده‌اند، تا زمان واریز سهمیه سوخت، کمک‌هزینه خرید بنزین خواهد داد.

سوالات رایج

5391
نظرتان را بگویید

avatar
داور پیری
مهمان
داور پیری

سلام .خسته نباشید .بنده برای دریافت کد اعتباری هر چقد شماره موبایلم رو وارد میکنم تا برام از طریق پیامک کد بیاد .اما همش مینویسد بدیل ترافیک سنگین در سامانه بعدا اقدام فرمایید متاسفانه همیشه اینجوریه .لطفا کمک کنید .متشکرم از شما عزیزان

1 427 428 429