پشتیبانی آنلاین

شیوه صحیح استفاده از کولر خودرو در دوران شیوع کرونا

استفاده از کولر در روزهای گرم سال و آغاز فصل تابستان یکی از ملزومات سفرهای اسنپی است. هر سال با شروع ایام گرم توصیه‌هایی در رابطه با استفاده از کولر خودرو در رسانه‌های باگاه رانندگان اسنپ مطرح می‌شود. این توصیه‌ها امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا کمی متفاوت‌تر از سال‌های قبل است. در ادامه به مهمترین نکات برای استفاده از کولر خودرو می‌پردازیم.

گرمای شدید و سلامت کاربران راننده و مسافر

استفاده از کولر موجب کاهش دمای خودرو می‌شود. در تابستان گاهی دمای برخی شهرهای کشور به بالای ۴۰ درجه سانتیگراد نیز می‌رسد. این دما در هر شرایطی برای بدن انسان مضر است. تحمل دمای بالا در تابستان منجر به از دست رفتن آب بدن می‌شود و در نهایت نیز موجب گرمازدگی می‌شود.

نوشیدن آب زیاد، در کنار روشن کردن سیستم‌های سرمایشی خودرو باعث می‌شود دمای بدن به دمای مطمئن کاهش پیدا کند. بنابراین استفاده از کولر نه تنها موجب رضایت خاطر مسافران شده و امتیاز بالای کاربران راننده را به دنبال دارد، که موجب حفظ سلامتی راننده و مسافر نیز می‌شود.

راهکار استفاده از کولر در دوران کرونا


اسنپ با آغاز شیوع ویروس کرونا و برای مقابله با آن، استفاده از ماسک در ناوگان خود را به صورت اجباری درآورد. کاربران راننده برای حفظ سلامت خود و مسافرانشان باید از ماسک در سفرهای اسنپی استفاده کنند که این مورد شیوع ویروس را به حداقل می‌رساند.

  • استفاده از ماسک
  • قراردادن کولر در وضعیت گردش هوا از بیرون خودرو
  • باز کردن درها و پنجره‌ها پس از هر سفر اسنپی

علاوه بر استفاده از ماسک کافی است تنطیمات کولر خودرو را در حالت گردش هوا از بیرون قرار دهید. دکتر کاظم ندافی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در ارتباط با شیوه صحیح به کارگیری کولر خودرو در زمان شیوع کرونا گفت: «در این شرایط توصیه می‌شود کولر ماشین را در وضعیتی که هوا را از بیرون می‌گیرد و خنک می‌کند و به داخل ماشین می‌دهد، قرار دهید تا هیچ شبهه‌ای در این زمینه وجود نداشته باشد.»

استفاده درست از کولر خودرو

نکاتی درباره استفاده از کولر خودرو در شرایط کرونا

توصیه‌های بهداشتی بعد از هر سفر اسنپی


برای اطمینان از عدم انتشار ویروس، همچنین توصیه می‌شود پس از هر سفر اسنپی خودرو را متوقف کرده در‌ها را باز بگذارید تا گردش هوا در خودرو به صورت کامل انجام شود. استفاده از مواد ضدعفونی کننده برای تمیز کردن سطوح داخلی خودرو نیز توصیه می‌شود.

guest
4 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه‌ها
علی اوسط خوشبخت
علی اوسط خوشبخت
29 تیر 1399 12:15

عالی

حجت‌اله‌صالحی‌مورکانی
حجت‌اله‌صالحی‌مورکانی
28 تیر 1399 15:29

خوب‌و‌آموزنده‌بود

حسین ربانی
حسین ربانی
17 خرداد 1399 19:39

نحوه اطلاع رسانی ازاین طریق بسیار عالی میباشدوبعضا پاسخ سوالات خودمان ازطریق پاسخی که دیگزهمکاران میدهید دریافت میکنیم

ابی
ابی
17 خرداد 1399 15:38

با این کرایه های کم کولر هم بگیریم

4
0
لطفا دیدگاه خود را ثبت کنیدx
()
x