بخارگرفتگی شیشه

۵ نکته کلیدی برای رفع بخار شیشه خودرو

اگر در شب‌های سرد بارانی رانندگی کرده باشید، حتما شما هم تجربه‌ بخارگرفتگی شیشه‌های را داشته‌اید. بخار گرفتن شیشه‌ها مانع از دید می‌شود و حتی رانندگی را غیر ممکن می‌کند. این اتفاق می‌تواند باعث به خطر افتادن امنیت شما و کاربران مسافر شود.
در شرایطی که دید کاربر راننده محدود شود، رانندگی بسیار سخت و پُر ریسک است. خوشبختانه برای جلوگیری از بخارکردن شیشه‌های خودرو راهکارهای گوناگونی وجود دارد و شما می‌توانید به راحتی در شب‌های بارانی و سرد سفر انجام دهید و درآمد کسب کنید.

برای آشنایی بیشتر با ۵ راهکار ساده که مانع از بخار گرفتگی شیشه خودرو می‌شود، با ما همراه باشید.


۱. استفاده از کِرِم اصلاح و صابون

یک پارچه نرم را به کرم اصلاح یا صابون آغشته کنید، اندکی روی آن آب بپاشید تا کف کند سپس آن را روی سطوح مختلف شیشه بکشید، در گام آخر با یک دستمال خشک سطح شیشه را پاک کنید. این روش تاثیر بسزایی در رفع بخار شیشه خودرو دارد.


۲. شیشه خودرو را پایین بکشید

کمی شیشه خودرو را پایین بدهید این کار مانع از تشکیل بخار روی شیشه خودرو می‌شود.


۳. استفاده از سیب‌زمینی

این روش از موثرترین راه‌های رفع بخار شیشه ماشین است. در نظر داشته‌­باشید که قبل از استفاده از سیب­‌زمینی شیشه اتومبیل خود را به خوبی تمیز کنید، تا سیب­‌زمینی روی سطح شیشه چسبندگی ایجاد نکند. سپس سیب‌ زمینی را نصف کرده و بر تمام سطح شیشه بکشید و صبر کنید شیشه خشک شود.


۴. بخاری را روشن کنید!

با روشن کردن بخاری، دمای شیشه بالا می‌رود و رطوبت باعث ایجاد بخار روی شیشه‌ نمی‌شود.


۵. تمیز کردن مداوم شیشه

وجود گرد و غبار روی شیشه به جذب ذرات بخار کمک می‌کند بنابراین یکی از راه‌های جلوگیری از بخار شیشه‌ خودرو تمیز کردن مدام آن است.

guest
40 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه‌ها
کاوه باسامی
کاوه باسامی
21 مهر 1400 18:34

ممنون از ترفندان

صابر
صابر
17 مهر 1400 04:49

دوستان یه چیزی یادم رفت بگم اگه هوا خیلی سرد بود وشیشه بخار کرد به هیچ عنوان بخار رو با دست یا دستمال تمیز نکنید اگه تمیز کنید کار بخار کردن شیشه رو تشدید کردین وایسین تاهوای داخل کابین خودش بخار رو از بین ببره . این تجربه ها همینطوری بدست نیومده ها

صابر
صابر
17 مهر 1400 04:43

خوب اگه راننده باشین دوستان اینارو باید بدونید دیگه . درضنن راهکار کشیدن پایین شیشه اصلا خوب نیست شما اگه نیم سانت هم شیشه رو بکشین پایین کسی که صندلی عقب نشسته قندیل میبنده . وراهکار تمیز کردن مداوم هم خوب نیست هرچند دقیقه باید اینکارو بکنید پس خسته کننده است . بهترین این راهکارهاسیب زمینی وصابونه . که باید حتما قبلش شیشه تمیز تمیز باشه . موفق دوستان

محمدالیاس بخشی
محمدالیاس بخشی
17 مهر 1400 00:54

عالی بود..

پناه علی احدپور
پناه علی احدپور
16 مهر 1400 14:24

سلام متشکرم از راهنمای تون خوب بود

1 18 19 20
40
0
لطفا دیدگاه خود را ثبت کنیدx
()
x