توصیه‌هایی برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا در پمپ‌بنزین

پمپ‌ بنزین‌ها، یکی از مهمترین مکان‌های اشاعه ویروس کرونا در کشور محسوب می‌شوند؛ وزیر ارتباطات، پمپ بنزین‌ها را کنار بیمارستان‌ها و سوپر مارکت‌ها به عنوان مهمترین مکان‌های انتشار ویروس معرفی کرد. اما گاهی چاره‌ای جز خطر کردن و مراجعه به این مراکز نیست. کاربران راننده اسنپ همیشه برای فعالیت‌شان نسبت به سایر گروه‌ها بیشتر به جایگاه‌های سوخت مراجعه می‌کنند. برای کاهش خطرات و مقابله با انتشار ویروس راهکارهایی وجود دارد که در ادامه آنها را مرور می‌کنیم. همچنین شما کاربران راننده عزیز، می‌توانید با مراجعه به این لینک، «توصیه‌هایی برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا» را مطالعه کنید.

کمتر به پمپ بنزین بروید!

شاید مراجعه نکردن به مکان‌های پرخطر، بهترین راهکار مقابله باشد اما گاهی چاره‌ای جز مراجعه وجود ندارد. در چنین شرایطی، کاهش دفعات مراجعه به پمپ‌بنزین، بهترین راه است. برای این منظور کافی است در هر بار سوخت‌گیری باک خود را کاملا پر کنید تا تعداد مراجعات بعدی شما کاهش پیدا کند. صرفه‌جویی در مصرف بنزین نیز یکی دیگر از راهکارهاست. برای اینکار در توقف‌های طولانی، خودرو را خاموش کنید. یا برای رسیدن به مبدا و مقصد مسافر، حتما از مسیریاب استفاده کنید تا مصرف سوخت‌ بهینه‌ای داشته باشید.

از دستکش‌های یک‌بار مصرف استفاده کنید

همراه داشتن تعدادی دستکش یکبار مصرف می‌تواند احتمال ابتلا در محیط‌های آلوده را تا حد قابل ملاحظه‌ای کاهش دهد. بنابراین حتما تعدادی دستکش یک‌بار مصرف در اتومبیل‌تان داشته باشید و هنگام استفاده از نازل بنزین، دستکش را فراموش نکنید. پس از پایان سوخت‌گیری نیز دستکش‌ها را داخل سطل زباله در دار بیاندازید.

نحوه صحیح پرداخت پول در پمپ‌بنزین

به هیچ‌عنوان هزینه سوخت‌گیری در پمپ‌بنزین را به صورت نقدی پرداخت نکنید. پول یکی از آلوده‌ترین اشیا برای انتقال ویروس است. پس از پایان سوخت‌گیری بدون تماس با دستگاه پرداخت (پی‌استیشن) کارت بکشید و با دستکش، رمز کارت را وارد کنید.

صورت خود را لمس نکنید

هرگز تمام مدتی که در پمپ‌بنزین حضور دارید، صورت خود را لمس نکنید. حتی پس از پایان سوخت‌گیری و دور انداختن دستکش‌ها، باز هم از دست زدن به چشم، بینی، دهان و گوش خود خودداری کنید. پس از ترک محل نیز، در اولین فرصت، دست‌ها را به مدت حداقل ۲۰ ثانیه با آب و صابون بشویید.

4
نظرتان را بگویید

avatar
جعفر
مهمان
جعفر

سلام من امروز تو اریاشهر بودم بچههای سلامت نه دستکش دادن نه ماسک ونه ناده ضد عفونی کننده فقط یکم داخل ماشینو ضد عفونی کردن این کار را هم خودم هر روز انجام میدم به طور منظم .

باشگاه رانندگان اسنپ
ویرایشگر

سلام جعفر جان

توزیع اقلام بهداشتی در فاز اول در تهران انجام شد. در تهران در حال حاضر توزیع نداریم.

سعیدمحمدی
مهمان
سعیدمحمدی

باسلام درهمدان برای پیش گیری کرونا شرکت اسنپ چه کارهایی کرده لطفا راهنمایی کنید من جرات کارکردن.ندارم

باشگاه رانندگان اسنپ
ویرایشگر

سلام سعید جان

در حد توان در حال خدمت رسانی در شهر های مختلف هستیم، امیدواریم بتونیم خدمات رو در شهر شما هم داشته باشیم